U18 izlase zaudē Baltkrievijai un atstāj augstāko divīziju

Zaudējumu izšķirošajā spēlē par palikšanu elites divīzijā piedzīvoja Latvijas izlase, kas piekāpās vienaudžiem no Baltkrievijas ar rezultātu 1:3, zaudējot arī sērijā līdz divām uzvarām ar rezultātu 1:2, līdz ar ko nākamgad Latvijas valstsvienība spēles 1. divīzijā A grupā.

Baltkrievi ātri izvirzījās vadībā - jau septītajā minūtē Ivans Drozdovs pirmo reizi spēlē pārspēja Niklavu Rauzu - 1:0. Iespēju atspēlēties kārtējo reizi piedāvāja viens no pretinieku spēlētajiem, nopelnot noraidījumu par klupināšanu, tomēr vairākums netika izmantots. Perioda beigās Dmitrijs Derjabins dubultoja pārsvaru - 2:0, un uz pārtraukumu baltkrievi devās ar divu vārtu vadību.

Otrās trešdaļas laikā Rauza atvairīja 11 metienus, saglabājot komandas iespējas atspēlēties, bet vārti netika gūti. Trešajā periodā Andrejs Pavlenko trešo reizi pārspēja Latvijas izlases vārtsargu, rezultātam kļūstot jau 3:0. Atlikušajās 16 minūtēs Latvijas izlasei tikai vienu reizi izdevās sarūgtināt Andreju Grišenko Baltkrievijas valstsvienības vārtos, kad mūsējie spēlēja sešatā pret trījiem pretinieku spēlētājiem, precīzs bija Viktors Jašunovs - 3:1. Spēles rezultāts vairs nemainījās un Baltkrievijas U-18 izlase svinēja uzvaru, kas ļāva komandai saglabāt vietu elites divīzijā.

Līdz ar šo zaudējumu Latvijas izlase pabeidza savu trīs gadu ciklu pasaules U-18 čempionātu elite un nākamo gadu komanda aizvadīs 1A divīzijā, kur kopā ar Kazahstanu, Dāniju, Norvēģiju, Vāciju un Slovēniju cīnīsies par atgriešanu desmit labāko komandu vidū.

Sadarbībā ar Sportacentrs.com

Baltkrievija – Latvija 3:1 (2:0; 0:0; 1:1)
Vārti: 6:27 Drozdovs (Martinovs, Boršjovs) 1:0, 19:25 Derjabins (Martinovs) 2:0, 44:00 Pavlenko (Boršjovs, Savrickis) 3:0, 50:33 Jašunovs (Kārkls, Smirnovs, vair. +2), 3:1
Soda min.: 20:2
Metieni: 23:22
Vārtsargi: Grišenko - Rauza (līdz 50:03, 50:33 – 56:33, 58:03 - 60:00)