Latvija hokeja izlase sīvā cīņā atzīst Somijas pārākumu

Pekinas olimpisko spēļu hokeja turnīrā Latvijas valstsvienībai azartiskā cīņā ar 1:3 nācās piekāpties vienai no turnīra favorītēm Somijai. Vārtus Latvijas izlases labā guva Rodrigo Ābols. Autors: Sportacentrs.com.

Šorīt Latvijas hokeja izlasi satricināja ziņa, ka pozitīvas Covid-19 analīzes saņēmis Mārtiņš Karsums, kā rezultātā Latvijas valstsveinība nonākusi kontaktpersonu statusā. Epopeja turpinājās ar Andri Džeriņu, kuru neskaidrās situācijas dēļ nācās izņemt no spēles pieteikuma.

Harijs Vītoliņš sastāvā iekļāva pirmo spēli izlaidušo Miku Indraši, kurš ieņēma vietu otrās maiņas centrā. Tāpat formā bija nupat kā komandai klāt piebraukušais aizsargs Artūrs Kulda, bet vietu vārtos ieņēma Zviedrijā spēlējošais vārtu vīrs Jānis Kalniņš.

Latvijas hokejisti aktīvi iesāka spēli un bez respekta devās cīņā Somijas izlases vārtu priekšā. Tomēr somu vārtu vīrs Harri Seteri pārliecinoši darbojās savā cietoksnī, neļaujot Harija Vītoliņa padotajiem strauji atvērt savu vārtu rēķinu šajā spēlē.

Neveiksmīgu epizodi pirmās ceturtdaļas pirmajā pusē piedzīvoja Latvijas izlases kapteinis Lauris Dārziņš, kurš pēc spēja paņēmiena ietriecās rezervistu soliņa vārtiņos, atsitot tos vaļā un pats piedzīvojot sāpīgu kritienu. Dārziņš paša spēkiem devās uz ģērbtuvēm, bet vairākās maiņās sāka spēlēt Ronalds Ķēniņš.

Pēc ļoti pieklājīgas pirmās trešdaļas lielākās daļas, vien pašā perioda izskaņā latvieši nedaudz pagura un vairāk pa vārtiem sāka mest somu hokejisti. Tomēr skanot pirmā perioda finālsirēnai uz rezultāta tablo dega divas barankas.

Spēles otrajā periodā satricināts tika Kaspars Daugaviņš, kurš sāpīgi saskrējās ar pretinieku spēlētāju. Nelielu brīdi pavadot guļam uz ledus, Daugaviņš atelpojās un bija gatavs atgriezties cīņā.

Pašam Daugaviņam spēles vidū bija laba iespēja gūt vārtus, taču ar metienu no kreisā iemetiena apļa Latvijas uzbrucējam neizdevās atrast caurumu Seteri cietoksnī. Savukārt Kalniņam ausīs iezvanīja Tēmu Hartikainena mestā ripa, kas nodārdināja vārtu stabu.

Divas minūtes līdz otrā perioda beigām Deniss Smirnovs zaudēja iemetienā un somi nogādāja ripu pie zilās līnijas Valteri Kemileinenam, kurš ar tālšāvienu raidīja to garām līniju sedzošajam Daugaviņam. Kermileinena metiens atslēdza Kalniņa vārtus, izvirzot Somiju priekšā ar 1:0.

Noslēdzošā trešdaļa sākās ar Sami Vatanena nopelnītu noraidījumu, kas deva labu iespēju Latvijas komandai. Lielāko vairākuma laiku latvieši pavadīja pozicionālā spēlē, kas somiem pārāk lielas problēmas nesagādāja. Taču spēle tempā, pēc pēc ieiešanas zonā, deva cerēto rezultātu, Rodrigo Ābolam šaujot ripu vārtos un vairākuma pēdējās sekundēs izlīdzinot spēles rezultātu - 1:1.

Latvijas izlasei izdevās noturēties divos skaitliskajos vairākumos, taču piecas minūtes līdz spēles beigām apbēdināja vēl viens Somijas tālmetiens. Jūso Hietanenam raidot metienu no zonas stūra, ripas lidojumu pielaboja Leo Komarovs, nedodot Kalniņam nekādas iespējas pretkustībā glābt savu komandu - 1:2.

Nepilnu pusortu minūti līdz cīņas izskaņai ripa vēlreiz ielidoja Kalniņa vārtos. Latvijas vārtsargs protestēja, ka Hanness Bjerninens izdarījis sitienu pa vārtsarga ķērājcimdu, tomēr tiesneši pārkāpumu nesaskatīja un vārtu guvumu Marko Antilam neatņēma. Ar rezultātu 1:3 Latvijas izlasei nācās piedzīvot tunīra otro zaudējumu.

Latvija - Somija 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)
Vārti: 37:59 Kermileinens (Lehtonens, Netinens) 0:1, 43:01 Ābols (Krastenbergs, Smirnovs, vair.) 1:1, 54:24 Komarovs (Hietanens, Poka) 1:2, 58:43 Antila (Menalanens, Lindboms) 1:3
Metieni: 20:38
Soda minūtes: 6:4
Vārtsargi: Jānis Kalniņš - Harri Seteri.