Virslīgas regulārā sezona noslēdzas ar "Mogo", "Kurbada" un "Liepājas" uzvarām

Trešdien, 1. martā tika aizvadīta pēdējās Latvijas hokeja virslīgas regulārās sezonas spēles. Neklātienes cīņā par otro vietu HK "Kurbads" ar 6:2 uzveica HK "Prizma" un HK "Zemgale/LLU" ar 4:6 piedzīvoja neveiksmi pret HK "Liepāja". Regulārās sezonas uzvarētāji HK "Mogo" pārliecinoši ar 18:3 apspēlēja "Pārdaugavu".

HK Mogo - Pārdaugava 18:3 (9:2, 4:0, 5:1)

HK "Mogo" labā četrus vārtus guva Elviss Želubovskis, pa trim vārtiem Krišs Lipsbergs un Rustams Begovs, pa diviem - Andrejs Smirnovs un Raimonds Vilkoits, un pa vieniem Pauls Zvirbulis, Andris Siksnis, Jānis Ozoliņš un Vladimirs Mamonovs. Visu šo spēli Mogo vārtus sargāja Konstantīns Šipunovs, kuru trīs reizes pārspēja Aldis Popens, Jegors Blažko un Agnis Nīmands. Pēc spēles Mogo komanda tika apsveikta ar uzvaru Latvijas hokeja virslīgas regulārajā sezonā un saņēma kausu.

HK Kurbads - HK Prizma 6:2 (1:0, 1:0, 4:2)

Divus periodus mājinieki izpildīja minimālu programmu – vieni vārti trešdaļā. Pirmajā periodā rezultātu atklāja Rihards Remiņš – 1:0, bet otrās trešdaļas izskaņā Toms Harmanis palielināja “Kurbada” pārsvaru – 2:0. Trešā perioda sākumā mājinieki nodrošināja sev uzvaru divu minūšu laikā gūstot divus vārtus – Jānis Straupe panāca 3:0, bet Krists Apsītis guva komandas ceturtos vārtus spēlē – 4:0. Drīz vien Ēriks Bisenieks pārspēja Mārtiņu Raitumu – 4:1, bet sešas minūtes vēlāk Vladislavs Koniševs samazināja rezultāta starpību līdz 4:2.

“Kurbada” treneru korpuss izmantoja 30 sekunžu pārtraukumu, kas komandai nāca par labu, jo divas minūtes vēlāk Toms Hartmanis guva vārtus un rezultāts kļuva 5:2. Pēdējos vārtus spēlē guva Aleksandrs Macijevskis, un “Kurbads” svinēja uzvaru ar 6:2. Čempionātu komanda pabeidza otrajā vietā ar 64 punktiem un “play-off” spēles uzsāks no pusfināla.

HK Zemgale/LLU - HK Liepāja 4:6 (2:1, 2:3, 0:2)

Pirmie vārti Jelgavā tika gūti ceturtajā minūtē – precīzs viesu rindās bija Imants Leščovs - 1:0, tomēr mājinieki drīz vien atspēlējās pēc Kristapa Millera vārtiem – 1:1, un drīz vien arī izvirzījās vadībā pēc Artjoma Ogorodņikova precīza metiena – 2:1.

Pirmajā uzbrukumā otrajā trešdaļā Valters Freijs rezultātu izlīdzināja – 2:2, bet nedaudz vēlāk lielo vairākumu realizēja Egils Kalns – 2:3. Spēles turpinājumā divus vārtus guva jelgavnieki – Niklāvs Birovs – 3:3, bet minūti vēlāk pēc Toma Tauriņa metiena mājinieki bija jau vadībā – 4:3. Perioda pēdējā minūte liepājnieki atkal rezultātu izlīdzināja, Imantam Leščovam gūstot savus otros vārtus spēlē – 4:4.

Trešajā periodā ripas krita tikai “Zemgales” vārtos – Māris Diļevka trešdaļas septītajā minūtē guva uzvaras vārtus – 4:5, bet Ričards Kondrats pielika punktu spēlei – 4:6.

Pirmo divu vietu ieguvēji regulārajā sezonā HK "Mogo" un HK "Kurbads" izslēgšanas spēles uzsāks no pusfināla, savukārt ceturtdaļfinālā savā starpā sacentīsies HK "Liepāja" ar HS "Rīga" un HK "Zemgale/LLU" ar HK "Prizma".

Pirmās ceturdaļfināla spēles ir paredzētas jau šo sestdien un svētdien Liepāja un Jelgavā. Nākamajā kārtā iekļūs komanda, kas izcīnīs trīs uzvaras.