Latvijas sieviešu izlase pārliecinoši uzvar Horvātijas izlasi Olimpiskajā priekš kvalifikācijas turnīrā

Latvijas sieviešu hokeja izlase savā otrajā Olimpiskā priekš kvalifikācijas turnīra spēlē ar rezultātu 9:0 sagrāva horvātietes, kuras dienu iepriekš neatstāja pilnīgi nekādas cerības Bulgārijas izlasei. Tomēr Latvijas izlasei ļoti svarīgajā spēlē no turnīra iznākuma viedokļa itālietes atzina Slovākijas izlases pārākumu ar 1:3, un līdz ar to slovākietes praktiski ir nodrošinājušas sev 1. vietu, jo atlikušajās divās spēlēs pret Horvātiju un Bulgāriju viņas diez vai zaudēs kādu punktu. Latvijas izlasei spēle pret Horvātiju iesākās visai nervozi, jo neskatoties uz lielo pārsvaru ripa pirmajā periodā tikai vienreiz atrada ceļu pretinieču vārtos, kad 8. minūtē Sarma Pone no Sindijas Agares piespēles panāca 1:0. Otrās trešdaļas sākums mazināja nervozitāti, jo ar 15 sekunžu intervālu vārtus guva Iveta Koka un Jūlija Mihejenko, panākot jau visai pārliecinošo 3:0. Otrās trešdaļas beigās Iveta Koka, gūstot savus otros vārtus šajā spēlē, palielināja pārsvaru līdz 4:0. 3. periods jau bija kļuvis par formalitāti, taču mūsu hokejistes izmantoja pretinieču pagurumu un guva vēl piecus vārtus – četrus no kuriem guva Inese Geca – Miljone, bet vēl viens vārtu guvums Ivetas Kokas kontā. Kopumā tika svinēta ļoti pārliecinoša uzvara, taču jāatzīst arī, ka pretinieks nebija pats spēcīgākais.

Tagad Latvijas izlasei šajā olimpiskajā priekškvalifikācijas turnīrā ir atlikušas divas spēles – piektdien ar pastarītēm bulgārietēm, bet sestdien ar Itālijas izlasi.
Olimpiskā priekš kvalifikācijas turnīra online translācijas, sastāvi un statistika internetā atrodami - stats.iihf.com
Spēļu kalendārs un rezultāti:
Otrdiena, 02.09.2008, Liepājas Metalurga ledus halle (Liepājā)1. BUL - ITA 0:41 (0:17, 0:12, 0:12) Spēles gaita2. SVK - LAT 2:0 (2:0, 0:0, 0:0) Spēles gaita
Trešdiena, 03.09.2008, Liepājas Metalurga ledus halle (Liepājā)3. CRO - BUL 30:1 (8:0, 13:0, 9:1) Spēles gaita
Ceturtdiena, 04.09.2008, Liepājas Metalurga ledus halle (Liepājā)4. ITA - SVK 1:3 (1:2, 0:1, 0:0) Spēles gaita5. LAT - CRO 9:0 (1:0, 3:0, 5:0) Spēles gaita
Piektdiena, 05.09.2008, Liepājas Metalurga ledus halle (Liepājā) 19:00 6. BUL - LAT
Sestdiena, 06.09.2008, Liepājas Metalurga ledus halle (Liepājā) 16:30 7. SVK - BUL 20:00 8. ITA - CRO
Svētdiena, 07.09.2008, Liepājas Metalurga ledus halle (Liepājā) 16:00 9. LAT - ITA 19:30 10. CRO - SVK