''Kurbads'' piekto gadu pēc kārtas spēlēs finālā, Ribčiks sagādā trešo uzvaru "Zemgale/LLU"

Par Optibet hokeja līgas finālistu šodien kļuva hokeja klubs ''Kurbads'', kas izbraukumā ar 4:2 apspēlēja ''Liepāja/Optibet'' komandu. Savukārt paralēlajā spēlē Rīgā uzvaru svinēja ''Zemgale/LLU'', kas ar 4:3 pārspēja ''Mogo'' Ar hattrick savas komandas uzvaru sekmēja baltkrievu leģionārs Ivans Ribčiks.

''Liepāja/Optibet'' - ''Kurbads''

Jau no pirmajām spēles minūtēm bija redzams, ka abas komandas vairāk domā par vārtu gūšanu, nevis aizsardzību. Augstais spēles temps lika pieļaut vairākas kļūdas kā vienai, tā otrai komandai. Viena no tādām liepājniekiem pirmās trešdaļas vidū lika nonākt iedzinējos - pavirši nospēlēja mājinieku vārtsargs Nauris Mažis, cenšoties raidīt ripu gar apmali. Tā atsitās pret bortu un nonāca atpakaļ zonas vidū, kur jau to gaidīja Mārtiņš Cipulis, iebakstot ripu starp vārtsarga kājsargiem (0:1). Turpinājumā ''Liepāja/Optibet'' tika pie diviem vairākumiem, tomēr ''Kurbada'' vārtos pārliecinoši darbojās Uldis Čalpa, ļaujot savai komandai saglabāt pārsvaru.

Otro trešdaļu aktīvāk sāka liepājnieki, kuri tika pie kārtējā vairākuma, tomēr arī šoreiz piecatā pret četriem nopietni apdraudēt viesu vārtus nespēja. Ko nesanāca izdarīt vairākumā, to gan mājinieki paveica vienādos sastāvos, pretuzbrukumā izlīdzinot rezultātu. Teicamu piespēli pa diagonāli pāri uzbrukuma zonai izpildīja Diļevka, savukārt ripai nūju pielika Edgars Kulda, panākot 1:1.

''Kurbads'' pēc vārtu zaudējuma sāka uzbrukt krietni vairāk, trīs minūtes vēlāk pārsvaru atgūstot - vairākumā no zilās līnijas ripu vārtu devītniekā iešāva pusfināla sērijā rezultatīvi spēlējošais Aleksandrs Galkins - 1:2. Viesi turpināja savu spiedienu uz Maža vārtiem, tomēr brīžiem pārāk aizraujoties ar individuālām darbībām, kas neļāva pārsvaru dubultot.

Noslēdzošajā periodā spēles gaita kardināli nemainījās - to pārliecinoši kontrolēja ''Kurbads'', īpaši nesteidzoties un turpinot uzspiest pretiniekiem savu spēles stilu. Liepājnieku vienīgās cerības uzbrukumā bija hokejistu veiksmīgas individuālās darbības, jo visas kombinācijas Aleksandra Macijevska trenētie viesu hokejisti atšifrēja. Skaists reids padevās no Rīgas ''Dinamo'' atsūtītajam Golovkovam, kurš apspēlēja divus aizsargus, apslidoja vārtus, tomēr Čalpu nepārspēja. ''Kurbads'' vēlāk tika pie kārtējā vairākuma, ko arī izdevās izmantot - Sprukts ar precīzu piespēli atrada Sandi Zolmani, kurš ar metienu bez ripas apturēšanas panāca 1:3.

Pēdējā minūtē mājinieki centās vēl kaut ko saglābt, nomainot vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, tomēr ''Kurbads'' vaļības nepieļāva - Gatis Gricinskis raidīja ripu tukšos vārtos, izdzēsdams jautājumus par spēles un sērijas uzvarētāju (1:4). Tiesa, spēles gala rezultāts vēl paspēja mainīties nieka septiņas sekundes līdz mača beigām, kad precīzs bija Mārtiņš Oskars Freimanis - 2:4.

