U-20 izlase Žoltoka turnīru sāk ar zaudējumu pagarinājumā

Latvijas U-20 hokeja izlase ar spēli pret saviem Dānijas vienaudžiem šodien sāka dalību Sergeja Žoltoka piemiņas turnīrā, pirmajā spēlē visnotaļ neizteiksmīgā cīņā vien pagarinājumā ar 0:1 piedzīvojot zaudējumu. Vienīgo ripu Ivara Punnenova sargātajos vārtos raidīja Mikels Argārs.

Mača pirmajā periodā Latvijas izlase vairākkārt spēlēja vairākumā, minūti aizvadot pat piecatā pret trim pretiniekiem, taču Georga Sorensena vārtus nopietni apdraudēt tā arī nespēja. Perioda ievadā Sarkanim tika adresēta piespēle no aizvārtes, taču līdz tai uzbrucējam aizsniegties neizdevās. Trešdaļas nogalē ripu vairāk kontrolēja Latvijas hokejisti, taču atklāt mača rezultātu tā arī nespēja.

Otrās trešdaļas pašā ievadā dāņiem izdevās pietuvoties vārtu guvumam, taču pēc Kristofera Lindhoja metiena Latvijas izlasi no vārtu zaudējuma glāba vārtu pārliktnis. Perioda turpinājumā vairākus pretspēlētājus apvadīja un līdz metienam tika Linards Mazurs-Mago, taču Sorensenam ripas atvairīšanas lielas problēmas nesagādāja. Perioda vidū aktīvāk sāka uzbrukt dāņi, uzņemoties mača iniciatīvu, taču arī otrās divdesmit minūtes noslēdzās bez vārtu guvumiem.

Trešajā periodā laukumā aktīvāki devās Dānijas hokejisti, izpelnoties arī vairākumu. Trešdaļas turpinājumā aktivizējās arī Latvijas izlases spēlētāji. Perioda vidū Tambijeva vadītā komanda divas reizes pēc kārtas nonāca mazākumā, taču aktīvais presings neļāva pretiniekiem nopietni apdraudēt Punnenova sargātos vārtus.

Pēc diviem skaitliskajiem vairākumiem, Dānijas hokejisti uzņēmās mača iniciatīvu, pāris epizodēs Latvijas izlasi glābjot Ivaram Punnenovam. Nepilnas sešas minūtes pirms pamatlaika beigām iespēju spēlēt vairākumā ieguva arī latvieši, taču nākamo divu minūšu laikā pa Dānijas vārtiem tā arī netika raidīts neviens metiens. Arī atlikušajās minūtēs neviena no izlasēm vārtus neguva, pamatlaikam noslēdzoties ar bezvārtu neizšķirtu.

Pagarinājuma otrajā minūtē uzbrukumā divi pret vienu devās dāņi, taču Emilam Rasmusenam pretinieki piespēli uztvert un izdarīt metienu pa vārtiem neizdevās. Dāņi kontrolēja ripu arī pagarinājums turpinājumā, līdz divas minūtes pirms tā noslēguma Ivaru Punnenovu apspēlēja un ar nūjas neērto pusi skaistus uzvaras vārtus guva Mikels Āgārs.

Par mača labākajiem spēlētājiem tika atzīti abu komandu vārtsargi Georgs Sorensens un Ivars Punnenovs.

Nākamo turnīra spēli Latvijas U-20 izlase aizvadīs jau rīt, kad pulksten 15:40 tiksies ar Baltkrievijas izlasi, kas turnīru šodien iesāka ar 4:0 uzvaru pār austriešiem.