Nespējām gūt vārtus un piekāpjamies Somijas izlasei

Kanādā notiekošajās IIHF pasaules U20 meistarsacīkstēs trešo zaudējumu aizvadītajās trijās spēlēs piedzīvoja Latvijas hokejisti, kuri piekāpās (0:3) Somijas jauniešiem. Sadarbībā ar Sportacentrs.com.

Cīņas pirmajā trešdaļā divreiz vairāk (10:5) metienus pa vārtiem veica latvieši, kuri īpaši aktīvi uzbrukumā spēlēja perioda izskaņā.

Pasaules vicečempioni gan veiksmīgāk izmantoja iespējas, piektajā minūtē izvirzoties priekšgalā (1:0), kad vārtsargs Patriks Bērziņš aiz spēlētāju burzmas nespēja saskatīt Tamperes "Ilves" uzbrucēja Jani Nīmana uzmetienu.

Latvijas hokejisti atbildēja ar metienu pa vārtu stabiņu, kā arī Anrī Ravinska izrāvienu no aizvārtes, Somijas komandu no vārtu zaudējuma glābjot šovakar divas rezultatīvas piespēles nopelnījušajam aizsargam Oto Salīnam, ripai apstājoties tieši pirms vārtu līnijas.

Otrajā periodā somiem piederēja izteikts pārsvars, Somijai uzbrukumā savērpjot vairākus virpuļus pie Bērziņa vārtiem. Lielāko daļu no tiem Latvijas jauniešiem izdevās pašaizliedzīgā cīņā, kā arī ar veiksmes palīdzību neitralizēt.

Neilgi pirms nospēlētas pusstundas somi dubultoja pārsvaru (2:0), pēc ātras saspēles filigrānu metienu ar nūjas lāpstiņas neērto pusi veicot Mikeli "Jukurit" uzbrucējam Niko Huhtanenam.

Pirmajos divos periodos abām komandām izdevās veiksmīgi neitralizēt pretinieku skaitliskā pārsvara iespējas.

Noslēdzošās 20 minūtes iesākās ar latviešu ofensīvu, aizsarga Riharda Simanoviča mestajai ripai atduroties pret vārtu pārliktni. Latvijas hokejisti šajā periodā agresīvi spēlēja arī vairākumā, vārtsargam Lampinenam dažas reizes glābjot savu komandu.

58. minūtē somi uzstādīja gala rezultātu (3:0), Kuopio KalPa uzbrucējam cīņā par ripu apsteidzot aizsargu Niku Feņenko un neviena netraucētam ieslidinot ripu tukšos vārtos.

Latvija – Somija 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Vārti: 4:43 Nīmans (Malinens, Salīns) 0:1, 29:34 Huhtanens (Nīmans, Salīns) 0:2, 57:45 Kapanens (t.v.) 0:3.
Metieni pa vārtiem: 31:29 (10:5, 7:15, 14:9)
Soda minūtes: 6:10 (2:2, 4:6, 0:2)
Vārtsargi: Patriks Bērziņš – Jani Lampinens.