Dinamo Juniors Sagrauj Latvijas U 20 izlasi

Sergeja Žoltoka piemiņas turnīrā Latvija U 20 – Dinamo juniors 3 : 10 (2:5, 1:1, 0:4) Latvijas juniori spēli pret dinamiešiem sāka sparīgi un jau 17. sekundē Artūrs Mickevičs ieraida ripu Ervīna Muštukova sargātajos vārtos. Atguvušies pēc pirmā pārsteiguma Dinamo juniors spēlētāji pārņēma iniciatīvu un devītās minūtes laikā guva divus atbildes vārtus – Aleksandrs Galkins un Toms Hartmanis. Perioda vidū komandas apmainījās ar izrāvieniem vienatnē pret pretinieku komandas vārtsargu, bet rezultāts nemainījās. 16. minūtē dinamieši (Toms Hartmanis) realizē vairākumu, panākot 3:1. Izlases hokejisti ar Jura Upīša metienu nepaliek atbildi parādā. Tomēr tās pašas minūtes laikā Dinamo juniors atjauno divu vārtu starpību (Jānis Straupe), vēl pēc brīža vēlreiz Toms Hartmanis palielina to līdz trīs vārtiem.

Šajā brīdī top skaidrs, ka Latvijas U 20 treneri izvēloties vārtsargu nav izvilkuši pilno lozi, jo no ielaistajiem pieciem vārtiem vismaz trīs ir uz Vasiļjeva sirdsapziņas un laukumā viņa vietā dodas Jānis Kalniņš. Septiņi pirmajā trešdaļā gūtie vārti liecina par to, ka arī Muštukovs ar diviem ielaistajiem tā īsti nebija komandas glābējs. Gribētos uzteikt U 20 izlases hokejistu centību un cīņassparu. Lai panāktu sev labvēlīgu rezultātu atlikušajos periodos bija jāatrod līdzeklis Dinamo juniors pirmās maiņas neitralizēšanai.
Otrā perioda sākums neveiksmīgs arī izlases vārtu vīram Kalniņam, jo jau pēc pirmā metiena pa viņa vārtiem ripa atrada ceļu tajos. Izlases puiši nedomāja pacelt balto karogu un, sekmīgi cīnoties, divas sekundes pēc Kristiāna Pelša noraidījuma beigām Juris Upītis 25. minūtē panāk 3:6. Tālāk spēle ritēja ar nelielu izlases puišu teritoriālo pārsvaru. Tomēr līdz perioda beigām viņi tā arī vairāk neko neiespēja.
Pēdēja trešdaļa izlases hokejistiem sākās tikpat neveiksmīgi kā otrā, jau 6. sekundē tiek zaudēti septītie vārti pēc Toma Hartmaņa metiena. Atkal pie vārda tika dinamiešu pirmā maiņa, kura arī savā komandā bija toņa noteicēja. Tālāk spēle izlīdzinājās., bet tikai līdz trešdaļas vidum. Tad vārtus atkal guva dinamieši - Koba Jass, Mārtiņš Gipters, Vladislavs Dobreņkijs. Junioru izlases sagrāve!
Labākie spēlētāji: Juris Upītis (Latvija U 20), Toms Hartmanis (Dinamo juniors).
Komandu sastāvi. Latvija U 20: Dainis Vasiļjevs (Jānis Kalniņš, 18.); Ralfs Freibergs – Alberts Iliško, Raimonds Vilkoits – Gunārs Skvorcovs – Artūrs Mickēvičs; Gvido Kauss – Jānis Šmits, Māris Bičevskis – Elvijs Biezais – Edgars Bebris; Ēriks Ševčenko – Mārtiņš Jakovļevs, Juris Upītis – Miks Indrašis – Vladimirs Borovkovs; Kārlis Kalvītis – Arnis Kusiņš, Ronalds Ķēniņš – Aleksandrs Kerčs – Mārtiņš Ozoliņš. Vecākais treneris Andrejs Maticins.
Dinamo juniors: Ervīns Muštukovs; Ričards Birziņš – Mārtiņš Gipters, Jānis Straupe – Armands Bērziņš – Toms Hartmanis; Krišs Kupčus – Aleksandrs Galkins, Koba Jass – Toms Tiļļa – Kristiāns Pelšs; Maksims Širokovs – Jānis Bullītis, Vladislavs Dobreņkijs – Henrijs Uzraugs – Miks Lipsbergs. Vecākais treneris Leonīds Beresņevs.
Galvenais tiesnesis Andrejs Kudrjašovs, līnijtiesneši Elvijs Trankalis, Arnis Bērziņš.
Vārtu guvēji: 1:0, 0:17, A. Mickēvičs (G. Skvorcovs, R. Vilkoits); 1:1, 8:05, A. Galkins (K. Jass, T.Tiļļa); 1:2, 8:52, T. Hartmanis (J. Straupe); 1:3, 15:11, T. Hartmanis (A. Bērziņš, J. Straupe); 2:3, 16:14, J. Upītis (M. Jakovļevs, V. Borovkovs); 2:4, 16:25, J. Straupe (A. Bērziņš); 2:5, 17:38, T. Hartmanis (R. Birziņš); 2:6, 21:16, M. Lipsbergs (V. Dobreņkijs); 3:6, 4:51, J. Upītis (V. Borovkovs); 3:7, 40:06, T. Hartmanis (A. Bērziņš); 3:8, 54:55, K. Jass (M.Širokovs, T. Tiļļa); 3:9, 57:29, M. Gipters (K. Jass); 3:10, 57:58, V. Dobreņkijs (M. Širokovs, K. Kupčus).
Soda minūtes: Latvija U 20 - 22: Dinamo Juniors - 10.