Latvijas izlase izcīna punktu pret Slovākiju un saglabā izredzes uz 1/4 finālu

Iespējams, izšķirošajā cīņā par IIHF pasaules U20 meistarsacīkšu ceturtdaļfinālu Arta Ābola trenētā Latvijas U20 hokeja valstsvienība izgājienu sērijā piekāpās (2:3) vienaudžiem no Slovākijas.

Lielāko daļu no cīņas pirmā perioda iniciatīva piederēja izteikti agresīvu spēles stilu piekopjošajiem slovākiem, kuri vairākkārt pie pirmajām izdevībām meta pa Bruno Brūvera sargāto vārtu pusi Latviešu vārtsargs gan bija uzdevumu augstumos, neitralizējot virkni asu metienu, kā arī atvairot ripas, kuru lidojuma virzieni tika mainīti.

Pirmo skaitliskā vairākuma iespēju nopelnīja un vārtu guvumā pārvērta Latvijas jaunieši. Desmitajā minūtē ripu pretinieku zonā noturēja latviešu aizsargi, pēcāk plaukstas metienu izdarīja Ralfs Bergmanis, ripai rikošetā no Martina Laviņa pleca vārtu priekšā nokrītot tieši pa metienam Danam Ločmelim, kurš to trieca Simona Latkočī sargātajā cietoksnī (1:0).

Turpinājumā sevi neattaisnoja Bergmaņa agresīvā cīņa, 20 gadus vecajam aizsargam nopelnot savus kārtējos divus noraidījumus šajā turnīrā. Ar slovāku metienu gūzmu tika galā Brūveris, kā arī pārējie latviešu hokejisti, kuri naski bloķēja Slovākijas spēlētāju mēģinājumus izcelties.

Pēc pirmā mazākuma uz slovāku cietoksni bīstami izrāvās Bergmanis, kā arī epizodi vēlāk asu metienu no labas pozīcijas izdarīja aizsargs Niks Feņenko, Latkočī glābjot savu komandu.

Diemžēl pēc otrā mazākuma izturēšanas Latvijas aizsardzība nespēja noturēt 17 gadus veco Ādamu Sikoru, kurš filigrāni apspēlēja Bogdanu Hodasu, pēcāk zibenīgā saspēlē ar Jakubu Demeku vārtsargu Brūveri saraujot gabalos (1:1).

Otrajā trešdaļā bija vērojama līdzīga cīņas dinamika - vairāk un agresīvāk uzbruka slovāki, savukārt latvieši atbildēja ar atsevišķiem pretuzbrukumiem un laika periodiem, kad Latvijas valstsvienībai izdevās nostiprināties pretinieku zonā.

Apritot nospēlētai pusstundai, Slovākijas U20 izlasei izdevās pirmoreiz izvirzīties priekšgalā, kad no aizvārtes vārtu priekšā ar ripu izslidoja Romāns Faits, pēc kura metiena ripa burzmā nokļuva pie 17 gadus vecā Dalibora Dvorska, kurš izmantoja latviešu apjukumu (2:1).

Spēles gaita mainījās 33. minūtē, kad pēc ilgas cīņas pie apmales savā zonā ripu savā kontrolē pārņēma Latvijas hokejisti, aizsargam Feņenko pa kreiso malu veicot reidu līdz pat slovāku vārtiem. 17 gadus vecais Feņenko izdarīja metienu no ļoti šaura leņķa, ripai no vārtsarga kājsarga ielecot vārtos (2:2).

Latvieši otro trešdaļu noslēdza uz pozitīvas nots, vairākas minūtes pēc kārtas laukumā dominējot.

Noslēdzošā trešdaļa aizritēja elpu aizraujošā hokejā, pamatlaika izskaņā iniciatīvu uz laiku pārņemot Latvijai. Mūsu hokejistiem pēdējo minūšu laikā neizdevās realizēt skaitlisko vairākumu.

Pagarinājumā krietni bīstamāk uzbruka slovāki, īpaši izceļoties ar individuēlo meistarību apveltītajam Sikoram, tomēr ar saviem pienākumiem vārtos nevainojami tika galā Brūveris. Latvijas komandu no zaudējuma gan glāba arī vārtu konstrukcija.

Izgājienu sērijā Brūveri meistarīgi nomānīja un pārspēja Romāns Faits un Matejs Kaslīks, kurš bija precīzs piektajā metienu kārtā. Latviešu rindās vienīgo rezultatīvo metienu bullīšos izdarīja Darels Dukurs, kurš ripu raidīja starp vārtsarga kājsargiem.

Slovākija – Latvija 3:2 PM (1:1, 1:1, 0:0, 0:0, 1:0)
Vārti: 9:44 Ločmelis (Laviņš, R. Bergmanis, vair.) 0:1, 17:57 Sikora (Demeks, Natnijs) 1:1, 29:54 Dvorskis (Ņemecs, Faits) 2:1, 32:39 Feņenko (R. Bergmanis, D. Andersons) 2:2, 65:00 Kaslīks 3:2.
Metieni: 41-25
Soda minūtes: 6-6
Vārtsargi: Simons Latkočī – Bruno Brūveris.