Latvijas hokeja klasikā "Mogo" sakauj "Kurbadu" un nostiprina vadību

Optibet Hokeja līgas (OHL) regulārās sezonas uzvarai pietuvojusies ''Mogo'', kas šovakar ''Kurbada'' ledus hallē vietējo komandu apspēlēja ar rezultātu 4:2. ''Liepāja/Optibet'' tikmēr droši ieguva trīs punktus pret gados jaunajiem ''Rīgas'' hokejistiem.

Četrās savstarpējās spēlēs ''Mogo'' un ''Kurbads'' bija dalījušas uzvaras uz pusēm. ''Mogo'' pirms šīvakara spēles bija ļoti labā pozīcijā, lai noturēt pirmo vietu regulārās sezonas atlikušajā daļā, kamēr ''Kurbads'' no līderes atpalika par deviņiem punktiem un šajā vakarā bija vajadzīga uzvara.

Mača ievadā ''Kurbads'' nonāca skaitliskajā mazākumā, bet turpinājumā mājinieki paši neizmantoja divus vairākumus. 11. minūtē ''Kurbadam'' minimālu 1:0 pārsvaru sniedza pieredzes bagātais Jānis Sprukts. Arī atlikušajā trešdaļas laikā komandas daudz spēlēja nevienādos, bet rezultāts uz tablo nemainījās.

Ilgāku laiku rezultāts uz tablo nemainījās, bet 31. minūtē izlīdzinājumā vairākumā pēc leģionāra Dmitrija Moņas un Alekseja Širokova piespēlēm panāca Miks Lipsbergs - 1:1. Perioda otrajā daļā īsā laikā ''Mogo'' guva vēl divus vārtus, vēlreiz izceļoties Mikam un Andrim Siksnim, tādējādi pēc 40 minūtēm viesiem jau itin komfortabls pārsvars - 3:1.

Izšķirošā perioda ievadā komandas apmainījās ar noraidījumiem, bet 46. minūtē Vladimirs Mamonovs ar precīzu metienu jau lielā mērā izšķīra spēles likteni - 4:1. Trīs minūtes vēlāk Martins Lavrovs vienus vārtus atguva, tomēr glābt spēli mājinieki nespēja, un ''Mogo'' svinēja panākumu ar 4:2, nostiprinot savu vadību turnīra tabulā.

Citā spēlē ''Liepāja/Optibet'' apliecināja savu favorītu statusu un droši ar 6:2 apspēlēja HS ''Rīga''. Trīs vārtus ''Liepāja/Optibet'' labā šajā spēlē guva Aleksandrs Novikovs, bet pa vienam precīzam metienam Robertam Štelmaheram, Valteram Freijam un Bruno Zabim. ''Rīgai'' abus vārtus guva Kristiāns Zelts.