''Liepāja/Optibet'' - ''Kurbads'' 2:4 (0:1;1:1;1:2)

Vārti: 11:52 Cipulis (Upītis) 0:1, 28:35 Kulda (Diļevka, Golovkovs) 1:1, 31:52 Galkins (Gipters, Gricinskis, vair.) 1:2, 54:47 Zolmanis (Sprukts, Gipters, vair.) 1:3, 59:01 Gricinskis (Upītis, Bluks, t.v.) 1:4, 59:53 Freimanis (Ozoliņš) 2:4.
Soda minūtes: 4:6
Metieni: 18:26
Vārtsargi: Nauris Mažis - Uldis Čalpa
Sērijā: 1:4 (uzvar ''Kurbads'')

''Mogo'' - ''Zemgale/LLU''

Spēles sākumā iniciatīvu izdevās iegūt laukuma saimniekiem, kuri biežāk apdraudēja pretinieku vārtu drošību, kas šodien tika uzticēta Reinim Petkum. Aktīvs bija ''Mogo'' leģionārs Dmitrijs Moņa, kurš vairākkārt izcēlās ar sekmīgām individuālām darbībām. Tomēr pirmie vadībā izvirzījās zemgalieši - Vjačeslava Minajeva metienu sekmīgi pielaboja baltkrievs Ivans Ribčiks (0:1)). Abas komandas apmainījās ar nerealizētiem vairākumiem, tomēr ''Mogo'' izdevās rezultātu izlīdzināt vienādos sastāvos, kad atlēkušo ripu vārtos ieraidīja Elvis Želubovskis (1:1).

Perioda otrajā pusē notikumus laukumā jau kontrolēja viesi, kuri izpildīja vairāk metienu, kā arī tika pie lielā vairākuma. To arī izdevās izmantot, kad pēc cīņas vārtu priekšā 1:2 panāca Kristaps Millers. Jāatzīmē, ka mirkli pirms trešdaļas beigām ripa Henrija Anča vārtos pabija vēl vienu reizi, taču pēc video atkārtojuma noskatīšanās Artūra Āboliņa vārtu guvums netika ieskaitīts.

Arī otrajā perioda gan ''Mogo'', gan ''Zemgale/LLU'' turpināja spēlēt uz noteikumu pārkāpumu robežas, tomēr arī tiesneši neskopojās ar svilpšanu. Vienu no vairākumiem izdevās realizēt ''Mogo'', kad otro reizi mačā precīzs bija Želubovskis - 2:2. Spēle turpināja ritēt ļoti dinamiski, nereti abu komandu hokejistu starpā izcēlās asumi. Ļoti vētrainas izvērtās perioda beigas, kad divu minūšu laikā tika gūti trīs vārti. Vispirms Ribčiks vairākumā atguva vadību viesiem (2:3), nedaudz vēlāk Reini Petku pārspēja Juris Ziemiņš (3:3), bet nepilnu minūti pirms trešdaļas beigām ar precīzu plaukstas metienu hattrick sev noformēja Ivans Ribčiks - 3:4.

Par spīti rezultatīvajam hokejistu sniegumam spēles pirmajās 40 minūtēs, noslēdzošajā periodā vārti vairs netika gūti. Tādējādi aizraujošā cīņā ar rezultātu 4:3 uzvaru svinēja Valērija Kuļibabas vadītie zemgalieši, kas sērijā izvirzījušies vadībā ar 3 pret 2 un nonākuši soļa attālumā no vēsturiska panākuma - iekļūšanas Latvijas čempionāta finālā.

''Mogo'' - ''Zemgale/LLU'' 3:4 (1:2;2:2,0:0)

Vārti: 07:28 Ribčiks (Minajevs) 0:1, 16:30 Želubovskis (Ziemiņš, Begovs) 1:1, 18:04 Millers (Grundmanis, vair.) 1:2, 24:14 Želubovskis (Begovs, K. Lipsbergs, vair.) 2:2, 37:03 Ribčiks (Āboliņš, Jākobsons, vair.) 2:3, 38:31 Ziemiņš (Želubovskis, K. Lipsbergs) 3:3, 39:06 Ribčiks (Āboliņš) 3:4.
Soda minūtes: 12:8
Metieni: 29:28
Vārtsargi: Henrijs Ančs - Reinis Petkus