Čempioni Rīga 2000 izcīna pirmo uzvaru jaunajā sezonā

autors: hockey.lv Rīgas komandu derbijā "Rīga 2000" ne bez pūlēm ar 5:3 (2:0, 0:1, 3:2) savā laukumā pārspēja "Rīga-20" vienību, tikai trešajā kārtā izcīnot pirmos punktus Samsung premjerlīgā.

Maču pārliecinošāk iesāka "Rīga 2000" vienība, kas jau no pirmajām minūtēm junioriem uzspieda savu spēles stilu. Agresīvais mājinieku sākums bez rezultāta nepalika – 8 minūšu laikā "Rīga-20" izpelnās 8 soda minūtes.
Pirmā iespēja "Rīgai 2000" gūt vārtus pavērās 4. minūtē, kad, spēlējot vairākumā, lielisku manevru izpildīja R.Ozoliņš, saraustot viesu aizsardzības līniju, taču metiens Ozoliņam divas reiz pēc kārtas "nolūzt".
6. minūtē pie Irbes sargātajiem vārtiem sākas asumi – Brahmanis saķeras ar Griškeviču un abi dabū pa divām minūtēm. Laukumā valdošā atmosfēra bija pamatīgi nokaitēta. Izskatījās, ka "Rīga 2000" centās izmantot iebiedēšanas taktiku, vairākkārt rupji pārkāpjot noteikumus, un spēles 9. minūtē uz raidīto soliņa vienlaicīgi sēž 4(!) "Rīgas 2000" spēlētāji. Tāpat kā mājinieki, "Rīga-20" vairākumu nerealizē, turklāt 3 minūtes spēlējot pat divu vīru pārsvarā, izveido tikai vienu bīstamu vārtu gūšanas momentu.
Abām pretiniecēm spēlējot mazākumā vienādos sastāvos, rezultātu atklāj mājinieki – ar precīzu metienu pāri Irbes plecam ripu vārtos raida Hromčenkovs (attēlā), – 1:0. Teicama izdevība panākt neizšķirtu 19. minūtē pavērās Skuškam, kurš neviena nepiesegts bija atstāts Raituma mūra priekšā. Skuškas metiens iet vārtiem secen.
10 sekundes pirms perioda beigām muļķīgu noraidījumu saņem Želubovskis, ko "Rīga 2000" realizē zibenīgā ātrumā. Pašā perioda izskaņā 2:0 panāk Kļujevskis.
Otro trešdaļu veiksmīgāk aizvadīja "Rīga-20". Jau 15. sekundē mazākumā paliek "Rīga-2000". Viesi sekmīgi izspēlē kombināciju un Džeriņš panāk 2:1. 24. minūtē Rīga-2000 paliek mazākumā, ko veiksmīgi iztur. 28. minūtē Rīga-2000 izveido ātru pretuzbrukumu, izdarot metienu no tuvas distances, Irbe nenoreaģē, un no trešā vārtu zaudējuma juniorus paglābj tikai vārtu stabiņš.
Mača vidusdaļā mājinieki turpināja neievērot disciplīnu, kārtējo reizi paliekot mazākumā. Diemžēl "Rīga-20" savus līdzi atbraukušos atbalstītājus ar gūtiem vārtiem vairākumā nespēj iepriecināt, un skaitliskais pārsvars 5:3 netiek realizēts.
Gandrīz visa perioda otrā puse aizrit neinteresantā, pasīvā cīņā. "Rīga-20" neizmanto divus vairākumus, bet "Rīga 2000" – vienu.
Pēdējo spēles trešdaļu "Rīga 2000" iesāk mierīgi un pašpārliecināti, it kā būtu iekrāts četru, nevis vienu vārtu pārsvars, turklāt uztaisa divus nevajadzīgus noraidījumus ar minūtes intervālu. Mājiniekus ar aukstu dušu 43. minūtē atvēsina Demiters, kas beidzot realizē divu vīru skaitlisko pārsvaru, panākot status quo – 2:2.
Pēc pāris minūtēm situācija radikāli mainās – trijatā paliek viesi. "Rīga 2000" mobilizējas un pusminūtes laikā realizē abus skaitliskos vairākumus. Vispirms savus otros vārtus gūst Hromčenkovs (attēlā), bet mirkli vēlāk atkārtoti vairākumu realizē Brahmanis – 4:2.
Šķita, ka "Rīga-20" pēc zaudētajiem vārtiem "sabruks" – 50 minūtē "Rīga-20" ceturto reizi paliek 3 laukuma spēlētāju sastāvā. Juniori iztur, un pēc 8 neizteiksmīgām minūtēm negaidīti Koklins rezultāta starpību samazina līdz minimumam – 4:3. Pārsteigums nenotika – pēdējo vārdu teica mājinieki, kas pēc Ignatoviča metiena cīņas 56. minūtē pieliek punktu visiem jautājumiem – 5:3.
Komentāri
"Rīga 2000" galvenais treneris Normunds Sējējs:"Rezultāts man rada divējādas sajūtas – ar mača iznākumu esmu apmierināts, bet spēlētāju parādīto sniegumu - nē. Ja "Rīgai-20" vārtos nebūtu Irbe, rezultāta starpība būtu lielāka. Spēles plānu izpildījām daļēji – ieceres sabojāja disciplīnas neievērošana. Pie tā strādāsim, un, ja turpmāk būs šādi disciplīnas pārkāpumi, spēlētājiem tiks piemērotas sankcijas."
"Rīga-20" galvenais treneris Oļegs Znaroks:"Ar komandas sniegumu esmu apmierināts. "Rīga-2000" ir spēcīga komanda. Daudz izšķīra jaunie noteikumi (2005./06.g. sezonas sākumā pieņemtie – aut. piez.), kas paredz striktu tiesāšanu. "Rīga 2000" tiem spēja labāk piemēroties, un tas šoreiz izrādījās arī izšķirošs faktors, jo pārāk daudz bija jāspēlē mazākumā 3 pret 5."
Statistika
16. septembris, Siemens ledus halleRīga 2000 – Rīga-20 5:3 (2:0, 0:1, 3:2)12:32 Hromčenkovs (Ignatovičs, Ābols) 1:0, 19:57 Kļujevskis (Širokovs, Daniličs, vair.) 2:0, 20:48 Džeriņš (Želubovskis, Cibuļsksis, vair.) 2:1, 42:37 Demiters (Džeriņš, Griškevičs, vair. +2) 2:2, 46:08 Hromčenkovs (Širokovs, Laviņš, vair. +2) 3:2, 46:38 Brahmanis (Valters, Miranovičs, vair.) 4:2, 51:17 Koklins (Straupe, Jekimovs) 4:3, 55:37 Ignatovičs (Ozoliņš) 5:3Metieni pa vārtiem: 33:23Soda minūtes: 34:30Vārtsargi: Raitums - IrbeRakstu sagatavoja Kristaps Zaļkalns