"Mogo" atspēlējas un "bullīšos" uzvar "Kurbads", sērijā panākot 2-0

"Mogo" komanda sestdien ielaida pirmos divus vārtus "Optibet" hokeja līgas otrajā finālspēlē, bet pēcspēles metienu sērijā ar 4:3 (0:1, 2:1, 1:1, 0:0, 1:0) savā laukumā pieveica "Kurbadu", sērijā līdz četrām uzvarām panākot 2-0.

Spēle sākās ļoti uzmanīgi, tomēr vairāk ritēja pie "Kurbada" sargātajiem vārtiem. Kopumā pirmā trešdaļa aizritēja ļoti ātri, tās beigās arī tiekot atklātam rezultātam, kad kazahs Konstantīns Puškarjovs pēc lieliskas individuālās darbības iemeta ripu Henrija Anča pleca augšējā stūrī. Līdz ar to "Kurbads" izvirzījās vadībā ar 1:0.

Otrā perioda sākumu "Mogo" nogulēja un jau pirmās nomaiņas laikā Jāņa Sprukta, Mārtiņa Cipuļa un Jura Upīša saspēle noslēdzās ar Cipuļa vārtu guvumu, rezultātam kļūstot 2:0. Pirmajās 17 otrās trešdaļas minūtēs "Kurbadam" piederēja liela iniciatīva, radot vēl vairākas ļoti labas iespējas, tomēr Ančs noturēja mājiniekus spēlē, kamēr otrā laukuma pusē Uldim Čalpam bija ļoti maz jāiesaistās spēlē. Savukārt trešdaļas beigās skatītāji piedzīvoja ļoti negaidītu pavērsienu, "Mogo" iemetot divus vārtus un panākot izlīdzinājumu. Vispirms pretuzbrukumā ļoti precīzu metienu augšējā vārtu stūrī iemeta Jānis Ozoliņš, bet 35 sekundes pirms perioda beigām vēl vienā pretuzbrukumā Gatis Gricinskis piespēlēja uz aizmuguri Elvisam Želubovskim, bet Uldis Čalpa vārtos nospēlēja neveiksmīgi rezultāts kļuva 2:2.

Trešās trešdaļas 13. minūtē "Mogo" vēlreiz izcēlās pretuzbrukumā un pārņēma vadību - to uzsāka Gricinskis, tālāk uz priekšu devās Rihards Marenis, kurš atrada Gricinski un viņš jau iemeta ripu tukšos vārtos. Tomēr divas ar pusi minūtes vēlāk "Kurbads" panāca 3:3, kad Edgars Brancis vārtu priekšā bija viens pret diviem pretiniekiem un meta nekļūdīgi.

Pašās pamatlaika pēdējās sekundēs ļoti bīstamā ātrajā uzbrukumā devās "Mogo", izveidojot labu iespēju, bet "Kurbads" nosargāja savus vārtus. Līdz ar to vienības devās vēl vienā pārtraukumā, lai aizvadītu 20 minūšu pagarinājumu līdz pirmajiem gūtajiem vārtiem. Pagarinājumā divreiz pēc kārtas "Mogo" tika pie noraidījumiem par ripas izmešanu no laukuma, tomēr gan Želubovska, gan Ronalda Cinka pārkāpumi tika izturēti. Komandas ceturtajā periodā spēlēja uzmanīgi, maksimāli cenšoties izvairīties no kļūdām. Pagarinājuma vidū jau "Kurbada" līdzjutēji un daļa spēlētāju sāka priecāties par šķietamu vārtu guvumu, pēc Laura Ranceva metiena ripai izslīdot cauri Anča kājsargiem un noslīdot gar vārtu līniju, tomēr atkārtojums parādīja, ka līnija netika pilnībā šķērsota, jo Agris Saviels laicīgi to apturēja. Rezultāts pagarinājumā tā arī nemainījās un tas nozīmēja, ka uzvarētāju nepieciešams noskaidrot pēcspēles metienu sērijā.

Bullīšu sērija sākās ar "Mogo" spēlētāja Kārļa Ozoliņa rezultatīvu metienu caur Čalpas kājsargiem. Nākamos izgājienus veica Upītis, Deivids Sarkanis, Mārtiņš Oskars Freimanis, Marenis, bet allaž dueļos uzvarēja vārtsargi. Tomēr trešajā sērijā Brancis meta precīzi un panāca 1:1. Uzreiz pēc tam Jānis Ozoliņš ar tehnisku metienu atguva vadību "Mogo", bet nākamajā raidījumā Ančs apturēja Puškarjovu. Vladimirs Mamonovs nebija rezultatīvs, dodot vēl vienu iespēju "Kurbadam", tomēr Koba Jass pēdējā izgājienā paklupa un "Mogo" varēja priecāties par uzvaru.

„Optibet” hokeja līga, 23. marts

Mogo – Kurbads 4:3 (0:1, 2:1, 1:1, 0:0, 1:0)
Vārti: 17:45 Puškarjovs (Augstkalns) 0:1, 20:19 Upītis (Cipulis, Sprukts) 0:2, 37:52 J. Ozoliņš (Maslovskis) 1:2, 39:25 Želubovskis (Gricinskis) 2:2, 52:58 Gricinskis (Marenis, Želubovskis) 3:2, 55:24 Brancis (Hartmanis) 3:3, 80:00 J. Ozoliņš 4:3.
Vārtsargi: Henrijs Ančs – Uldis Čalpa
Metieni: 33:30
Iemetieni: 23:29
Soda minūtes: 6:2