Latvija izlase asumiem bagātā mačā piekāpjas Šveicei

Hērizavā, Šveicē zaudējumu pārbaudes spēlē piedzīvojusi Latvijas hokeja izlase, ar 1:4 piekāpjoties Šveices valstsvienībai. Vienīgos vārtus Latvijas izlases labā guva Miks Indrašis.

Pirmo iespēju gūt vārtus izveidoja Šveices izlase, kad pēc aizsarga metiena no zilās līnijas atlēkušo ripu vārtos centās ieraidīt Ņūdžersijas ''Devils'' uzbrucējs Niko Hišers, tomēr Latvijas izlasi no vārtu zaudējuma glāba vārtu stabiņš. Nosargājuši savus vārtus, latvieši aizskrēja pretuzbrukumā un paveica to, kas pretiniekiem neizdevās, izvirzoties vadībā. Teicamu roku veiklību vārtu priekšā nodemonstrēja Miks Indrašis, ar atkārtotu mēģinājumu pārspējot mājinieku vārtsargu Reto Berru (1:0). Pēc pretinieku neuzmanības aiz saviem vārtiem Indrašim bija vēl viena laba iespēja, tomēr Šveici šoreiz glāba Berra.

Otrā trešdaļa jau pagāja Šveices izlases zīmē. Mājinieki pamatīgi kāpināja spēles tempu un ieguva pārliecinošu iniciatīvu. Latvijas izlases treneri mainīja uzbrucēju virknējumu sastāvus, bet kopš otrās trešdaļas uz ledus vairs neparādījās Teodors Bļugers. Latviešiem aizsardzībā nācās pamatīgi pasvīst. Vairākas reizes komandu no vārtu zaudējuma glāba Gudļevskis, divus metienus viena uzbrukuma laikā bloķēja Kristaps Zīle.

33. minūtē šveiciešu spiediens vainagojās ar vārtu guvumu, un talkā nāca arī veiksme - vairākumā partnera raidītajai ripai nūju pielika Gregorijs Hofmans, bet pēc tam tā neveiksmīgi atsitās arī pret Oskara Cibuļska slidu, nonākot aiz vārtu līnijas (1:1). Trīs minūtes vēlāk Gudļevskim nācās kapitulēt arī otro reizi, kad komandas biedri aizkavējās nomaiņas laikā. Pretuzbrukumā divatā pret vienu aizsargu izrāvās Filips Kurašovs un Noā Rods, Zīle nosedza piespēles līniju, tāpēc Rods meta pats un darīja to precīzi, izvirzot savu komandu vadībā (1:2).

Trešā perioda sākumā Latvijai lielajā vairākuma bija izdevība salauzt spēles gaitu, taču uzbrukumā spēle vairs nevedās. Vairākumā nācās pat vairāk uztraukties par savu vārtu drošību, Tristanam Šervē pretuzbrukumā norībinot vārtu stabu. Šveices izlase turpināja uzņemto kursu un turēja augstu spēles tempu. Latvijas izlase īsā laikā nopelnīja divus mazākumus, bet pašaizliedzība un vārtsarga sniegums ļāva vārtus nosargāt neskartus.

Pēdējās pamatlaika minūtēs viesiem nebija daudz iespēju lauzt spēles gaitu, tāpat nepalīdzēja arī vairākas diskutablas tiesnešu svilpes Latvijas izlases virzienā. Nedaudz vairāk kā minūti pirms beigām, kad Gudļevskis jau tika nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju, Lukass Friks raidīja ripu tukšos vārtos, izbeidzot intrigu par mača uzvarētāju (1:3), bet pēdējā minūtē šveicieši guva arī ceturtos vārtus, Gudļevski meistarīgi apspēlējot Vinsentam Praplānam (1:4).

Pēc 60 nospēlētajām minūtēm abas komandas treniņa nolūkos izspēlēja arī piecu minūšu papildlaiku un arī pēcspēles metienu sēriju. Papildlaikā vārti netika gūti, bet pēcspēles metienu sērijā pārāka bija Latvijas izlase, kuras vārtos vietu ieņēma Gustavs Grigals, kurš neielaida nevienu ripu savā cietoksnī, bet Reto Berru pārspēja Toms Andersons un Emīls Ģēģeris.

Šveice - Latvija 4:1 (0:1;2:0;2:0)

Vārti: 08:21 Indrašis (Ri. Bukarts, Dārziņš) 0:1, 32:04 Hofmans (Hāss, Jozi, vair.) 1:1, 35:52 Rods 2:1, 58:44 Friks (Rods) 3:1, 59:21 Praplāns (Hišers) 4:1
Soda minūtes: 18:14
Vārtsargi: Reto Berra - Kristers Gudļevskis