Latvijas sieviešu izlase hokejā piedzīvo zaudējumu pirmajā Olimpiskajā priekš kvalifikācijas turnīra spēlē

2. septembrī Liepājas Metalurga ledus hallē Liepājā sākās Olimpiskais priekš kvalifikācijas turnīrs hokejā sievietēm. Latvijas sieviešu izlases pretinieces pirmajā dienā bija vienas no galvenajām konkurentēm Slovākijas sieviešu izlase. Diemžēl šajā principiālajā spēlē mūsu hokejistes piekāpās slovākietēm ar 0:2. Turnīra pirmajā spēlē pēdējo olimpisko spēļu dalībnieces Itālijas hokejistes sagrāva starptautisko sacensību debitantes bulgārietes ar rezultātu 41:0 (!). Jau no paša spēles sākuma slovākietes ļoti aktīvi uzbruka Lolitas Andriševskas sargātajiem vārtiem, un piektajā minūtē šī aktivitāte nesa augļus - Latvijas sieviešu izlase nonāca zaudētāju lomā ar 0:1. Pirmās trešdaļas beigās slovākietes spēja realizēt skaitlisko vairākumu, dubultojot savu pārsvaru, un noslēdzot šo periodu savā labā ar 2:0. Katrā ziņā pirmajās 20 minūtēs slovākietes izdarīja pa Latvijas izlases vārtiem 30 (!) metienus, uz ko mūsējās spēja atbildēt tikai ar 7. Atlikušajās divās trešdaļās abas komandas turpināja uzbrukt, un pārsvars metienos (gan ne tik iespaidīgs) bija Slovākijas izlases hokejistēm, taču vārti vairs netika gūti.

Pēc šī zaudējuma Latvijas sieviešu izlase ievērojami samazinājusi savas izredzes uz pirmās vietas izcīnīšanu šajā turnīrā, un līdz ar to arī iekļūšanu Olimpiskā kvalifikācijas turnīra finālā. Tikai šī turnīra uzvarētāji turpinās cīnīties par olimpisko ceļazīmi un ja Latvijas sieviešu izlase ieņems Liepājā pirmo vietu, tad olimpiskās kvalifikācijas finālturnīrā novembrī mūsu hokejistēm Ķīnā par vienīgo ceļazīmi uz Vankūveru būs jācīnās ar mājiniecēm ķīnietēm, Japānu un Čehiju.
Olimpiskā priekš kvalifikācijas turnīra online translācijas, sastāvi un statistika internetā atrodami - stats.iihf.com
Spēļu kalendārs un rezultāti:
Otrdiena, 02.09.2008, Liepājas Metalurga ledus halle (Liepājā)1. BUL - ITA 0:41 (0:17, 0:12, 0:12) Spēles gaita2. SVK - LAT 2:0 (2:0, 0:0, 0:0) Spēles gaita
Trešdiena, 03.09.2008, Liepājas Metalurga ledus halle (Liepājā) 19:00 3. CRO - BUL
Ceturtdiena, 04.09.2008, Liepājas Metalurga ledus halle (Liepājā) 16:30 4. ITA - SVK 20:00 5. LAT - CRO
Piektdiena, 05.09.2008, Liepājas Metalurga ledus halle (Liepājā) 19:00 6. BUL - LAT
Sestdiena, 06.09.2008, Liepājas Metalurga ledus halle (Liepājā) 16:30 7. SVK - BUL 20:00 8. ITA - CRO
Svētdiena, 07.09.2008, Liepājas Metalurga ledus halle (Liepājā) 16:00 9. LAT - ITA 19:30 10. CRO - SVK