Latvijas U-20 hokejisti pagarinājuma sestajā sekundē uzvar Franciju

Trešo uzvaru pasaules čempionāta pirmās divīzijas A grupas ceturtajā spēlē ceturtdien izcīnīja Kārļa Zirņa vadītā U-20 izlase.

Aizvadītajā spēlē Latvijas juniori ar rezultātu 1:0 (0:0, 0:0, 0:0, 1:0) pagarinājumā uzveica mājiniekus Franciju.

Tā kā savstarpējās spēlēs Kazahstāna uzvarēja gan vāciešus (3:2, pagarinājumā), gan mūs (3:2, bullīšos), tieši kazahi ir kļuvuši par IA divīzijas favorītiem un konkurentu likteņi ir atkarīgi no Kazahstānas klupšanas vai neklupšanas. Arī mūsu, tādēļ Latvijas U20 izlases pirmais uzdevums, saprotams, ir izdarīt visu no pašas atkarīgo jeb iegūt maksimālo punktu skaitu.

Pret mājinieci Franciju, kas apspēlēja pastarītes Austriju (6:1) un Ungāriju (4:3), bet kapitulēja Vācijai (0:4), tika sākts pietiekami cerīgi. Pirmajā trešdaļā pretinieki tika nomētāti ar 12:4, netrūka arī iespēju spēlēt vairākumā – pirmajās divās trešdaļās bija pieci vairākumi -, tomēr ripa nekādi negāja mājinieku vārtos.

Francijai izdevās izlīdzināt cīņas gaitu un pēdējo trešdaļu pat uzsākt aktīvāk, tomēr Latvija atguva iniciatīvu. Diemžēl netika realizēts arī sestais vairākums, un vairākkārt glāba arī mājinieku vārtu vīrs Žuliāns Žunkā, kurš vienā no epizodēm izcili nospēlēja pēc Riharda Melnalksņa metiena. Ja pamatlaikā atvērt Francijas vārtus tā arī neizdevās, pagarinājumā Deniss Smirnovs jau sestajā sekundē guva uzvaras vārtus (1:0). Latvijas U20 izlase līksmoja, taču izredžu uz pirmo pozīciju vairs nav daudz – pret Vāciju, vēlams, uzvarēt pamatlaikā un jācer, ka Kazahstāna tādā gadījumā divās spēlēs zaudēs vismaz divus punktus.

Latvijas sāncenses Kazahstāna un Vācija rīt spēlēs pret attiecīgi Austriju un Ungāriju, bet sestdien pēdējā spēļu kārta plkst. 15:30 pēc Latvijas laika sāksies ar Latvijas un Vācijas dueli. Turnīra teorētiskie līderi kazahi sestdien plkst. 19:00 spēlēs pret mājiniekiem francūžiem.

Latvijas U20 – Francijas U20 1:0 (0:0, 0:0, 0:0, 1:0)
Vārti: 60:06 Smirnovs 1:0
Metieni: 30:18
Soda minūtes: 22:28
Vārtsargi: Gustavs Grigals – Žuliāns Žunkā