Jelgavnieki sarūgtina "Kurbadu", uzvaras svin arī "Mogo" un liepājnieki

Optibet Hokeja līgas (OHL) čempionāta sestdien notikušajās spēlēs izcīnīja līdervienības "Mogo" un "Liepāja/Triobet", pārspējot attiecīgi HS "Rīga" un "Prizmu". Savukārt dienas centrālajā spēlē Jelgavas "Zemgale"/LLU otro reizi pēc kārtas pārspēja "lielā trijnieka" komandu, izbraukumā pēcspēles metienu sērijā ar 2:1 pārspējot "Kurbadu".

Valsts čempioni „Kurbads” hokejisti Rumbulā uzņēma Jelgavas „Zemgali”/LLU. Haralda Vasiļjeva trenētie jelgavnieki dažas dienas iepriekš negaidīti pārliecinoši pieveica „Liepāju/Optibet”.

Pēdējā laikā veiksmīgi spēlējošā „Kurbads” vienība arī šo maču uzsākusi aktīvi, regulāri apdraudot Reiņa Petkus sargātos vārtus. Tuvojoties pirmās trešdaļas vidum laukuma saimnieki atklāja rezultātu, kad pretuzbrukumā izcēlās pēdējos mačos lieliski spēlējošā saikne Martins Lavrovs – Jānis Sprukts. Tieši pieredzējušais Sprukts ar precīzu metienu noslēdza Lavrova diagonālo piespēli – 1:0 laukuma saimnieku labā. Spēles turpinājās ar „Kurbada” pārsvaru, „Zemgalei”/LLU atbildot ar pretuzbrukumiem, taču līdz pārtraukumam rezultāts nemainījās.

Spēles otrajā trešdaļā aktīvāki aizvien bija laukuma saimnieki, taču veiksmīgi viesi vārtos darbojās Petkus. Kad jelgavnieku vārtsargs nebija glābējs, talkā kādā no epizodēm nāca vārtu konstrukcija. Lai gan tuvāk vārtu guvumam bija rīdzinieki, nākamos vārtus guva jelgavnieki. Spēles 34. minūtē Kristaps Legzdiņš no vārtu priekšas iebakstīja ripu Ulda Čalpas sargātajos vārtos, panākot izlīdzinājumu (1:1).

Otrās trešdaļas galotnē spēle izlīdzinājās, savukārt pēdējās minūtes aizritēja „Zemgales”/LLU zīmē, sarīkojot vētru pie „Kurbada” vārtiem, taču rezultāts līdz pārtraukumam nemainījās.

Arī trešdaļas vidū „Kurbadam” bija skaitliskais vairākums, kuru arī izmantot neizdevās. Savukārt trīs ar pusi minūtes līdz pamatlaika beigām Čalpa glāba „Kurbadu” pēc Kristapa Millera izrāviena pret vārtiem. Pamatlaika galotnē sekoja noraidījumi abu komandu rindās, bet minūti pirms pamatlaika beigām Petkus glāba „Zemgali”/LLU no droša vārtu zaudējuma pēc Gata Gricinska metiena un pamatlaikā rezultāts vairs nemainījās, abām pretiniecēm nodrošinot sev pa vienam punktam.

Pagarinājumā aktīvāk uzbruka laukuma saimnieki. Abas komandām nopelnot pa noraidījumam, vienatnē pret vārtsargu aizskrēja Gricinskis, taču Petkus kārtējo reizi glāba. Jelgavnieku vārtsargs pagarinājumā vēl vairākas reizes glāba komandu no droša vārtu zaudējuma un pagarinājumā noskaidrots netika.

Pēcspēles metienu sērijā mača varonis Petkus (50 atvairīti metieni 65 minūtēs) tika galā ar pieciem „Kurbads” hokejistu metieniem, savukārt jelgavniekiem uzvaru nodrošināja Vjačeslava Minajeva metiens. „Zemgale”/LLU otro reizi pēc kārtas pārspēja „lielā trijnieka” komandu, savukārt pēdējās trijās spēlēs cīnoties pret līderēm tika pie sešiem punktiem.

