Noskaidroti 1. līgas finālisti

16.04.2017 13:48

Latvijas 1. līgā noslēdzās abi pusfināli un tika noskaidrotas komandas, kas cīnīsies par turnīra zeltu un iespēju spēlēt hokeja Virslīgā. "Liepāja Juniors" trijās spēlēs pieveica regulārā čempionātu uzvarētāju - "Daugavpils/LDZ Cargo", bet "Venta 2002" trijās cīņās pārspēja pirmā posma otrās vietas ieguvēju - "Tukums/Stiga RM". Pirmā fināla spēle notiks Ventspilī 18. aprīlī.

Pirmās līgas turnīrā piedalījās septiņas komandas - "Jūrmalas SS", "HS Rīga 2000", "Valmieras HK/BSS", "Liepāja Juniors", "Venta 2002", "Tukums/Stiga RM" un "Daugavpils/LDZ Cargo". Divas regulārā čempionāta labākās komandas - "Daugavpils/LDZ Cargo" un "Tukums/Stiga RM" uzreiz kvalificējās pusfinālam, bet komandas, kas ieņēma vietas no trešās līdz sestajai, izveidoja divus ceturtdaļfināla pārus un cīnījās sērijā līdz divām uzvarām. "Liepāja Juniors" trijās spēlēs pieveica valmieriešus, bet "Venta 2002" vajadzēja divas spēles, lai tiktu pāri "HS Rīga 2000".

Pusfinālu pret Daugavpili jaunie liepājnieki uzsāka mājās, pieveicot viesus papildlaikā, uzvaras vārtus guva Endijs Butāns. Pirmajā atbildes spēlē regulārā čempionāta uzvarētāji pārliecinoši revanšējās ar 7:3. Daugavpiliešu uzvaru ar 1+3 kaldināja Vladislavs Cibuļskis, bet 20 sekundes pirms spēles beigām notika liels kautiņš, kura rezultātā seši spēlētāji kopā saņēma 57 soda minūtes, bet jau pēc beigu sirēnas mājinieku uzbrucējs Renāts Vabiščevičs nopelnīja vēl 10 minūtes.

Izšķirošajā spēlē liepājniekiem izdevās iespaidīga atriebība - astoņas ripas ielidoja daugavpiliešu vārtos, bet īpaši centīgs bija Aleksandrs Novikovs, kurš noformēja "hat-trick". Spēles beigās uz ledus atkal bija asumi, šoreiz gan tikai no mājinieku puses, bet spēles rezultātu tas jau nevarēja mainīt un "Liepāja Juniors" otro gadu pēc kārtas iesoļoja pirmās līgas finālā, revanšējoties Daugavpils komandai par pagājušā gada zaudējumu zelta sērijā.

Pēc līdzīgā scenārija norisinājās notikumi arī citā pusfināla pārī. Ventspilnieki izmantoja mājas spēli un pieveica viesus ar 4:1 pateicoties Oskara Griguļa diviem vārtiem un vienai piespēlei. Pirmajā atbildes spēlē tukumnieki uzvarēja ar 3:2, bet jau nākamajā dienā mājinieku vārtos ielidoja septiņas ripas, uz ko "Tukums/Stiga RM" spēja atbildēt tikai ar četrām, līdz ar ko par otro fināla komandu pirmo reizi savā vēsturē kļuva "Venta 2002".

Atšķirībā no Virslīgas, pirmajā līgā notiks cīņas arī par bronzas medaļām starp "Daugavpils/LDZ Cargo" un "Tukums/Stiga RM". Bronzas sērijas spēles paredzētas 20. un 22. bet nepieciešamības gadījumā arī 23. aprīlī.

Pirmās līgas finālā komandas cīnīsies līdz trīs uzvarām. Pirmās spēles notiks 18. un 19. aprīlī Ventspilī, savukārt 21. aprīlī un, ja nepieciešams 22. aprīlī spēles tiks aizavdītas Liepājā. Ja kāda no spēlēm beigsies neizšķirti, tad sekos piecu minūšu papildlaiks formātā četri pret četri, ja arī tad vārti netiks gūti, tad uzvarētājs tiks noskaidrots pēcspēles metienu sērijā. Izņēmums ir sērijas piektā spēle - ja tāda notiks, tad komandām būs desmit minūtes, lai gūtu vārtus formātā pieci pret pieci, bet ja tas neizdodas, tad sekos pēcspēles metieni. Regulārajā čempionātā vienības tikušas četras reizes, trīs uzvaras ir liepājniekiem, viena ventspilniekiem.

Sadarbībā ar Sportacentrs.com

Finālsērijas spēļu kalendārs:

Datums Spēle Vieta
18/04 HK "Venta 2002" pret "Liepāja Juniors" Ventspils
19/04 HK "Venta 2002" pret "Liepāja Juniors" Ventspils
21/04 "Liepāja Juniors" pret HK "Venta 2002" Liepāja
22/04 "Liepāja Juniors" pret HK "Venta 2002" Liepāja (ja nepiec.)
24/04 "Venta 2002" pret HK "Liepāja Juniors" Ventspils (ja nepiec.)
 

Sadarbības partneri