LHF ģenerālsekretārs V.Koziols par turnīru Korejā: Tā būs lieliska pieredze

Latvijas hokeja valstsvienība un sieviešu izlase februāra sākumā startēs pārbaudes turnīros Dienvidkorejā. Sarunā ar Latvijas Hokeja federācijas (LHF) preses dienestu federācijas ģenerālsekretārs Viesturs Koziols stāsta korejiešu aicinājumu piedalīties šajos turnīros, par vīriešu izlases sastāva veidošanu un citiem izaicinājumiem.

Vīriešu izlase  “Korea Ice Hockey Challenge” turnīrā, kas notiks no 6.līdz 8.februārim, spēkosies ar Japānu, Kazahstānu un mājiniekiem dienvidkorejiešiem. Savukārt Latvijas dāmu izlase no 10.līdz 12. februārim Dienvidkorejā startēs “Olympic Legacy Cup”. Šis turnīrs tiek organizēts, lai atzīmētu vienu gadu kopš notika Korejas olimpiskās spēles.

“Sastāva komplektācija braucienam uz Koreju nenotiek tik viegli kā gribētos,” atzina LHF ģenerālsekretārs. “Vēlamies izveidot pēc iespējas labāku komandu, lai šajā turnīrā parādītu savu varēšanu. Spēlētāju atlasi apgrūtina vairāki būtiski faktori. Piemēram, KHL čempionātā spēles tiek izspēlētas arī 4.februārī, kas ir oficiāls Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) izlašu pārtraukuma logs. Tāpat vairākiem mūsu Eiropā spēlējošiem hokejistiem 3.februāra vakarā ir spēles, bet mēs jau dienu vēlāk izlidojam uz Koreju.”

V.Koziols skaidroja, ka izlases kodols varētu būt līdzīgs kā turnīrā Minskā, kurā Latvija izcīnīja pirmo vietu. Akcents tiks likts uz vietējiem spēlētājiem, kuri sevi lieliski parādīja šajā Baltkrievijas “Euro Ice Hockey Challenge” posmā. Atgādināsim, ka Boba Hārtlija vadītā valstsvienība šajā turnīrā apspēlēja Slovēniju, Franciju un mājinieci Baltkrieviju.

“Komandas vadība Korejas turnīrā uzticēta Valērijam Kuļibabam, jo arī Boba Hārtlijai trenētajai Omskas “Avangard” 4.februārī būs spēle pret  Sanktpēterburgas SKA. Hārtlijs Rīgā ieradīsies 5.februārī un piedalīsies LHF rīkotajā treneru seminārā 6. un 7.februārī. Šis noteikti būs liels ieguvums Latvijas hokejam. Tāpat Hārtlijs šajās dienās aizvadīs nelielu treniņnometni ar valstsvienības spēlētājiem, kas šajā IIHF pārtraukumā atradīsies Latvijā ,” atklāja Koziols.

“Ar Korejas hokeja federāciju par februāra turnīru bijām runājuši jau 2018.gada pavasarī. Lai mēs varētu piedalīties šajā turnīrā, Korejas federācija mums piedāvāja ļoti izdevīgus finansiālos nosacījumus. Piemēram, mūsu sieviešu izlases startu turnīrā pilnībā apmaksās korejieši. Tādēļ uzskatu, ka tā ir lieliska iespēja iekrāt pieredzi un parādīt savus spēkus arī Tālajos Austrumos. Vēl viena nozīmīga lieta šajā turnīrā būs viesošanās Latvijas vēstniecībā Korejā. Liels paldies vēstniekam, kas piekritis mūs uzņemt, ” pastāstīja LHF ģenerālsekretārs.

Boba Hārtlija vadītie hokejisti, gatavojoties pasaules čempionātam Slovākijā, kā ierasts piedalīsies “Euro Hockey Challenge” spēlēs. Latvijas pretinieki šosezon Francija, Krievija un Šveice. Mājas spēles Latvijas izlase “Arēnā Rīga” aizvadīs 24. un 25. aprīlī pret Krieviju.

Sadarbības partneri