Krišam Lipsbergam 2+2 "Mogo" uzvarā

HS „Rīga” vienība savā laukumā uzņēma valsts vicečempioni un kopvērtējuma līderi „Mogo”. Laukuma saimnieki jau mača 67. sekundē atklāja rezultātu, kad viesu vārtsargu Henriju Anču pārspēja Sergejs Piskunovs, panākot 1:0. Laukuma saimnieku prieki nebija ilgi, jo jau pēc nepilnām divām minūtēm Jānis Ozoliņš atjaunoja līdzsvaru (1:1). Igora Smirnova trenētā HS „Rīga” spēles pirmajā trešdaļā divas reizes spēlēja skaitliskajā vairākumā, taču vārti vairs netika gūti.

Otrās trešdaļas sākumā „Mogo” izmantoja savu pirmo skaitlisko vairākumu, precīzi metot Krišam Lipsbergam (1:2). Līdz otrajam pārtraukumam vārti vairs netika gūti, savukārt trešās trešdaļas sākumā „Mogo” atkal izmantoja skaitlisko pārsvaru, atkal vārtus gūstot Krišam Lipsbergam (1:3). Pamatlaika izskaņā laukuma saimnieki nomainīja vārtsargu Deniju Romanovski pret sesto laukuma spēlētāju un Elviss Želubovskis raidīja ripu tukšajos vārtos, pieliekot punktu „Mogo” uzvarai ar 4:1. Rezultatīva piespēle pēdējā vārtu guvumā Krišam Lipsbergam, kuram šajā mačā 2+2.

Liepājnieki atstāj sausā "Prizmu"

„Liepāja/Optibet” hokejisti, kuri trīs dienas iepriekš viesos negaidīti zaudēja „Zemgalei”/LLU, šoreiz savā hallē uzņēma turnīra pastarīti „Prizmu”, kas šosezon pie uzvaras vēl nebija tikusi.

Jau mača sākumā liepājniekus vadībā izvirzīja Daniels Bogdzjuls, izmantojot pirmo skaitlisko vairākumu spēlē (1:0). Trīs minūtes pirms trešdaļas beigām „Liepājas/Optibet” pārsvaru dubultoja Roberts Mamčics (2:0). Spēles otrajā trešdaļā liepājniekiem piederēja ievērojams pārsvars, taču gūtie vārti izpalika. Trešo vārtu guvumu skatītāju ieraudzīja vien pašā mačā izskaņā, kad astoņas sekundes pirms pamatlaika beigām precīzs bija Reinis Demiters, nokārtojot „Liepājas/Optibet” uzvaru ar 3:0. Liepājnieki uzvarēja pirmo reizi pēc diviem klupieniem pēc kārtas, savukārt „Prizma” kopš čempionāta sākuma cieta 12. zaudējumu pēc kārtas.

Optibet hokeja līga, 4. novembris

Liepāja/Optibet - Prizma 3:0 (2:0; 0:0; 1:0)
Vārti 02:39 Bogdzjuls (Diļevka, Ņekļudovs) 1:0, 16:57 Mamčics (Homjakovs) 2:0, 59:52 Demiters (Freimanis, Homjakovs) 3:0.
Soda minūtes: 10:36.
Metieni: 35:22
Vārtsargi: Mažis - Zakrevskis.

HS Rīga – Mogo 1:4 (1:1; 0:1; 0:2)
Vārti 01:07 Piskunovs 1:0, 02:53 J.Ozoliņš (K.Lipsbergs, Cinks) 1:1, 23:45 K.Lipsbergs (Apsītis, Cinks, vair.) 1:2, 41:50 K.Lipsbergs (Jakovļevs, Širokovs, vair.) 1:3., 59:58 Želubovskis (K.Lipsbergs, Širokovs) 1:4.
Soda minūtes: 12:14.
Metieni: 22:28.
Vārtsargi: Romanovskis (58:04-59:58 tukši vārti) – Ančs.

Kurbads – Zemgale/LLU 1:4 (1:0; 0:1; 0:2)
Vārti 08:51 Sprukts (Lavrovs, Zolmanis) 1:0, 33:19 Legzdiņš (Bernhards, Kostjuks) 1:1, 65:00 Minajevs (PM) 1:2.
Soda minūtes: 22:18.
Metieni: 26:21.
Vārtsargi: Čalpa – Petkus.