Latvijas hokeja izlase pēdējā pārbaudes spēlē sagrauj Norvēģiju

Latvijas vīriešu hokeja izlase pārtrauca nepilnu 132 minūšu ilgu sauso un piecu zaudējumu sēriju un pēdējā pārbaudes spēlē ar rezultātu 8:0 "Arēnā Rīga" sagrāva Norvēģijas valstsvienību, ar uzviju revanšējoties par vakardienas zaudējumu pagarinājumā ar 0:1.

Ar trim vārtiem izcēlās Rihards Bukarts, trīs punktus nopelnīja arī Kaspars Daugaviņš (2+1), ar 1+1 atzīmējās Mārtiņš Dzierkals un Miks Indrašis, bet pie 0+2 tika Oskars Cibuļskis, Jānis Jaks, Renārs Krastenbergs un Roberts Bukarts. Par labāko spēlētāju Latvijas rindās tika atzīts Dzierkals.

Aizvadījis pirmo pārbaudes spēli, Zviedrijas čempions Dzierkals jau 28. sekundē atstāja komandu mazākumā, tomēr 7. minūtē pirmos vārtus spēlē guva Latvija – Roberta Mamčica uzmetienu no zilās līnijas sekmīgi pielaboja Rihards Bukarts (1:0).

Noraidījumiem bagātā trešdaļā Latvija perioda pēdējā minūtē 15 sekundēs izmantoja vairākumu un dubultoja pārsvaru – ripu saņēmušais Dzierkals izslidoja uzbrukuma zonas vidū un aizsegā nokārtoja 2:0.

Otrajā trešdaļā Latvija guva vēl trīs vārtus. 26. minūtē pēc Renāra Krastenberga piespēles vienā pieskārienā iemeta Indrašis, 35. minūtē no zilās līnijas izcēlās Francijā spēlējušais aizsargs Roberts Kaļķis, bet 40. minūtē atkal perioda izskaņā realizēts vairākums – Rihards Bukarts pēc brāļa Roberta piespēles pielaboja ripu vārtu priekšā (5:0).

Trešajā trešdaļā trīs vārtus Latvija iemeta jau līdz perioda vidum – 44. un 47. minūtē aizsargi Cibuļskis un Jaks vārtu priekšā atrada Daugaviņu, bet 51. minūtē pie hat-tricktika Rihards Bukarts (8:0).

Abas komandas mainīja vārtsargus - Latvijai Elvi Merzļikinu aizstāja Kristers Gudļevskis, kurš mača izskaņā gan piespiedu kārtā tika nomainīts. Aizsardzībā nebija Kristapa Zīles, kura vietā uz pirmo pāri tika pacelts Oskars Cibuļskis, bet pieteikumā iekļuva Kaļķis. Uzbrukumā Rihardu Mareni, Andri Džeriņu un Filipu Bunci aizstāja Dzierkals, Dans Ločmelis, kuri pirmajā maiņā spēlēja kopā ar Kasparu Daugaviņu, un Martins Laviņš, tāpat Rihards Bukarts tika pacelts uz brāļa maiņu.

Latvija pasaules čempionātu sāks 11. maijā Ostravā pret Poliju, sastāva paziņošana gaidāma pirmdien plkst. 15.30.

Latvija – Norvēģija 8:0 (2:0, 3:0, 3:0)
Vārti: 6:45 Ri. Bukarts (Freibergs, Mamčics) 1:0, 19:45 Dzierkals (Jaks, Krastenbergs, vair.) 2:0, 25:45 Indrašis (Krastenbergs, Ansons) 3:0, 34:35 Kaļķis (Daugaviņš, Bergmanis) 4:0, 39:37 Ri. Bukarts (Ro. Bukarts, Indrašis, vair.) 5:0, 43:49 Daugaviņš (Cibuļskis, Dzierkals) 6:0, 46:03 Daugaviņš (Jaks, Cibuļskis) 7:0, 50:01 Ri. Bukarts (Batņa, Ro. Bukarts) 8:0.
Metieni: 39:18.
Soda minūtes: 6:10.
Vārtsargi: Kristers Gudļevskis (no 55:57 Ēriks Vītols) – Henriks Haukelanns.