Latvijas U-18 jauniešu izlase piekāpjas Norvēģijai

Somijā notiekošajās pasaules U18 meistarsacīkstēs trešo zaudējumu četrās cīņās piedzīvoja Oļega Sorokina trenētie Latvijas hokejisti, kuri pirmajās divās trešdaļās ielaida piecus vārtus, ar 3:5 kapitulējot norvēģiem.

Latviešiem neveiksmīgi padevās pirmā trešdaļa, kuras pirmajās deviņās minūtēs Latvijas neizmantoja vairākumu, kā arī pretinieki iemeta divas ripas savos pirmajos trijos metienos. Astotajā minūtē skandināvi vairākumā izspēlēja līdz Lūkasa Finkenhāgena metienam vārtsarga Nila Mauriņa nepiesegtā stūrī, bet pēc 69 sekundēm norvēģu ātrajā pretuzbrukumā Matiass Dēli apspēlēja Mauriņu.

Turpinājumā latviešiem vēl divi neizmantoti vairākumi, kā arī Niklasa Orama Olsena precīzs metiens un rezultāts jau 3:0...

Otrās trešdaļas ievadā pirmo vārtu guvējs Finkenhāgens izpelnījās 5+20 minūšu disciplinārsodu par neatļautu uzbrukumu pretiniekam. Latvieši jau ilgā skaitliskā pārsvara 26. sekundē vienus vārtus atguva, no neliela attāluma ripu vārtos tiecot 16 gadīgajam Danielam Serkinam. Rezultatīva piespēle 15 gadīgajam Oliveram Mūrniekam, kuram šajā turnīrā 1+2.

Atspēlēšanās turpinājums nesekoja. Tā vietā Otrā perioda pēdējās sešās minūtēs Norvēģija ne vien atguva triju ripu pārsvaru, bet pat panāca 5:1, Kārlstades "Färjestad" aizsargam Ludvigam Laftonam. Mauriņš pēc šīs trešdaļas tika nomainīts ar Miku Vecvanagu.

Trešā cēliena 59. sekundē Martins Klaucāns kļuva par otro 15 gadnieku – vārtu guvēju Latvijas komandā šajā turnīrā. 11 minūtes pirms pamatlaika beigām norvēģu vārtsargu Markusu Vālbergu pārspēja arī Darels Uļjanskis, savukārt pārējie latviešu centieni pietuvoties nebija auglīgi.

Tomēr samazināta rezultāta starpība var lieti noderēt rītdien. Gadījumā, ja Slovākija norvēģus pieveiks ar divu vārtu pārsvaru, tad trešā vieta grupā tiks Latvijai. Tikšanai ceturtdaļfinālā [kā grupas ceturtajai komandai] latviešiem der jebkāds iznākums ar Norvēģijas gūtiem punktiem, kā arī jebkāda Slovākijas uzvara ar vismaz triju vārtu pārsvaru.

Latvijas U18 – Norvēģijas U18 3:5 (0:3, 1:2, 2:0)
Vārti: 7:44 Finkenhāgens (Olsens Breke, Vatne, vair.) 0:1, 8:53 Dēli (Orams Olsens, Mīre) 0:2, 18:08 Orams Olsens 0:3, 22:14 Serkins (Mūrnieks, Osmanis, vair.) 1:3, 34:33 Dēli (Sletmē-Kjērlends, Mīre) 1:4, 39:21 Laftons (Vatne, Olsens Breke) 1:5, 40:59 Klaucāns (Diļevka, Uļjanskis) 2:5, 49:04 Uļjanskis (vair.) 3:5.
Metieni pa vārtiem: 35-29 (12-8, 12-9, 11-12)
Soda minūtes: 4-33 (2-6, 2-25, 0-2)
Vārtsargi: Nils Mauriņš (no 40:00 – Mikus Vecvanags) – Markuss Vālbergs.