Liepājā "lāču lietus", mājinieki gadu noslēdz ar uzvaru pār "Kurbadu"

„Optibet” hokeja līgas (OHL) čempionāta šī gada pēdējā mačā „Liepāja/Optibet” savā laukumā ar 4:2 pārspēja valsts čempionus „Kurbada” hokejistus. Vārti un rezultatīva piespēle uzvarētāju rindās ir Bruno Zabja un Egīla Kalna kontā. Liepājniekiem kopvērtējumā panāca līderi „Mogo”, kas saglabā divas spēles rezervē. Jau pēc nedēļas abas „Liepāja/Optibet” un „Kurbads” tiksies savā starpā Rumbulā, cīnoties par vietu Latvijas kausa izcīņas finālā.

„Liepājas/Optibet” un „Kurbada” duelis bija šogad pēdējais mačs OHL ietvaros, jo čempionāta turpinājums paredzēts tikai nākamā gada janvārī. Liepājnieki pēdējā laikā neveiksmīgi spēlē pret saviem tiešajiem konkurentiem, pirmā četrinieka komandām. Sešos pēdējos mačos pret spēcīgākā kvarteta vienībām Liepājas komanda cieta sešas neveiksmes, tiekot vien pie diviem punktiem, kas manāmi sašķobīja kurzemnieku pozīcijas kopvērtējumā. Savukārt „Kurbads” pēc sensacionālā zaudējuma „Prizmai” izcīnīja piecas uzvaras pēc kārtas, gandrīz panākot liepājniekus kopvērtējumā. Panākums Liepājā ļautu valsts čempioniem pacelties uz otro vietu, nobīdot sāncenšus uz trešo pozīciju.

Spēles sākumu aktīvāk aizvadīja „Liepāja/Optibet”. Liepājnieki krietni vairāk uzbruka un rezultāts nelika sevi ilgi gaidīt. Jau mača trešajā minūtē viesi kļūdījušies aizsardzībā un Iļjas Žučkova piespēli gar vārtiem vārtu guvumā pārvērta Daniels Bogdzjuls, panākot 1:0. Pēc šī vārtu guvuma sācies Ziemassvētku spēlēm tradicionālais „Lāču lietus”, skatītājiem metot uz ledus mīkstās rotaļlietas.

Pēc ilgas pauzes spēle turpinājās ar liepājnieku pārsvaru, spēlē bieži iesaistoties „Kurbada” vārtsargam Uldim Čalpam. Viesiem iniciatīvu izdevās pārņemt trešdaļas otrajā pusē, kad laukuma saimnieku rindās sekoja virkne noraidījumu. Rīdzinieki ilgu laiku uzturējās liepājnieku aizsardzības zonā, aktīvi uzbruka, taču mājinieki izturēja, pāris reizes glābjot arī vārtu konstrukcijai. Izturējuši sāncenšu spiedienu, liepājnieki īsi pirms pārtraukuma dubultojuši pārsvaru. Egils Kalns veica caurgājienu gar kreiso malu, pietuvojās vārtiem un meta tālajā apakšējā stūrī, panākot 2:0.

Spēles otro trešdaļu aktīvāk sāka „Kurbads”, bieži viesojoties „Liepājas/Optibet” aizsardzības zonā. Perioda vidū viesiem izdevās vienus vārtus atgūt, precīzi metot Renāram Valteram (2:1). Rezultatīva piespēle šajā epizodē vārtsargam Uldim Čalpam. Šāds rezultāts gan nesaglabājās ilgi, jo jau pēc nepilnas minūtes „Kurbads” palika skaitliskajā mazākumā pēc Jēkaba Rēdliha noraidījuma un Bruno Zabis vārtu priekšā pielaboja ripu pēc Reiņa Demitera metiena no distances, panākot 3:1 par labu liepājniekiem.

Trešās trešdaļas ievadā viesu cerības uz pozitīvu iznākumu pavisam sarukušas. Divas minūtes pēc spēles atsākšanas Māris Miezis precīzi meta no distances tuvajā stūrī, pārsteidzot nesagatavotu Uldi Čalpu un panākot 4:1„Liepājas/Optibet” labā. Atlikušajā laikā būtiski pavērsieni spēlē nenotika. Pēdējās sekundēs „Kurbada” labā otros vārtus skaitliskajā mazākumā guva Hārdijs Parādnieks, mačam noslēdzoties ar 4:2 par labu liepājniekiem.

Liepājnieki „Kurbadu” pieveica trešo reizes piecās šosezon aizvadītajās savstarpējās spēlēs un saglabājuši otro vietu kopvērtējumā, „Kurbadu” atstājot trešajā pozīcijā. Pēc nedēļas abas komandas tiksies Latvijas kausa izcīņas pusfinālā. Mačs notiks Rumbulā.

Optibet hokeja līga, 20. decembris

Liepāja/Optibet – Kurbads 4:2 (2:0; 1:1; 1:1)
Vārti: 02:20 Bogdzjuls (Žučkovs) 1:0, 18:58 Kalns (Zabis) 2:0, 28:42 Valters (Čalpa) 2:1, 31:22 Zabis (Kalns. Demiters, vair.) 3:1, 42:18 Miezis (Freimanis) 4:1, 59:42 Parādnieks (Gricinskis, Cipulis, maz.) 4:2.
Soda minūtes: 12:8.
Metieni: 32:35.
Vārtsargi: Miščuks – Čalpa.