Baltkrievija pārspēj Dāniju S. Žoltoka turnīrā

Sergeja Žoltoka piemiņas turnīrā Dānija U 20 – Baltkrievija U 20 0 : 2 (0:0, 0:1, 0:1) Pirmā trešdaļa aizritēja ļoti līdzīgi, straujā, azartiskā tempā. Vārtu gūšanas iespējas bija abām komandām, bet tā arī netika izmantotas. Bija jūtams, ka hokejisti noskaņoti ļoti kaujinieciski un alkst uzvaras šajā mačā, jo pirmajā turnīra dienā abas bija piedzīvojušas zaudējumus. Lielā centība un uzvaras griba nedaudz pievīla Baltkrievijas puišus, kuri divas reizes bija spiesti spēlēt mazākumā par skaitliskā sastāva pārkāpumu. Tikpat pārkāpumu arī dāņiem, taču tie tika nopelnīti mēģinot apturēt pretinieku uzbrukumus ar spēka paņēmienu palīdzību, kurus izpildīt pareizi tomēr neizdevās. Periods tā arī noslēdzās bez vārtu guvuma.

Otrajā periodā sākumā spēles raksturs un gaita nebija mainījusies. Dānijas juniori neprata realizēt divu minūšu vairākumu. Taču baltkrieviem šis divas mazākumā aizvadītās minūtes bija devušas papildu enerģiju uzbrukumu pastiprināšanai un 29. minūtē vārtus guva Vjačeslavs Makrickis.
No šī brīža laukumā pamazām sāka iezīmēties Baltkrievijas komandas pārākums, galvenokārt precīzāk un ātrāk izspēlējot kombinācijas. Lai novērstu draudus saviem vārtiem Dānijas hokejistiem nācās pārkāpt spēles noteikumus, tomēr Baltkrievijas puiši, četras minūtes pēc kārtas spēlējot vairākumā, tā arī nespēja paaugstināt rezultātu.
Trešdaļa tā arī noslēdzās ar minimālu Baltkrievijas pārsvaru 1:0.
Pēdējā perioda 30. sekundē Dānijas hokejistiem bija laba iespēja panākt izlīdzinājumu, spēlējot pieciem pret četriem. Pēc četrām minūtēm baltkrieviem trešo reizi spēlē skaitliskā sastāva pārkāpums. Dāņu lielā vēlēšanās panākt izlīdzinājumu un baltkrievu pašaizliedzība aizsardzībā noveda pie nelielas dūru izvicināšanas un pēc tās laukumā atkal līdzsvars četri pret četriem. Tūlīt Dānijai atkal divas minūtes viena spēlētāja pārākums, bet rezultāts uz tablo paliek nemainīgs. Dāņi turpina uzbrukt, bet 51. minūtē ātrā pretuzbrukumā Baltkrievijas spēlētājs Aleksandrs Kačans aizmūk no pretinieku aizsargiem un dubultoja rezultātu. Minūti 20 sekundes pirms spēles beigām kārtējais noraidījums Baltkrieviem un dāņi nomaina vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju. Tomēr visas Dānijas junioru pūles mainīt spēles rezultātu beidzās nesekmīgi.
Labākie spēlētāji: Jespers Jensens (Dānija) un Staņislavs Artinskis (Baltkrievija).
Komandu sastāvi. Dānija: vārtsargs Martins Dreslers; aizsargi Rasmuss Damgards, Kristofers Petersens, Rasmuss Sondergards, Markus Lauridsens, Rasmuss Nielsens, Anders Overmarks, Jespers Jensens; uzbrucēji Anders Feddersens, Kristiāns Nortentofts, Andreass Kristiansens, Sorens Kristiansens, Anders Poulsens, Mads Riss, Jonas Vejbi, Marks Mierits, Stefans Nielsens, Matiass Thinnesens, Sorens Petersens, Mortens Smedegards. Galvenais treneris Olafs Ollers.
Baltkrievija: vārtsargs Staņislavs Artinskis; aizsargi Alekseijs Sadoviks, Sergejs Bogoleiša, Konstantīns Žoludevs, Jevgeņijs Nogačevs, Mihails Koromando, Deniss Korotkevičs, Vjačeslavs Raitsovs, Oļegs Jevenka; uzbrucēji Vjačeslavs Makritskis, Jegors Stepanovs, Aleksandrs Kačans, Aleksandrs Semočkins, Aleksandrs Maļavko, Sergejs Maļavko, Artjoms Mentjuks, Ņikita Remezovs, Romāns Maļinovskis, Nikolajs Suslo, Aleksandrs Obuhovskis, Dmitrijs Maculēvičs. Vecākais treneris Vasilijs Spiridonovs.
Tiesnesis: Andris Ansons; līnijtiesneši Māris Locāns, Aleksandrs Losevs.
Vārtu guvēji: 0:1, 28:16, V. Makrickis (K. Žoludevs, J. Stepanovs); 0:2, 50:11, A. Kačans (Ņ. Remezovs);
Soda minūtes: Dānija – 14; Baltkrievija – 28.