Latvijas studenti atspēlējas no 0:2 un papildlaikā uzveic Japānu

Sestdien, 28. janvārī Kazahstānas pilsētā Almati sākusies pasaules ziemas universiāde. Latvijas hokeja izlase pirmajā mačā nonāca iedzinējos (0:2), tomēr spēja atspēlēties un papildlaikā izcīnīt uzvaru pār Japānas studentiem (4:3).

Pirmās spēles 29. sekundē japāņi izvirzījās vadībā, bet devītajā minūtē rezultāts kļuva mums vēl nepatīkamāks (0:2). Pēc šiem notikumiem Ginta Bikara un Atvara Tribuncocva vadītā komanda spēja saņemties.  Spēles 19. minūtē vairākumu izmantoja Olafs Aploks (1:2).

Otrajā periodā mūsējie ņēma iniciatīvu savās rokās, iemeta divas ripas - 30. minūtē lielo vairākumu realizēja Krists Apsītis, bet 33. minūtē mazākumā izcēlās Sandis Grīnbergs (3:2).

Trešajā trešdaļā ritēja līdzvērtīga spēkošanās, bet 55. minūtē veiksme uzsmaidīja Uzlecošās saules zemes pārstāvjiem - 3:3. Papildlaikā bija vajadzīgas tikai 18 sekundes, lai noskaidrotu uzvarētāju - uzvaras vārtus guva Mārtiņš Mežulis (4:3).

Universiādes hokeja turnīrā Latvijas izlase spēlē C grupā - 1. februārī pretī stāsies Krievija, bet 2. datumā jācīnās ar Dienvidkoreju. A grupā ir Zviedrija, Čehija, Kazahstāna un Ķīna. B grupā sacenšas Kanāda, ASV, Slovākija un Lielbritānija. Pēc grupu spēlēm astoņas labākās izlases iekļūs ceturtdaļfinālā.

Latvijas komandas kapteinis Jānis Bullītis: "Spēles beigas aizvadījām ne tā kā gribējām. Slikti, ka zaudējām punktu, bet labi, ka vinnējām spēli. Arī divi punkti ir ļoti svarīgi."