Spēlēs pret Norvēģiju uzvaras dalām uz pusēm

Pirms nākamnedēļ gaidāmā Olimpiskā kvalifikācijas turnīra Latvijas hokeja izlase savās pēdējās divās pārbaudes spēlēs pret Norvēģijas izlasi dalīja uzvaras uz pusēm, pirmajā mačā izcīnot panākumu ar rezultātu 4:2 ,bet vakardien piedzīvojot zaudējumu ar 1:4.

Pirms pirmās spēles ar atceres brīdi tika pieminēts šovasar traģiski bojā gājušais Latvijas izlases vārtsargs Matīss Kivlenieks. Laukumā tika aicināta Matīsa ģimene un piemiņas video materiāls, godinot Matīsa piemiņu, tika prezentēts visiem skatītājiem un klātesošajiem. Pēc klusuma pauzes Matīsa mamma Astrīda veica spēles pirmo simbolisko iemetienu, atklājot šo spēli.

Spēle tika uzsākta komandām apmainoties ar noraidījumiem un, spēlējot četratā pret četriem laukuma spēlētājiem, labāki izrādījās Latvijas hokejisti, vārtus gūstot Zemgusam Girgensonam pēc Kārļa Čukstes piespēles.

Turpinājumā abām komandām bija vairākas vārtu gūšanas iespējas, bet tikai Latvijai izdevās gūt vārtus otrajā periodā un dubultot savu pārsvaru, kad tuvcīņā apspēlējot vārtsargu izcēlās Ronalds Ķēniņš pēc Zemgusa Girgensona un Rūdolfa Balcera piespēlēm.

Spēles noslēdzošajā periodā labi iesāka norvēģi, kuri īsā laikā guva divus bezatbildes vārtus un izlīdzināja rezultātu. Taču norvēģu prieki bija īsi, jo jau divas minūtes pēc izlīdzinājuma vārtiem, Latviju vadībā izvirzīja Miks Indrašis pēc lieliskas Denisa Smirnova piespēles, kuram savukārt asistēja Renārs Krastenbergs.

Spēles beigās Latvijas izlase guva vēl vienus vārtus, uzstādot gala rezultātu 4:2, kad tukšos vārtos ripu raidīja Zemgus Girgensons, kuram tie bija otrie vārti spēlē. Rezultativitātes punktus šajā vārtu guvumā nopelnīja arī Rūdolfs Balcers un Ronalds Ķēniņš.

Pirmajā spēlē Latvijas izlases vārtos stājās pieredzējušākais no sastāvā esošajiem vārtsargiem Ivars Punnenovs un aizvadīja visu maču, tiekot galā ar 90.91% pretinieku metienu.

Otrā spēle Latvijas izlasei neizvērtās tik veiksmīgi, kā bija cerēts, jau pašā mača sākumā otrajā minūtē zaudējot vārtus. Arī nākamie vārti spēlē tika raidīti Latvijas izlases vārtos, kad pēc Kristapa Sotnieka noteikumu pārkāpuma soda metienu Norvēģijas labā realizēja nopelniem bagātākais pretinieku spēlētājs Matss Dzukarello.

Norvēģijas izlase spēles vidusdaļā guva arī trešos vārtus, vēl tālāk attālinoties rezultātā, taču ātra atbilde padevās Latvijas izlasei un Zemgusam Girgensonam, kuram lieliski piespēlēja Miks Indrašis. Rezultatīva piespēle arī Robertam Bukartam.

Taču perioda beigās situācija kļuva vēl nepatīkamāka, norvēģiem gūstot ceturtos vārtus un atjaunojot trīs vārtu pārsvaru.

Lai arī trešajā periodā Latvija visiem spēkiem centās samazināt rezultāta starpību, otrais mačs tā arī noslēdzās, nevienai komandai vairāk negūstot vārtus un Latvijas izlasei piekāpjoties spēlē ar rezultātu 1:4.

Šajā spēlē Latvijas izlases vārtos sākumā stājās debitants Mareks Mitens, kurš aizvadīja pirmos divus periodus, bet spēles noslēdzošajā trešdaļā laukumā viņa vietā devās Artūrs Šilovs, tiekot galā ar visiem trīs pretinieku raidījumiem periodā.

Pirmajā spēlē par labāko mūsu rindās atzina divus vārtus un vienu rezultatīvu piespēli guvušo Zemgusu Girgensonu, savukārt otrajā mačā par labāko mūsu spēlētāju rindās tika atzīts aizsargs Jānis Jaks.

Abās spēlēs komandas kapteiņa uzšuvi izpelnījās un pienākumus uzņēmās Ronalds Ķēniņš, kuram par asistentiem iecēla Zemgusu Girgensonu, Lauri Dārziņu un pirmajā spēlē arī Andri Džeriņu.

Latvijas izlase turpina gatavošanos Olimpiskajam kvalifikācijas turnīram, kurš no 26. līdz 29. augustam norsināsies Arēnā Rīga. Par ceļazīmi uz Pekinas Olimpiskajām spēlēm E apakšgrupā spēkosies Latvija, Francija, Itālija un Ungārija.