Latvijas U-18 hokeja izlase sīvā cīņā atzīst Šveices pārākumu

Vācijā notiekošajā pasaules hokeja čempionātā U18 izlasēm Oļega Sorokina trenētie Latvijas puiši grupu turnīra trešajā spēlē ar rezultātu 3:4 sāpīgi piekāpās Šveices vienaudžiem, tādējādi zaudējot iespēju noslēgt grupu turnīru otrajā pozīcijā. Sadarbībā ar Sportacentrs.com.

Spēles rezultātu Sorokina audzēkņiem izdevās atvērt pavisam ātri. Uzvarot cīņu pie apmales pretinieku zonā, Latvijas jaunie hokejisti nogādāji ripu pie zilās līnijas, kur uzmetienu uz vārtiem veica Mārtiņš Krūklītis, bet vārtu priekšā ripu pielaboja Ēriks Mateiko, izvirzot Latvijas izlasi vadībā ar 1:0. Ilgi gan pie pārsvara latvieši nenoturējās, jo pusotru minūti vēlāk vārtsargam Deivam Rolovam neizdevās saskatīt aizsegā izpildītā metiena brīdi, ripai ielidojot vārtos un šveiciešiem panākot līdzsvaru.

Trīs minūtes pirms pirmā perioda izskaņas skaitliskajā vairākumā Emīls Veckaktiņš izspraucās starp pretinieku aizsargiem un nonāca uz tikšanos ar Šveices cietokšņa sargu. Uzbrucējs raidīja ripu pāri vārtsarga plecam un atjaunoja sarkanbaltsarkanajai komandai vadību - 2:1.

Otrās trešdaļas pirmā puse nebūt nebija Latvijas jaunajiem hokejistiem veiksmīga. Perioda pirmo astoņu minūšu laikā latviešu vārtos ielidoja divas ripas un pirmo reizi spēlē Sorokina  audzēkņiem nācās nonākt iedzinējos. Šveices izlase pirms noslēdzošās trešdaļas bija gatava jau doties atpūtā, tomēr pēdējās sekundēs latviešiem izdevās izspēlēt ripu uz brīvu vārtu stūri, kur Dāvids Livšics izlīdzināja rezultātu - 3:3.

Trešajā trešdaļā risinājās saspringta cīņa par iniciatīvu. Latvieši neveiksmīgi nospēlēja perioda vidū, atļaujot pretspēlētājam ieslidot ar ripu savas aizsardzības zonas vidū. Pēc īsas piespēles, spēcīgi ripu vārtu tīklā raidīja Sirils Ponts, liekot Latvijas U18 izlasei atkal nonākt iedzinēju pozīcijā - 3:4.

Nepilnās desmit spēles noslēdzošajās minūtēs Latvijas hokejisti centās atrast veidus kā ceturto reizi pārspēt Alessio Beglīrī. 71 sekundi pirms spēles beigām pret sesto laukuma spēlētāju tika nomainīts Rolovs, tomēr arī ar viena spēlētāja pārsvaru ceturtos vārtus gūt nesanāca. Rezultātā turnīra ievadā zviedrus šokējoši uzveikušie latvieši piekāpās Šveicei ar 3:4.

Latvijas hokejisti savus pretiniekus ceturtdaļfinālam uzzinās pēc šī vakara spēles starp Somiju un Zviedriju. Lai saglabātu trešo vietu grupā, latviešiem jācer uz Somijas izlases uzvaru pamatlaikā. Ja pie vismaz punkta spēs tikt zviedri, tad latvieši ierindosies B grupas pēdējā vietā.

Šveice - Latvija 1:2 (1:2, 2:1, 1:0)

Vārti: 1:22 Mateiko (Krūklītis, Polakovs) 0:1, 2:46 Terraneo (Luratī) 1:1, 16:41 Veckaktiņš (Bukarts vair.) 1:2, 24:14 Grēters (Mazolla) 2:2, 27:39 Reinhards (Paulī) 3:2, 39:50 Livšics (Bukarts, Kurbaka) 3:3, 50:51 Ponts (Fiebigers, Terraneo) 4:3
Metieni: 26:23
Soda minūtes: 6:6
Vārtsargi: Alessio Beglīrī - Deivs Rolovs