"Kurbads" ar pārliecinošu uzvaru pret dāņiem sāk Kontinentālās kausa izcīņas trešo kārtu

Latvijas čempionvienība "Kurbads" ar panākumu par Dānijas kausa ieguvēju "Rungsted" uzsāka IIHF Kontinentālā kausa trešo posmu, pieveicot pretiniekus ar 8:4. Trīs vārti tika gūti piecu minūšu vairākuma laikā, bet kopumā pieci vārti no astoņiem tika gūti realizējot skaitlisko pārsvaru.

Jau pirmajā minūtē “Kurbads” palika mazākumā un pēc 30 sekundēm Uldis Čalpa bija spiests izņemt ripu no vārtiem pēc Viljama Boisena precīza metiena - 0:1. Mājinieki turpināja aktīvi spēlēt, taču viņu spēli ietekmēja trīs pēc kārtas noraidījumi, divi no kuriem tika realizēti – Jānis Sprukts panāca izlīdzinājumu - 1:1, bet Aleksandrs Galkins ar metienu no tuvās distances izvirzīja “Kurbadu” vadībā - 2:1. Viesi sajūta pretinieka vājas vietas un izspēlēja lielisko kombināciju, ko noslēdza Martins Lavrovs ar metienu tukšos vārtos - 3:1.

Pēc tāda paversiena mājinieki spēja atgūties – jau pēc 32 sekundēm Emīls Kristensens atspēlēja vienus vārtus - 3:2, bet perioda pēdējā minūtē Bergmans Robins izmantoja vēl vienu vairākumu šajā mačā, un viņa metiens no zonas vidus izrādījās netverams - 3:3.

Pēc pārtraukuma spēle vairs nebija tik rezultatīva, lai gan momenti regulāri tika izveidoti pie abiem vārtiem. Trešdaļas otrajā pusē mājinieku mēģinājumi vainagojās ar gūtajiem vārtien – Brendons Nešs otro reizi mačā izvirzīja mājiniekus vadībā - 3:4, uz ko “Kurbads” atbildēja ar diviem vārtiem divās minūtēs – pateicoties Gatim Gricinskim un Edgaram Brancim uz otro pātraukumu viesi aizgāja vadībā ar 5:4.

Vienā no epizodēm trešajā periodā cieta rumbulnieku uzbrukuma līderis Sandis Zolmanis, pret kuru Marco Illemans pielietoja neatļautu paņemienu, un devās uz ģerbtuvi, saņemot 5+20 minūšu sodu. “Kurbads” lieliski izmantoja iespēju atriebties par Zolmaņa savainojumu, gūstot trīs vārtus trīs minūšu laikā – Jānis Sprukts, Mārtiņš Gipters un Martins Lavrovs nodrošināja viesiem +4 pārsvaru - 8:4. Līdz mača beigām rezultāts vairs nemainījās, kas ļāva “Kurbadam” turpināt savu lielisko bilanci Kontinentālajā kausā – četras uzvaras četros mačos.

Kontinentālais kauss, D grupa, 17. novembris

Kurbads – Rungsted 8:4 (3:3; 2:1; 3:0)
Vārti: 1:15 Boisens (Persons, Olsons, vair.) 0:1, 8:16 Sprukts (Zolmanis, vair.) 1:1, 12:08 Galkins (Straupe, Gricinskis, vair.) 2:1, 16:06 Lavrovs (Sprukts, Zolmanis) 3:1, 16:38 Kristensens (Boisens) 3:2, 19:32 Robins (Verneiss, vair.) 3:3, 34:32 Nešs (Persons) 3:4, 35:22 Gricinskis 4:4, 36:21 Brancis (Remiņš, Bluks) 5:4, 46:16 Sprukts (Gricinskis, vair.) 6:4, 47:21 Gipters (Cipulis, Zolmanis, vair.) 7:4, 48:26 Lavrovs, vair. 8:4
Soda minūtes: 18:33
Metieni: 41:36
Vārtsargi: Čalpa – Fjuks

Tikmēr citā mačā Šefildas “Steelers” ar Ervīnu Muštukovu vārtos piedzīvoja bezierunu zaudējumu pret Minskas “Yunost” ar 1:7. Latviešu vārtsasrgs tika nomainīts pēc otrā perioda, 40 minūšu laikā atvairot 12 metienus no 18.

D grupas kopvērtējums

Poz. Komanda Sp. U Z V P
1 Yunost 1 1 0 7:1 3
2 Kurbads 1 1 0 8:4 3
3 Rungsted 1 0 1 4:8 0
4 Steelers 1 0 1 1:7 0

Otro spēli turnīrā “Kurbads” aizvadīs rītdien, 18. novembrī plkst. 17:00. Arī šīs spēles tiešraidi būs iespējams vērot IIHF mājas lapā. Lai iekļūtu Kontinentālā kausa finālposmā, “Kurbadam” šo posmu jāpabeidz pirmajā vai otrajā vietā.