Liepājas Metalurgs piekāpjas Latgalei pēcspēles soda metienos

autors: liepajniekiem.lv "Liepājas metalurga" hokejisti "Samsung" premjerlīgas pirmajā spēlē savā laukumā pēcspēles metienu sērijā ar 1:2 (0:0, 1:0, 0:1, 0:0, 0:1) atzina DHK "Latgale" pārākumu.

Daudzi liepājnieki uz ledushalli devās pēc "Daugavas" stadiona apmeklējuma, cerot, ka "Liepājas metalurgam" izdosies svarīgo panākumu pret "Skonto" papildināt ar panākumu pret latgaliešiem. Laukumā bija vērojami divi spēkos līdzvērtīgi pretinieki, lai arī viesi vairāk pieredzējuši, pie tam nozīmīgu lomu Daugavpils komandas rindās spēlē kādreizējais Latvijas izlases uzbrucējs Aigars Cipruss (attēlā). Visnotaļ nozīmīgs laukumā jutās arī mača galvenais tiesnesis Borisenko. Daži skatītāji mača beigās pat diskutēja, vai soģis ir piekukuļots, vai vienkārši neprot tiesāt. Cenšoties ievērot nu jau pirms kāda laika ieviesto stingrās tiesāšanas politiku, ne vienmēr bija skaidrs, par ko tiek noraidīti vienas vai otras komandas spēlētāji.
Soģiem šādi interpretējot noteikumus, skatītājiem nākas ik pa laikam vērot, kā komandas cīnās nevienādos sastāvos. Piemēram, konkrētajā mačā "Metalurga" spēlētāji četras reizes spēlēja trijatā pret pieciem pretiniekiem, un pēdējā reizē viesiem izdevās panākt izlīdzinājumu. Tomēr pats absurdākais ir tas, ka katru reizi, kad spēlētājs izraida ripu ārpus laukuma, tiek piešķirts noraidījums. Arī tādā situācijā, kad pēc hokejista spēcīga raidījuma pa vārtiem ripa uzspurdz nedaudz augstāk, nekā iecerēts.
Savukārt pārējā laikā laukumā risinājās visai rudenīgs hokejs, kurā vienībām izdevās kaut cik vērā ņemamu pārākumu iegūt, vienīgi spēlējot vairākumā. Laukuma saimnieku labā vienīgos vārtus guva vēl ar junioru masku spēlējošais Aleksejs Propošins, kurš piecas minūtes pirms otrā perioda beigām ar precīzu metienu noslēdza Lelena piespēli no aizvārtes.
Metalurgi gan varēja gūt vārtus arī agrāk, tomēr vismaz divās epizodēs uzbrucēji nepaguva laikus atsaukties teicamām partneru piespēlēm. Savukārt viesi izlīdzinājumu panāca trešā perioda sākumā, kad beidzot izmantoja vienu no daudzajām vairākuma izspēlēm. Pagarinājumā tuvāk panākumam vajadzēja būt liepājniekiem, kas divas no piecām minūtēm aizvadīja, spēlējot četratā pret trim pretiniekiem, tomēr paši gandrīz zaudēja vārtus kuriozā epizodē – tikai izmisīgs Žabotinska lēciens atvairīja vārtos slīdošo aizsargu atspēlēto ripu.
Abu vienību pasīvi aizvadītais pagarinājums vēstīja, ka spēlētāji jau gatavojas pēcspēles metienu sērijai, kurā uzvarētājs varēja noskaidroties jau pirmajā kārtā – sacensību nolikums paredz, ka sērija turpinās līdz pirmajai kļūdai ar nosacījumu, ja otra komanda gūst vārtus. Vienīgais precīzais raidījums šajā spēles elementā padevās pieredzējušajam Aigaram Ciprusam, kurš teju vienīgais no bulīšus izpildošajiem hokejistiem ripu raidīja vārtu augšējā stūrī, nevis mēģināja iemest ripu starp labu spēli demonstrējošo vārtsargu kājsargiem. Tomēr šis mačs netika zaudēts tikai tādēļ, ka liepājnieki bija nevarīgi pēcspēles metienos. Tas notika spēles pamatlaikā, kurā liepājnieki neprata izmantot izveidotās vārtu gūšanas iespējas.
"Liepājas metalurga" galvenais treneris Vladimirs Golubovičs:"Šādās spēlēs zūd nozīme tam, ko esi gatavojis treniņos – lielāko spēles daļu abas komandas pavada nevienādos sastāvos. Mājinieki četras reizes cīnās trijatā pret pieciem pretiniekiem. Īpaši nesaprotami ir divi noraidījumi par it kā tīšu laika vilcināšanu. Tomēr lielākās pretenzijas ir pret mūsu uzbrukumu – pašiem vajadzēja gūt vārtus. Domāju, ka problēmas meklējamas tajā apstāklī, ka daudzi spēlētāji komandā ieradās tikai neilgi pirms sezonas sākuma, un rezultatīvāku spēli no viņiem varēsim pieprasīt pēc pirmā riņķa.
Statistika
16. septembris, Liepājas ledus halleLiepājas Metalurgs - Latgale 1:2 (0:0, 1:0, 0:1, 0:0, 0:1)35:00 Propošins (Jass, Lelenas) 1:0, 42:55 Mahaleks (Bauba, Cipruss, vair. +2) 1:1, 65:00 Cipruss (soda metienu sērija) 1:2Vārtos: Žabotinskis - Vrba