"Mogo" iemet mazākumā un pārņem vadību, Spruktam un Blukam pa četriem punktiem

Latvijas "Optibet" hokeja virslīgā uzvaras svinēja "Mogo", "Kurbads" un "Rīga", kas pārspēja attiecīgi "Liepāju"/"Optibet" (5:3), "Prizmu" (8:3) un "Zemgali"/LLU (4:3).

Liepājā pirmajās 28 minūtēs vārti netika gūti, toties spēles otrajā pusē jautrības netrūka. 29. minūtē Juris Ziemiņš vadībā izvirzīja "Mogo" (1:0), taču "Liepāja"/"Optibet", divreiz realizējot vairākumu, trešās trešdaļas sākumā jau bija priekšā ar 3:1. Pa ripai iemeta Roberts Mamčics, Bruno Zabis un Māris Miezis. Tomēr kurzemnieku prieki nebija ilgi. 48. minūtē Edgars Kurmis deficītu samazināja (2:3), 54. minūtē Ziemiņš mazākumā panāca izlīdzinājumu (3:3), bet pusotru minūti vēlāk Vladimirs Mamonovs izrāva uzvaru viesiem (4:3).

Punktu 0,8 sekundes līdz cīņas beigām ar metienu tukšos vārtos pielika Aleksejs Širokovs (5:3). Uzvarētāju rindās pa diviem punktiem nopelnīja Ziemiņš (2+0), Širokovs (1+1), Rustams Begovs (0+2) un Agris Saviels (0+2), bet mājiniekiem divas rezultatīvas piespēles izdarīja Valters Freijs. "Mogo" tā bija trešā uzvara piecās savstarpējās spēlēs šosezon (5:9, 3:2, 3:4, 5:4 PM).

"Rīga" iepriekšējās spēlēs pamatīgi kapitulēja "Kurbadam" (2:8), "Mogo" (2:7) un "Liepājai" (1:8) un šodien jau trešajā minūtē nokļuva iedzinējas lomā ar diviem vārtiem. Vispirms 29. sekundē iemeta Artjoms Ogorodņikovs, bet 124. sekundē 2:0 panāca Emīls Potāpovs. Tomēr turpinājums "Zemgalei"/LLU izvērtās daudz smagāks. 15. minūtē Ričards Grīnbergs atguva pirmo ripu, desmit sekundes vēlāk soda metienu realizēja Dāvids Krūmiņš, bet 25. minūtē jau vadību mājiniekiem deva Aleksandrs Visockis (3:2).

Spēles 32. minūtē Olafs Aploks atjaunoja līdzsvaru (3:3), bet četrarpus minūtes vēlāk Māris Ļeščovs atguva vadību rīdziniekiem (4:3), un šie vārti izrādījās pēdējie spēlē. "Zemgale"/LLU bija uzvarējusi visās četrās iepriekšējās savstarpējās spēlēs šosezon, taču rezultāti allaž bija itin līdzīgi – 5:4 (bullīšos), 4:3, 2:0 un 6:3.

Piekto uzvaru pēc kārtas svinēja čempions "Kurbads", kas otrajā minūtē ielaida vārtus, taču 13. minūtē pārņēma vadību, otrajā trešdaļā iemeta piecas ripas un ar 8:3 sagrāva "Prizmu". Ar četriem rezultativitātes punktiem izcēlās Toms Bluks (2+2) un Jānis Sprukts (1+3), bet pa trim punktiem Sandim Zolmanim (1+2) un Martinam Lavrovam (1+2).