Latvija pirmajā pārbaudes spēlē piekāpjas Dānijai ar 2:3

25. augustā Arēnā Rīga Latvijas valstsvienība pirmajā pārbaudes spēlē, gatavojoties Olimpiskajam kvalifikācijas turnīram, piekāpās Dānijas izlasei ar 2:3. Mūsējiem vārtus guva Eduards Tralmaks un Roberts Bukarts, kuram tas bija 100. rezultativitātes punkts Latvijas valstsvienības sastāvā.

Pirmajā trešdaļā neviena no komandām vārtus neguva, bet otrajā trešdaļā 36. minūtē Kristers Gudļevskis ar tālu piespēli iesāka uzbrukumu, ko ar metienu no zilās līnijas turpināja Kristiāns Rubīns, kura raidījumu gan vārtsargs atvairīja, bet pie atlēkušās ripas pirmais bija Eduards Tralmaks, kurš to raidīja vārtos – 1:0. Diemžēl trešais periods mūsējiem iesākās ļoti neveiksmīgi, jo minūtes laikā tika zaudēti divi vārti, bet 52. minūtē dāņi realizējot vairākumu panāca jau 3:1. Latvija centās atspēlēties, un 57. minūtē brāļi Bukartu teicama saspēle ļāva samazināt rezultātu starpību, kad pēc Riharda piespēles vārtus guva Roberts. Diemžēl panākt izlīdzinājumu neizdevās, un šajā spēlē tika piedzīvots zaudējums.

2024. gada 25. augusts, Arēna Rīga

Latvija – Dānija 2:3 (0:0, 1:0, 1:3) Spēles protokols

Vārtu guvēji: 35:24 Tralmaks (Rubīns, Gudļevskis) 1:0, 43:10 Storms (Pulsens, Vejse) 1:1, 44:15 Rasels (Ēlerss) 1:2, 51:08 Blihfelds (Ēlerss, vair.) 1:3, 56:43 Ro. Bukarts (Ri. Bukarts) 2:3.
Metieni: 25:31
Soda minūtes: 4:4
Vārtsargi: Kristers Gudļevskis – Frederiks Andersens

Labākie spēlētāji: Roberts Bukarts - Frederiks Andersens

Rītdien abas komandas tiksies atkārtoti. Šis mačs sāksies plkst.17:00. Biļetes uz šo dueli var iegādāties šeit: https://www.passportix.eu/pasakumi/otra-parbaudes-spele-latvija-danija?event=369

Dānijas valstsvienība uz Latviju devusies 29 spēlētāju sastāvā. Jāizceļ, ka dāņiem ierindā būs pieci NHL hokejisti – Frēderiks Andersens, Madss Sēgors, Nikolajs Ēlerss, Jonass Renbjergs un Lārss Ellers.

Olimpiskais kvalifikācijas turnīrs “Arēna Rīga” norisināsies no 29. augusta līdz 1. septembrim. Bez Latvijas vēl par ceļazīmi uz 2026. gada Ziemas olimpiskajām spēlēm Milānā un Kortīnā d'Ampeco, Itālijā cīnīsies Francija, Slovēnija un Ukraina. Ceļazīmi uz 2026. gada Ziemas olimpiskajām spēlēm izcīnīs spēcīgākā šīs kvalifikācijas fināla kārtas komanda.

Latvijas izlases treniņnometnes sarakstā uz olimpisko kvalifikācijas turnīru iekļauti pieci vārtsargi, 11 aizsargi un 18 uzbrucēji. Sastāvu olimpiskajam kvalifikācijas turnīram Harijs Vītoliņš nosauks pēc divām pārbaudes spēlēm "Arēna Rīga".

01.09.2024. 17:00 Latvija - Francija

Latvijas nacionālās valstsvienības sastāvs treniņnometnei olimpiskam kvalifikācijas turnīram: