Latvijas studenti piekāpjas slovākiem un ierindojas 6. vietā

Kazahstānas pilsētā Almati mūsu hokejistiem noslēgusies pasaules ziemas universiāde. Latvijas hokeja izlase šodien cīņā par piekto vietu nenoturēja pārsvaru un atzina Slovākijas pārākumu (4:5).

Pirmajā periodā ritēja līdzvērtīga spēkošanās. Sākumā labāk veicās Latvijas spēlētājiem - 5. minūtē izcēlās vakardienas "hat-trick" autors Valters Freijs, bet astotajā minūtē Kristaps Millers dubultoja pārsvaru (2:0). Perioda pēdējā minūtē iemeta arī slovāks Tomass Hluhs (2:1).

Otrajā periodā mūsējie sāka sekmīgi: 25. minūtē Oļegs Šišļaņņikovs realizēja skaitlisko vairākumu. Latvijas izlasei ļoti neveiksmīga izvērtās perioda izskaņa. 38. minūtē Valters Frejs nospēlēja ar augsti paceltu nūju un tika noraidīts uz 2+2 minūtēm. Slovāki šo iespēju izmantoja un skaitliskajā vairākumā iemeta divas ripas (Martins Uhnāks un Andrejs Suharda), panākot izlīdzinājumu - 3:3.

Trešajā periodā spēle joprojām bija līdzīga, tomēr slovāki labāk izmantoja savas iespējas. 49. minūtē precīzs bija Peters Bustins, bet pēc 79 sekundēm vārtus guva arī viņa tautietis Edmunds Piačka (3:5). Latvijas spēlētāji nepadevās, un 55. minūtē savu otro ripu iemeta Kristaps Millers. Turpinājumā mūsējie centās izglābties, taču rezultāts vairs nemainījās - 4:5. Līdz ar to Latvijas izlase ierindojās sestajā pozīcijā (pirms četriem gadiem sanāca astotā vieta).

2017. gada turnīrā Latvijas izlases rezultatīvākais spēlētājs bija uzbrucējs Oļegs Šišļaņņikovs, kurš sakrāja 11 (4+7) punktus sešās spēlēs. Patlaban viņš ir universiādes hokeja trešais labākais bombardieris.