"Zemgale" soli no pusfināla, HS "Rīga" izlīdzina rezultātu sērijā

Uzvaru otrajā ceturtdaļfināla spēlē izcīnīja "Zemgale/LLU", kas savās mājās sagrāva "Prizmu" ar 10:2. Uzvarētāju rindās ar diviem vārtiem un trīs piespēlēm izcēlās baltkrievu leģionārs Ivans Ribčiks. Dienas otrajā spēlē HS "Rīga" papildlaikā pieveica "Liepāju" un izlīdzināja rezultātu sērijā.

HK Zemgale/LLU - HK Prizma 10:2 (1:0, 3:0, 6:2) sērijā 2:0

Pirmajā trešdaļā Jelgavas skatītāji ieraudzīja tikai vienu vārtu guvumu, kad piecpadsmitajā minūtē precīzs bija Ēriks Ozollapa – 1:0. Otrais periods izradījās rezultatīvāks HK “Zemgale/LLU” uzbrukumam – Kristaps Millers dubultoja pārsvaru – 2:0, tad Ozollapa guva savus otros vārtus spēlē – 3:0, bet perioda beigās lielajā vairākumā Ivans Ribčiks iemeta ceturto ripu Edgara Lūsiņa vārtos – 4:0.

Trešajā periodā “Prizmas” vārtos stājās japāņu vārtsargs Kuroiva Jošihiro, kurš arī ielaida četrus vārtus, tikai daudz ātrāk, bet saglabāt vārtus sausā viņš spēja tikai 22 sekundes, kad viņu pirmo reizi spēlē pārspēja Niklāvs Birovs – 5:0. Pēc trīs minūtēm Olafs Aploks otro reizi pārspēja vārtsargu – 6:0. Uz Aploka vārtiem “Prizma” atbildēja jau pēc 21 sekundes ar Vladislava Koniševa metienu – 6:1. Bet jelgavnieki nedomāja apstāties un turpināja gūt vārtus par prieku līdzjutējiem – Edgars Hugo Jansons panāca 7:1, bet minūti vēlāk pēc Romana Nekļudova vārtiem rezultāts kļuva jau 8:1.

“Prizmas” vārtos atgriezās Lūsiņš, un spēle nedaudz nomierinājās. Viesiem izdevās atgūs vēl vienus vārtus, kad jelgavnieku vārtsargu pārspēja Kristiāns Zelts, bet drīz Lūsiņš bija spiests piekto reizi izņemt ripu no saviem vārtiem, otro reizi spēlē precīzs bija Millers – 9:2. Pēdējos, desmitos jelgavnieku vārtus spēlē pēc uzvarētā iemetiena guva Ribčiks – 10:2.

Rezultatīvākie uzvarētāju rindās bija Ivans Ribčiks ar pieciem punktiem un Ēriks Ozollapa ar četriem punktiem. Pārliecinoša uzvara ļāva “Zemgale/LLU” izvirzīties vadībā ceturtdaļfināla sērijā līdz trīs uzvarām ar rezultātu 2:0. Trešā spēle notiks 8. martā “Volvo” ledus hallē plkst. 19:00

HK Liepāja - HS Rīga 1:2PL (0:0, 0:0, 1:1, 0:1, 0:0) sērijā 1:1

Saspringtāki notikumi norisinājās lauvu duelī Liepājā. Divus periodus komandas nospēlēja bez vārtu guvumiem, lai gan vairākās iespējas izvirzīties vadībā bija abām vienībām. Pirmajā periodā mājinieki trāpīja pa vārtu stabu vairākumā, bet trešdaļas otrajā pusē Toms Konrāds divas reizes atvairīja bīstamus metienus un atstāja “Liepāju” spēlē.

Otrā perioda piektajā minūtē jau viesi trāpīja pa vārtu stabu, šoreiz gan tiesneši nebija tik pārliecināti, jo nolēma izmantot video atkārtojumu, kas parādīja, ka vārtu guvuma nebija. Kopumā Liepājas lauvas otrajā trešdaļa izskatījās labāk un izveidoja vairākums bīstamus momentus pie Vora vārtiem, bet arī rīdzinieki ik pa brīdim neaizmirsa atbildēt ar pretuzbrukumiem. Neiztika arī bez kautiņiem – vienā no spēles epizodēm saķērās Ričards Kondrats un Artūrs Sorokins.

Trešo trešdaļu “HS Rīga” uzsāka ar vēl vienu metienu pa vārtu stabu, un kopumā komanda izskatījās labāk. Vienā no spēles epizodēm viesi noķēra “Liepāju” uz pretuzbrukuma, Renārs Undelis iegāja zonā un stipri meta no tuvās distances – 0:1. Vēlāk rīdzinieki varēja gūt vēl vienus vārtus, šoreiz vairākumā, bet labi vārtos darbojās Konrāds. Divas minūtes pirms pamatlaika beigām “Liepāja” nomainīju vārtsargu uz sesto laukuma spēlētāju un pēdējā minūtē Kārlis Ozoliņš izlīdzināja rezultātu – 1:1.

Sekoja papildlaiks, kurā HS “Rīga” vēl vienu reizi noķēra mājiniekus uz pretuzbrukuma, ripa izleca vārtu priekšā un Oļegs Šišļaņņikovs netraucēti meta – 1:2.

Sērijā tagad ir neizšķirts 1:1, trešā spēle notiks trešdien hokeja hallē “Rīga” 8. martā plkst. 19:00, spēles tiešraidi būs iespējams verot Sportacentrs.com portālā un Sportacentrs.com televīzijā.

Sadarbībā ar Spotacentrs.com

Latvijas hokeja virslīga, ceturtdaļfināla otrās spēles

HK “Zemgale/LLU” - HK “Prizma” 10:2 (1:0, 3:0, 6:2)
Vārti: 14:36 Ozollapa (Ribčiks, Jansons) 1:0, 24:31 Millers (Ogorodņikovs, Upenieks) 2:0, 33:46 Ozollapa (Ribčiks, Jansons, vair. +1) 3:0, 38:31 Ribčiks (Ozollapa, vair. +2) 4:0, 40:22 Birovs (Aploks, Svete, vair. +1) 5:0, 43:29 Aploks 6:0, 43:50 Koniševs (Riekstiņš, Freimanis) 6:1, 47:03 Jansons (Gelažis, Ribčiks) 7:1, 48:08 Nekļudovs (Birovs, mazāk. -1) 8:1, 52:32 Zelts (Bogdanovs, Bisenieks) 8:2, 54:38 Millers (Mežulis) 9:2, 57:26 Ribčiks (Feoktistovs, Ozollapa) 10:2
Soda min: 26:40
Vārtsargi: Reinis Petkus – Edgars Lūsiņš (līdz 40:00, no 48:08), Kuriova Jošihiro (no 40:00 līdz 48:08)

Metieni: 54-24

HK “Liepāja” - HS “Rīga” 1:2 PL (0:0, 0:0, 1:1, 0:1)
Vārti: 52:14 Undelis 0:1, 59:22 Ozoliņš (Grīnbergs, Lavrovs) 1:1, 62:50 Šišļaņņikovs (Undelis) 1:2
Soda min.: 18:16
Vārtsargi: Toms Konrāds (līdz 58:01, no 59:22) – Jānis Voris

Metieni: 35-25