„Liepājai” un „Kurbadam” pārliecinošas uzvaras

Sestdien, 31. janvārī Latvijas Virslīgas hokeja čempionātā notika divas regulārās sezonas spēles. HK „Liepāja” savā laukumā ar 5:1 uzveica HK „Zemgale/LLU” un HK „Kurbads” viesos ar 10:0 pārspēja pagājušās sezonas čempionus HS „Rīga/Prizma” hokejistus.

Nomināli HK “Liepāja” ieņēma augstāku vietu turnīra tabulā, bet pēc savstarpējo spēļu rezultātiem jelgavnieki guvuši divas uzvaras, savukārt liepājniekiem tikai vienu. Uzvara spēlē bija nepieciešama abām komandām, jo HK “Liepāja” ļautu nostiprināties turnīra tabulas augšdaļā, bet jelgavniekiem pietuvoties trešajai vietai. Spēles pirmajā periodā liepājnieku labā divus vārtus guva Pauls Hodzko. Otrajā trešdaļā Mārtiņš Gipters un Valters Frejs jau panāca 4:0 mājinieku labā. Trešajā trešdaļā jelgavniekiem vienus vārtus izdevās atgūt, precīzs bija Juris Ziemiņš, tomēr Valtera Freja otrie vārti spēlē pielika punktu HK „Liepāja” uzvarai 5:1 (2:0, 2:0, 1:1) pār HK „Zemgale/LLU”.

Otrajā dienas spēlē „Volvo SC” ledus hallē savā starpā tikās pērnās sezonas finālisti – HS „Rīga/Prizma” un HK „Kurbads”. Iepriekšējās trijās savstarpējās spēlēs divas uzvaras svinēja „Kurbads” vienība. Arī šovakar čempioni nespēja neko likt pretī pastiprinātai „Kurbads” komandai (Ogres komandu papildināja uzbrucēji Gatis Gricinskis un Aleksejs Širokovs). Ar milzīgu pārsvaru pārliecinošu uzvaru ar 10:0 (3:0, 4:0, 3:0) svinēja HK „Kurbads” hokejisti. Uzvarētāju rindās ar diviem vārtiem izcēlās Toms Hartmanis, vienus vārtus guva Artjoms Ogorodņikovs, Aleksandrs Macijevskis, Mārcis Zembergs, Jurijs Kļujevskis, Aleksejs Širokovs, Hārdijs Parādnieks, Gatis Gricinskis un Toms Bluks. Pēdējiem diviem arī divas rezultatīvas piespēles. Trīs rezultatīvas piespēles Edmunda Kniksta kontā.

Sakarā ar gripas epidēmiju „HASC” Jūrmala komandā tika atcelta dienas pirmā Virslīgas spēle starp HK „Mogo” un „HASC” Jūrmala.

Nākamās Virslīgas spēles tiks aizvadītas 11. februārī. HK „Liepāja” pret „HASC” Jūrmala, HK „Kurbads” pret „Ogre/Sāga97” un HK „Zemgale/LLU” pret HK „Mogo”.