Latvija atspēlē divus vārtus, tomēr universiādes 1/4 finālā zaudē Kanādai

Kazahstānas pilsētā Almati turpinās pasaules ziemas universiāde. Ceturtdaļfinālā zaudējumu piedzīvoja Latvijas studentu hokeja izlase, kas ar rezultātu 2:5 atzina kanādiešu pārākumu. Mūsu hokejisti turpinās cīnīties par 5.-8. vietu.

Kanādai pirmajā trešdaļā izdevās iegūt divu vārtu pārsvaru – astotajā minūtē rezultātu atklāja Pjērs Olivjē Morēns (1:0), bet pusotru minūti līdz perioda beigām Korijs Duroušers starpību dubultoja (2:0). Otrās trešdaļas otrajā pusē latvieši spēja panākt izlīdzinājumu. 31. minūtē vienādos sastāvos pirmo ripu pēc Māra Diļevkas piespēles atguva Oļegs Šišļaņņikovs (1:2), bet 68 sekundes līdz trešdaļas beigām Olafs Aploks pēc Šišļaņņikova piespēles atjaunoja līdzsvaru (2:2).

Deviņas sekundes līdz trešdaļas beigām – Jānis Bullītis nejauši ripu raidīja Inta Bikara sargātajos vārtos - Kanāda izvrzījās vadībā (3:2), bet trešajā trešdaļā ziemeļamerikāņi guva vēl divus vārtus. Kenets Dogets 50. minūtē realizēja vairākumu (4:2), bet Maknamī nepilnas trīs minūtes līdz beigām guva savus otros vārtus spēlē (5:2). Ints Bikars atvairīja 33 no 38 metieniem, kamēr Latvija pa pretinieku vārtiem izdarīja 23 metienus.

Kanāda pusfinālā tiksies ar Krieviju, kas ar 9:2 apspēlēja Japānu, bet Latvija turpinās cīņu par 5.-8. vietu, mazajā pusfinālā spēlējot pret Čehijas un Slovākijas dueļa zaudētāju.

Grupu turnīru Latvija sāka ar uzvaru papildlaikā pār Japānu (4:3), tad ar 1:7 piekāpās Krievijai, bet trešajā mačā ar 6:2 apspēlēja grupas pastarīti Dienvidkoreju. Savukārt Kanāda savā grupā pārspēja Slovākiju (5:3), ASV (6:0) un Lielbritāniju (14:0).