Moņas vārti atnes "Mogo" uzvaru pār čempioniem "Kurbads"

Sestdien "Optibet" hokeja līgas (OHL) spēlē tabulas līdervienība "Mogo" savā ledus hallē Rīgā ar rezultātu 3:2 apspēlēja čempioni "Kurbadu", izcīnot otro panākumu četrās savstarpējās šīs sezonas spēlēs.

Iepriekš sīkstās konkurentes savā starpā bija spēlējušas trīs reižu, divās no tām triumfējot "Kurbadam". Šodien "Mogo" savstarpējo spēļu bilanci atkal izlīdzināja.

Tiesa, spēles laikā rezultātu divreiz izlīdzināja tieši "Kurbads". Devītajā minūtē "Mogo", spēlējot mazākumā, aiztraucās pretuzbrukumā, un Jānis Ozoliņš atklāja spēles rezultātu (1:0). Otrās trešdaļas sākumā pēc Ulda Čalpas pārkāpuma par pretinieka klupināšanu atkal vārti tika gūti mazākumā, tikai šoreiz to paveica viesi - Mārtiņš Cipulis panāca izlīdzinājumu (1:1).

Nepilnu minūti vēlāk Renārs Valters par klupināšanu tika nosūtīts uz noraidīto soliņu, un "Mogo" bija nepieciešamas vien desmit sekundes, lai lielajā vairākumā atgūtu vadību. Tas notika pēc Mika Lipsberga metiena un tikai sekundi pirms tam, kad Mārcis Zembergs, kurš izcieta sodu Čalpas vietā būtu atgriezies laukumā - 2:1. Spēlē netrūka noraidījumu, tostarp lielāku par divām minūtēm, bet izšķirošos vārtus komandas guva, spēlēdamas skaitliski vienādos sastāvos.

Aptuveni piecas minūtes pirms otrās trešdaļas beigām Juris Štāls pēc Jura Upīša un Mātiņa Poreja piespēlēm otro reizi mačā izlīdzināja rezultātu (2:2). Savukārt pēdējās trešdaļas sākumā, izturējuši mazākumu, "Mogo" guva uzvaras vārtus - to paveica nesen piesaistītais, lielu KHL pieredzi guvušais krievu leģionārs Dmitrijs Moņa, panākot 3:2.

Vēl gan bija pietiekami daudz iespēju abām komandām ko mainīt, taču tas nenotika, un "Mogo" otro reizi četrās savstarpējās OHL spēlēs šosezon apspēlēja "Kurbadu" - 3:2.

OHL regulārā sezona, 20. janvāris

Mogo - Kurbads 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)
Vārti: 8:52 Ozoliņš (Lavrenovs, K.Lipsbergs, maz.) 1:0, 25:55 Cipulis (Gipters, Rēdlihs, maz.) 1:1, 25:45 M.Lipsbergs (Moņa, Saviels, vair.) 2:1, 34:42 Štāls (Upītis, Porejs) 2:2, 45:35 Moņa (Širokovs) 3:2.
Soda minūtes: 30:16
Metieni: 26:34
Vārtsargi: Ančs - Čalpa