Latvijas U-20 izlase ar neveiksmi sāk pasaules čempionātu

Zaudējumu piedzīvojusi Latvijas U20 hokeja izlase, kas pasaules čempionāta pirmās divīzijas A grupas atklāšanas spēlē ar 1:3 atzina Francijas pārākumu. Nākamā spēle otrdien pret vienaudžiem no Austrijas.

atvijas valstsvienība iedzinējos nonāca devītajā minūtē, kad 1:0 panāca aizsargs Lisjēns Onno, kurš pagājušajā sezonā kopā ar Grenobles komandu piedalījās Francijas čempionāta finālā. Savukārt pārsvaru sāncenši dubultoja otrās trešdaļas ievadā – pretuzbrukumā pa kreiso malu aizskrēja Tēmu Loizo, kurš Niklāvu Rauzu pārspēja ar metienu tuvajā stūrī, panākot 2:0. Latvieši mirkli pirms tam neizmantoja vairākumu, labumu nedodot metieniem no zilās līnijas.

Mirkli pēc otrajiem ielaistajiem vārtiem bija vēl viens vairākums, un labā pozīcijā nonāca Niks Krollis, bet viņa mestā ripa lidoja pāri pretinieku vārtiem. Tikmēr vienādos sastāvos pretinieki pacietīgi sēdēja aizsardzībā, aizdambējot vidējo zonu un neļaujot latviešiem izmantot ātrumu, plus tika gaidītas savas iespējas. Vienā no momentiem Rauzam talkā nāca vārtu stabs, citā situācijā Latvijas vārtsargs tika galā ar izgājienu vienatnē, glābdams komandu.

Noslēdzošajās 20 minūtēs Latvijas izlasei piederēja liels teritoriālais pārsvars, daudz laika pavadot sāncenšu zonā, kamēr Francijas hokejisti visu uzmanību veltīja aizsardzībai. Bija daudz metienu, tomēr lielākoties tie sekoja no distances, nevis pašām bīstamākajām pozīcijām, un uzlauzt pretinieku aizsardzību izdevās tikai divas ar pusi minūtes pirms beigām. Ļoti ilga uzbrukuma laikā vairāki metieni no zilās līnijas lidoja garām, līdz ripa nonāca pie Denisa Smirnova, un uzbrucējs no labās malas ar rezultatīvu plaukstas metienu panāca 1:2.

Tūdaļ Rauza tika nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju, bet izglābšanās vietā sekoja trešie ielaistie vārti – metiens tukšos vārtos, un 1:3 zaudējums atklāšanas spēlē pret Franciju. Nākamā spēle pēc divām dienām pret austriešiem, kuri pārbaudes spēlē pirms turnīra tika sakauti ar 5:1.

Francija – Latvija 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Vārti: 8:37 Onno (Monī, Fabrs) 1:0, 23:32 Loizo (Monī, Onno) 2:0, 57:24 Smirnovs (Jašunovs) 2:1, Loizo (Brušs, tukšos) 3:1
Vārtsargi: Gaetans Rišārs – Niklāvs Rauza

Latvijas U-20 nacionālās izlases sastāvs pasaules čempionātam pirmās divījas A grupā: