"Kurbads" pagarinājumā izcīna uzvaru Latvijas čempionāta pirmajā finālspēlē

Rumbulas ledus hallē pirmo uzvaru Optibet hokeja līgas finālsērijā guvuši mājinieki, HK ''Kurbads'' hokejisti, kas ar 3:2 papildlaikā pārspēja ''Zemgali/LLU''. Viesi teju visas 69 spēles minūtes darbojās ar trim uzbrucēju trijniekiem, tomēr ar to izrādījās par maz uzvarai. Uzvaras vārti Mārtiņa Giptera kontā.

Par spīti tam, ka ļoti veiksmīgi pēdējās divas pusfinālsērijas spēles ''Zemgales/LLU'' vārtos aizvadīja Reinis Petkus, šoreiz vārtu drošību treneris Valērijs Kuļibaba uzticēja Rihardam Cimermanim, kamēr pretējā pusē - ''Kurbada'' pirmais numurs Uldis Čalpa. Viesiem, ''Zemgales/LLU'' hokejistiem nācās iztikt bez Imanta Ļeščova, savukārt ''Kurbada'' pieteikumā nebija atrodams Riharda Remiņa vārds.

Spēles sākums aizritēja ļoti dinamiskā tempā, ātri vien izcēlās arī nelieli asumi. Zemgalieši centās spēli saasināt ar ātrām piespēlēm uzbrukuma zonā - pēc Bernharda piespēles šķērsām vārtiem Čalpu gandrīz pārspēja Kurņigins. Aci pret aci ar Cimermani bija iespēja aizskriet Upītim, tomēr mājinieku komandas hokejists ripu nesavaldīja. Bīstamāk uzbruka ''Zemgale/LLU'', bīstami metot Kristapam Milleram. Ar teicamu reidu no saviem līdz pretinieku vārtiem pa labo flangu atbildēja Galkins, taču aizsargu apturēja Cimermanis.

Perioda 15. minūtē pie pirmā vairākuma mačā tika ''Kurbads'', tomēr tas netika realizēts, Cimermanim atvairot bīstamu Giptera metienu. Divi pret vienu aizsargu izrāvās Zembergs un Hartmanis, tomēr Mārcis izvēlējās mest pats, viesus glābjot vārtsargam. Mājinieki pamazām bija pārņēmuši mača iniciatīvu, un mača pēdējā minūtē tika gūti arī pirmie vārti, kad precīzu plaukstas metienu zem vārtu pārliktņa izpildīja Jānis Sprukts - 1:0.

Arī otrajā trešdaļā laukumā bija vērojams ātrs un ass hokejs, kā rezultātā radās daudz kļūdu abu komandu izpildījumā. Ripu vairāk kontrolēja ''Zemgale/LLU'', tomēr ''Kurbada'' hokejisti spēja spēli novirzīt laukuma stūrī. Viesi regulāri centās izprovocēt pieredzējušākos pretiniekus, pēc katra momenta pie Čalpas vārtiem apmainoties dunkām. Pretuzbrukumā teicama iespēja dubultot savas komandas pārsvaru bija Gricinskim, tomēr zemgaliešus atkal glāba Cimermanis. Brīdi vēlāk Rihards apturēja arī Deivida Sarkaņa izgājienu.

''Zemgales/LLU'' aktīvās darbības pamatīgi apgrūtināja laukuma saimniekiem uzbrukumu uzsākšanu. Perioda vidū pirmoreiz vairākumā nonāca viesi, kad nervi neizturēja Zolmanim, taču neuzmanīgi nospēlēja arī zemgalieši, skaitlisko pārsvaru zaudējot pēc Kurņigina pārkāpuma. Brīdi vēlāk gan ''Zemgale/LLU'' tika pie vēl viena vairākuma, bet šoreiz tas arī tika realizēts. Lielisku piespēli šķērsām pāri zonai izpildīja Aploks, ripu uztvēra Kristaps Jākobsons, kurš panāca 1:1 nepilnas trīs minūtes pirms trešdaļas beigām.

Viesu agresīvā un aktīvā spēle piespieda mājiniekus kļūdīties, un jau trešās trešdaļas otrajā minūtē ''Kurbads'' vēlreiz palika četratā pret pieciem zemgaliešiem. Šoreiz gan laukuma saimnieki mazākumu izturēja. Pēc nerealizētā vairākuma ''Zemgale/LLU'' iekrita aizsardzībā, ļaujot Aleksandram Galkinam izrauties vienatnē pret Cimermani. Aizsargs pa ceļam apspēlēja Kostjuku, un spītējot ķeksēšanai, izlauzās līdz vārtiem, ripu prasmīgi ieslidinot starp vārtsarga kājsargiem - 2:1.

''Kurbada'' prieki gan nebija ilgi, jo savu vārdu teica play-off rezultatīvākais hokejists Ivans Ribčiks - baltkrievs teicami nomānīja pretspēlētāju, izbrīvēja vietu metienam un neatstāja variantus Čalpam - 2:2. Mājinieki metās atgūt vadību, tomēr pēc Galkina un Sprukta bīstamajiem metieniem viesus glāba Cimermanis. Trešdaļas beigās ''Kurbads'' sāka rakt sev bedri, paliekot lielajā mazākumā, tomēr savu komandu izglāba vārtsargs Čalpa, kurš apmuļķoja krietni jaunāko Bernhardu, komandai izbēgot no spēles trijatā.

Pamatlaika izskaņā ļoti tuvu vēliem uzvaras vārtiem bija ''Zemgale/LLU'', taču Čalpa glāba pēc Ribčika un Millera metieniem, savukārt teju tukšos vārtos netrāpīja Kostjuks. Tiesa, minūti un septiņas sekundes pirms perioda beigām viesi palika mazākumā, sniedzot pēdējo iespēju ''Kurbadam''. Mājinieki ar piespēlēm meklēja Aleksandru Galkinu un Sandi Zolmani, taču hokejistu metieni bija neprecīzi - uzvarētāja noskaidrošanai nepieciešams 20 minūšu papildlaiks, aizvadīts formātā pieci pret pieci.

''Kurbadam'' pagarinājuma sākumā bija atlikušas 53 sekundes no vairākuma, ko neizdevās realizēt trešajā trešdaļā. Vairākums netika izmantots, tieši otrādi - par mata tiesu no vārtu guvuma mazākumā bija ''Zemgale/LLU'', taču Kurņigins līdz ripai tukšu vārtu priekšā neaizsniedzās. Teju visu spēli ar trim uzbrucēju virknējumiem spēlējušie zemgalieši izskatījās nedaudz paguruši, pagarinājumā notikumus laukumā kontrolējot ''Kurbadam''. Spēles 69. minūtē pirmo uzvaru savai komandai finālsērijā atnesa Mārtiņš Gipters, ripai pēc aizsarga metiena izšļūkot caur Cimermaņa padusi - 3:2.

OHL finālsērija, 1. spēle. HK ''Kurbads - HK ''Zemgale/LLU'' 3:2P (1:0,0:1,1:1,1:0)

Vārti: 19:00 Sprukts (Galkins) 1:0, 36:45 Jākobsons (Aploks, Āboliņš, vair.) 1:1, 44:06 Galkins 2:1, 48:46 Ribčiks (Minajevs, Millers) 2:2, 68:18 Gipters (Upītis) 3:2.
Soda minūtes: 14:14
Metieni: 35:31
Vārtsargi: Uldis Čalpa - Rihards Cimermanis
Sērijā: 1:0 (līdz četrām uzvarām; vadībā ''Kurbads'')

AVOTS: Sportacentrs.com