LHF Prezidenta kausa turnīra finālā Latvijas U20 “sarkanā” komanda atzīst TUTO pārākumu

LHF Prezidenta kausa finālā Latvijas U20 “sarkanā” komanda ar 3:4 piekāpās Somijas Mestis līgas klubam TUTO (Turku), un līdz ar to ieņēma 2. vietu. Savukārt, Latvijas U20 “baltā” komanda spēlē par trešo vietu papildlaikā ar 3:2 pārspēja Austrijas U20 izlasi. Spēlē par 5. vietu divu ASV studentu komandu savstarpējā cīņā uzvarēja Castleton “Spartans”.

Par turnīra vērtīgāko spēlētāju (MVP) tika atzīts Topias Liljamo (TUTO), par labāko aizsargu Pēteris Bulāns (LAT), labākais uzbrucējs Topias Liljamo (TUTO) un labākais vārtsargs Linards Feldbergs (LAT).

Finālā Latvijas U20 “sarkanā” komanda pēc otrās trešdaļas atradās iedzinējos ar 0:3 pret Somijas Mestis līgas klubu TUTO (Turku), bet trešajā periodā gandrīz spēja atspēlēties, taču beigās piekāpās ar 3:4. Vārtus mūsējiem guva Kristofers Krūmiņš, Olivers Mūrnieks un Kristers Ansons, bet par labāko spēlētāju tika mūsu izlasē šajā spēlē tika atzīts Olivers Mūrnieks.

Arī spēlē par 3. vietu Latvijas U20 “baltā” komanda atradās iedzinējos pret Austrijas U20 izlasi ar 0:2 pēc pirmās trešdaļas, taču turpinājumā ar diviem Nila Vanaga vārtiem vairākumā mūsējie spēja panākt izlīdzinājumu, bet papildlaikā uzvaras vārtus guva Oskars Briedis. Par labāko spēlētāju šajā mačā Latvijas U20 “baltajā” komandā tika atzīts Martins Klaucāns.

LHF Prezidenta kausa turnīrā piedalījās sešas komandas – Latvijas U20 izlase “sarkanā”, Latvijas U20 izlase “baltā”, Austrijas U20 izlase, Turku TUTO (Somija, Mestis), kā arī divas ASV studentu līgas komandas Castleton University “Spartans” (NCAA III) un MSOE ”Raiders” (NCAA III), kas bija sadalītas pa divām apakšgrupām, un izspēlēja mačus savu apakšgrupu ietvaros, bet pēc tam notika cīņas par vietām.

Latvijas Hokeja federācijas Prezidenta kausa turnīrs tiek plānots kā ikgadējs U-20 turnīrs, kas norisināsies pirms gaidāmās sezonas.