Latvijas hokeja izlase noslēdz olimpisko hokeja turnīru

Pekinas ziemas olimpisko spēļu hokeja turnīra vīriešiem kvalifikācijas spēlē ļoti sāpīgu neveiksmi piedzīvoja Latvijas valstsvienība, kas ar 2:3 piekāpās Dānijas izlasei. Latvijas komandas sastāvā abus vārtus guva Lauris Dārziņš. Avots: Sportacentrs.com.

Cīņu nedaudz aktīvāk iesāka Latvijas hokejisti, kuri biežāk apdraudēja Dānijas izlases vārtus, vienā no epizodēm pie atkārtota metiena vārtu priekšā nokļūstot Denisam Smitnovam. Tāpat pēc loka virziena slidojuma vārtu priekšā bīstamu piespēli veica Kaspars Daugaviņš, tomēr dāņi spēja notīrīt Sebastjana Dāma sargātā cietokšņa teritoriju.

Turpinājumā Dānijas hokejisti ar fiziskās spēles palīdzību ieguva nelielu teritoriālo pārsvaru, brīžiem dominējot cīņā vārtu priekšā. Viens no tādiem momentiem izveidojās 13. minūtē, kad Dānija izmantoja latviešu pozicionālo kļūdu,savainojumu guvušo Jāni Kalniņu astotajā minūtē nomainījušajam Ivaram Punnenovam sev priekšā atvairot Jūliāna Jakobsena mesto ripu. Latvijas hokejisti nespēja neitralizēt vārtu priekšu, pie ripas pirmajam tiekot Mortenam Poulsenam, kurš ar metienu no asa leņķa panāca 1:0 Dānijas labā.

Pēc zaudētajiem vārtiem Latvija izturēja kritisku posmu, labi izturot pirmo skaitlisko mazākumu. Neilgi pēc tam latvieši panāca izlīdzinājumu, pēc tālas Renāra Krastenberga piespēles Laurim Dārziņam dāņus noķerot uz maiņu un skaisti apspēlējot vārtsargu Dāmu - 1:1.

Latvieši neapmierinājās ar vadības iegūšanu vien, nākamajos uzbrukumos izveidojot divas izcilas vārtu gūšanas iespējas - Rihards Bukarts neizmantoja izgājienu vienatnē, savukārt Nikolajs Jeļisejevs izšķērdēja izgājienu divatā (!) pret vienu vārtsargu, Dāmam glābjot Dānijas izlasi. Pēcāk pats Jeļisejevs viduszonā bloķēja pretinieku, Latvijai nokļūstot mazākumā un pazaudējot iniciatīvu.

Diemžēl kopumā veiksmīgā trešdaļa tika sabojāta tās beigu daļā, kad aizsargs Uvis Jānis Balinskis nepārliecinoši nospēlēja pie laukuma apmales, dāņiem atņemot ripu un Juliānam Jakobsenam no labas pozīcijas pārspējot Punnenovu - 2:2.

Noslēdzošā perioda pirmajās sekundēs nepiespiestu noraidījumu pretinieku laukuma pusē izpelnījās Dārziņš. Skaitliskais mazākums izrādījās liktenīgs - augumā raženais dāņu aizsargs Markuss Laridsens ar plaukstas metienu no zilās līnijas pārspēja Ivaru Punnenovu, kura redzesloks vairāku spēlētāju burzmā bija ļoti ierobežots - 3:2.

Spēles beigu daļā Latvijai bija ļoti grūti pārvarēt dāņu blīvo aizsardzību, kā arī neizdevās audzēt cīņas tempu. Dāņi gan paši deva mums iespējas, nopelnot divus noraidījumus, taču tajos Latvijas uzbrukums fatāli nestrādāja, latviešiem pretinieku vārtus neapdraudot.

Dānija - Latvija 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Vārti: 12:02 Poulsens (Jakobsens, Lassens) 1:0, 16:23 Dārziņš (Krastenbergs, Cibuļskis) 1:1, 22:33 Dārziņš (Balinskis, Krastenbergs, vair.) 1:2, 56:57 Jakobsens (Maiers) 2:2, 41:45 Lauridsens (Bedkers, Nīlsens, vair.) 3:2.
Metieni: 31:27
Soda minūtes: 8:8
Vārtsargi: Sebastjans Dāms - Jānis Kalniņš (no 7:47 - Ivars Punnenovs).