"Mogo" un liepājnieki grauj, Homjakovam "hat-trick" un pieci punkti

“Optibet” Hokeja līgas (OHL) čempionātā sestdienas spēlēs pie uzvarām tika līdervienība “Mogo”, kas ar 7:1 sagrāva HS “Rīga” komandu, kā arī “Liepāja/Optibet”, ar tādu pašu rezultātu viesos sagraujot “Prizmu”, “hat-trick” gūstot uzbrucējam Edgaram Homjakovam, kurā kontā šajā mačā 5 (3+2) rezultativitātes punkti.

“Prizma” un “Liepāja/Optibet” komandas savā starpā tikās piekto reizi, iepriekšējās četrās savstarpējās cīņās uzvaras ar kopējo vārtu bilanci 21:3 svinot liepājniekiem. “Prizma” vairs nav pārliecinoši pēdējā pozīcijā kopvērtējumā, no HS “Rīga” atpaliekot par pieciem punktiem un vēl saglabā izredzes atstāt pēdējo vietu, turklāt Ērika Miļuna trenētā komanda šosezon spēja sagādāt pārsteigumus, divas reizes uzvarot “Kurbadu”.

Spēles pirmā trešdaļa aizritēja ar liepājnieku pārsvaru, ko sekmēja četri noraidījumi rīdzinieku rindās. Viesiem nevienu skaitlisko vairākumu vārtu guvumos pārvert neizdevās, bet trešdaļas izskaņā izdevās atklāt rezultātu, spēlējot vienādos sastāvos, vārtus gūstot Edgaram Homjakovam (0:1).

Otrās trešdaļas sākumā aktīvāk uzbruka “Prizma”, neizmanojot dažas vārtu gūšanas iespējas. Vēlāk laukuma saimnieki iespieda viesus viņu aizsardzības zonā, ilgu laiku spēlējot piecatā pret trijiem sāncenšiem, taču viesi savus vārtus nosargāja neskārtus. Perioda turpinājumā atkal sekoja virkne noraidījumu “Prizma” rindās un perioda priekšpēdējā minūtē liepājnieki vairākumu beidzot izmantoja, pretuzbrukumā vārtus gūstot Homjakovam, izceļoties otro reizi – 0:2.

Cīņas liktenis izšķīrās trešajā periodā, kad “Prizma” sabruka, zaudējot trīs vārtus četru minūšu laikā – 0:5. Vēlāk komandas apmainījās gūtajiem vārtiem, savukārt 67 sekundes pirms pamatlaika beigām sologājienu pret vārtiem rezultatīvi noslēdza Homjakovs, panākot 1:7, sasniedzot “hat-trick”, bet kopā uzbrucēja kontā šajā mačā ir 5 (3+2) punkti.

Divu vārtus uzvarētāju labā guva Bruno Zabis, trīs rezzultatīvas piespēles Georga Golovkova, divas – Reiņa Demitera kontā. Arī nākamo spēli komandas aizvadīs savā starpā, atkal tiekoties “Volvo” ledus hallē.

Citā spēlē pērnā gada valsts vicečempioni “Mogo” hokejisti, kuri pirms četrām dienām trešo reizi izcīnījuši Latvijas kausu, savā laukumā uzņēma HS “Rīga” vienību. Abas komandas savā starpā tikās otro reizi trīs dienu laikā. Pirms divām dienām “Mogo” izlaida uzvaru pamatlaika pimspēdējā sekundē, bet nodrošināja panākumu pagarinājumā (4:3). No turnīra viedokļa “Mogo” hokejistiem atlikušās spēles vairs nav nozīmīgas, jo pirmā vieta regulārajā čempionātā jau ir nodrošināta, savukārt HS “Rīga” izslēgšanas spēlēs neiekļuva, bet komandas uzdevums ir saglabāt piekto vietu.

Spēle ritēja ar laukuma saimnieku pārsvaru (metienu attiecība pirmajā trešdaļā 16:5) un pirmās trešdaļas vidū rezultātu atklāja “Mogo” krievu leģionārs Dmitrijs Moņa(1:0). Otrās trešdaļas ievadā “Mogo” pārsvaru dubultoja, precīzi metot Rūdolfam Prūsim (2:0). Perioda vidū “Mogo” veica vārtsargu maiņu, Henriju Anču nomainot Renāram Kazanovam. Nepilnas četras minūtes pirms otrā pārtraukuma, komandām spēlējot nepilnos sastāvos, HS “Rīga” vienus vārtus atguva, izgājienu vienatnē pret Kazanovu realizējot Kristiānam Zeltam – 2:1.

“Mogo” šaubas par savu kārtējo uzvaru kliedēja trešajā trešdaļā, vispirms 80 sekundes pēc cīņas atsākšanas Deniju Romanovski, kurš trešdaļas sākumā nomainīja HS “Rīga” vārtos Rihardu Norvaišu, pārspēja Juris Ziemiņš, panākot 3:1. Sešas minūtes vēlāk Aleksejs Širokovs guva ceturtos vārtus (4:1), bet pamatlaika izskaņā mājinieki pievienoja vēl trīs vārtus nepilnu divu minūšu laikā, izceļoties Mikam Lipsbergam, Ronaldam Cinkam un Andrim Siksnim – 7:1.

Optibet Hokeja līga

Prizma – Liepāja/Optibet 1:7 (0:1, 0:1, 1:5)

Vārti: 18:38 Homjakovs (Golovkovs, Demiters) 0:1, 38:53 Homjakovs (Miezis, Makarovs, vair.) 0:2, 43:19 Demiters (Homjakovs, Golovkovs) 0:3, 46:48 Golovkovs (Homjakovs, Novikovs) 0:4, 47:32 Zabis (Diļevka) 0:5, 49:06 Bērziņš (Ķirsis) 1:5, 50:22 Zabis (Demiters) 1:6, 58:53 Homjakovs (Golovkovs, Mamčičs) 1:7.
Soda minūtes: 16:4.
Metieni: 18:57.
Vārtsargi: Lūsiņš (47:32 Tomass) – Miščuks.

Mogo – HS Rīga 7:1 (1:0, 1:1, 5:0)

Vārti: 09:04 Moņa (Širokovs, Cinks) 1:0, 20:45 Prūsis (M. Lipsbergs) 2:0, 36:14 Zelts (Ļeščovs) 2:1, 41:20 Ziemiņš (Zirbulis) 3:1, 47:56 Širokovs (Cinks, Apsītis) 4:1, 55:50 M.Lipsbergs (Begovs, Prūsis) 5:1, 56:08 Cinks (Apsītis, Begovs) 6:1, 57:44 Siksnis (Širokovs, Moņa) 7:1.
Metieni: 44:18
Vārtsargi: Ančs (30:04 Kazanovs) – Norvaišs (40:00 Romanovskis).