Pārbaudes ciklu noslēdzam ar uzvaru

Noslēdzošo pārbaudes spēli pirms ceturtdien gaidāmā olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīra šovakar ''Arēnā Rīga'' aizvadīja Harija Vītoliņa vadītā Latvijas hokeja izlase, kas revanšējās Dānijai par vakar piedzīvoto neveiksmi – 5:3.

Salīdzinot ar vakardienas spēli, Latvijas izlases vārtos stājās Gustavs Grigals. Artūrs Šilovs joprojām nespēlēja. Tribīnēs maču vēroja arī Uvis Balinskis, Zemgus Girgensons, Roberts Bukarts, Kristaps Zīle un Oskars Cibuļskis.

Gluži kā pirmajā mačā svētdien, arī šodien pirmajā trešdaļā abas komandas pretinieku cietoksni iekarot nespēja. Abas komandas izturēja skaitliskos mazākumus, bet Miks Indrašis norībināja vārtu pārliktni.

Otrā perioda sākumā pirmie vadībā prata izvirzīties dāņi, kad Grigalu pārspēja Joahims Blihfelds. Latvija gan ātri atspēlējās – Arvils Bergmanis ar piespēli izgājienā izvirzīja Renāru Krastenbergu, kurš bija nekļūdīgs.

Mača vidū iespaidīgu individuālo tehniku nodemonstrēja Rodrigo Ābols. Pretuzbrukumā latviešu centrs izrēķinājās ar dāņu aizsargu Filipu Brugiseru, ar plaukstas metienu vadībā izvirzot Latviju.

Trešdaļas turpinājumā naskākais mazākumā bija Eduards Tralmaks, kurš prata nonākt randiņā ar dāņu vārtsargu un bija nekļūdīgs – 3:1. Līdz otrā perioda beigām gan Dānija realizēja vairākumu, samazinot Latvijas pārsvaru līdz vieniem vārtiem.

Pamatlaika noslēdzošo 20 minūšu sākumā Dānijai arī izdevās panākt izlīdzinājumu pēc Oskara Fiskera-Molgāra precīzā metiena.

Pēdējais vārds piederēja latviešiem. Trešā perioda vidū Markuss Komuls atjaunoja vadību, bet nepilnas trīs minūtes vēlāk latviešu pārsvaru ar precīzu plaukstas metienu dubultoja Rūdolfs Balcers, reizē uzstādot mača galarezultātu.

Pamatlaika beigās Dānija mainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju un izdarīja spiedienu uz Latvijas vārtiem – ripu no vārtu līnijas nosita Kristiāns Rubīns.

2026. gada Milānas un Kortīnas d'Ampeco ziemas olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrs ''Arēnā Rīga'' norisināsies no 29. augusta līdz 1. septembrim. Latvija spēlēs pret Slovēniju, Ukrainu un Franciju. Vietu olimpiskajās spēlēs nodrošinās tikai kvalifikācijas turnīra uzvarētāja.

Latvija – Dānija 5:3 (0:0, 3:2, 2:1)

Vārti: 24:48 Blihfelds (Lauridsens, N. Jensens) 0:1, 25:41 Krastenbergs (A. Bergmanis) 1:1, 32:37 Ābols (Hodass, Balcers) 2:1, 36:46 Tralmaks (maz.) 3:1, 37:23 Brugisers (Fiskers-Molgārs, Vejse, vair.) 3:2, 45:12 Fiskers-Molgārs (Ēlerss) 3:3, 49:30 Komuls (Balcers, Daugaviņš), 52:18 Balcers (Freibergs, Daugaviņš, vair.) 5:3.
Metieni: 21:31
Soda minūtes: 8:10
Vārtsargi: Gustavs Grigals – Mads Sēgors (līdz 58:07)