Latvija "nomētā" Šveici, tomēr piekāpjas arī otrajā spēlē

Turpinot gatavoties 2024. gada pasaules čempionātam hokejā, Harija Vītoliņa vadītā Latvijas izlase otro reizi divās dienās atzina Šveices pārākumu – 0:4. Latvijas vārtos aizvadītajā cīņā stājās Elvis Merzļikins.

Spēles devītajā minūtē vadībā izvirzījās laukuma saimnieki – Romēns Lefels pārspēja Elvi Merzļikinu.

Trešdaļas turpinājumā šveicieši panāca arī 2:0, tomēr pēc video atkārtojuma noskatīšanās tiesneši lēma vārtu guvumu neieskaitīt.

Reizi pirmā perioda beigās un divreiz otrās trešdaļas pirmajā pusē Latvija tika pie iespējas spēlēt skaitliskajā vairākumā. Nevienu no trīs vairākumiem izmantot gan neizdevās.

Otrā perioda otrajā pusē Markuss Komuls tika noraidīts par pretinieka turēšanu un Šveice sodīja Latviju, panākot 2:0. Precīzs metiens padevās Dario Simionam.

Noslēdzošā pamatlaika perioda sākumā Fabriss Hercogs panāca jau 3:0, savukārt turpinājumā abas komandas daudz noraidījās. Latvieši izpelnījās astoņas soda minūtes, bet šveicieši – sešas.

Pēdējās sekundēs Harijs Vītoliņš lēma mainīt vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju. Viena vīra pārsvaru latvieši neizmantoja un ielaida ceturtos vārtus, ripu tukšā Latvijas cietoksnī raidot Tino Kesleram.

Latvijas izlasē otrajā pārbaudes mačā pret Šveici par labāko tika atzīts Renārs Krastenbergs, bet uzvarētāju rindās mača labākā spēlētāja gods tika pieredzējušajam vārtsargam Reto Berram, kurš tika galā ar visiem 24 latviešu izdarītajiem metieniem.

Harija Vītoliņa vadītie Latvijas hokejisti nu atgriezīsies dzimtenē, kur turpinās gatavoties 2024. gada pasaules čempionātam. 3. un 4. maijā Latvija aizvadīs noslēdzošās pārbaudes spēles, ''Arēnā Rīga'' spēkojoties pret Norvēģiju.

Šveice – Latvija 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

Vārti: 8:14 Lefels (Hāss, Keslers) 1:0, 33:31 Simions (Zentelers, Lefels, vair.) 2:0, 44:19 Hercogs (Baradžano) 3:0, 59:42 Keslers (tukšos) 4:0.
Metieni: 13:24
Soda minūtes: 14:12
Vārtsargi: Reto Berra – Elvis Merzļikins