Latvijas U-20 izlase cieš neveiksmi pret Norvēģijas valstsvienību

Trešo neveiksmi pasaules čempionāta pirmās divīzijas A grupā piektdien piedzīvoja Latvijas U-20 nacionālā valstsvienība, kas ar rezultātu 2:4 piekāpās Norvēģijas izlasei.

Latvijas izlase šo maču uzsāka agresīvi un ilgi neļāva norvēģiem izkļūt ārā no savas zonas. Aktīvs presings vainagojās ar vārtu guvumu jau ceturtajā minūtē, kad pirmās maiņas uzbrucējs Viktors Jašunovs izlauzās no apmales pie vārtiem un meta, ripa uzleca gaisā un piezemējās vārtsargam aiz muguras – 1:0. Taču Norvēģija ātri izlīdzināja rezultātu – Emīls Ģēģeris saņēma divu minūšu sodu, pretinieki 24 sekunžu izspēlēja vairākumu un Matiass Emilio Pētersens panāca neizšķirtu – 1:1. Arī Latvijai bija iespēja nodemonstrēt savas spējas spēlējot piecatā pret četriem pirmajā periodā, taču pēc 20 nospēlētajam minūtēm uz tablo bija divi vieninieki.

Spēles vidū Latvija otro reizi izvirzījās vadībā, un arī šoreiz precīzs bija pirmo vārtu autors. Norvēģija pavirši nospēlēja aizsardzībā un atstāja Jašunovu vienatnē vārtu priekšā, uzbrucējs sagaidīja piespēli un izdarīja trīs metienus pa vārtiem, beigās tomēr apspēlējot norvēģu vārtsargu – 2:1. Taču arī otrā trešdaļa noslēdzās ar neizšķirtu – divas minūtes pirms otrā pārtraukuma vārtsargs Jānis Voris tika pie ripas aiz vārtiem un piespēlēja gar apmali, taču to pārtvēra pretinieku hokejists, un ātri izspēlēta kombinācija noslēdzās ar metienu no vārtu priekšas – 2:2.

Noslēdzošajā periodā labas iespējas bija abām komandām. Latvija divas reizes palika mazākumā, un Denisam Smirnovam palika sēdēt uz noraidīto soliņa vēl desmit sekundes, kad Samuēls Solems izcīnīja ripu aiz vārtiem un izdarīja piespēli Robinam Matisenam, kurš ar spēcīgo metienu izvirzīja Norvēģiju vadībā – 2:3. Pusotru minūti pirms sirēnas Latvija saņēma ļoti labu iespēju, jo norvēģu hokejists pārkāpa noteikumus. Kārlis Zirnis nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, taču vairākums sanāca pavisam neveiksmīgs, Sanders Tūresens pārtvēra ripu uz zilās līnijas, aizskrēja pie tukšiem vārtiem un iemeta ceturto ripu – 2:4.

Pasaules U20 čempionāts, 1A divīzija

Latvija – Norvēģija 2:4 (1:1; 1:1; 0:2)
Vārti: 3:54 Jašunovs (Krollis) 1:0, 6:06 Pētersens (Mesingsets, Matisens, vair.) 1:1, 29:14 Jašunovs (Smirnovs) 2:1, 38:00 Martinsens (Matisens, Pētersens) 2:2, 52:09 Matisens (Solems, vair.) 2:3, 59:39 Tūresens (maz., t.v.) 2:4
Vārtsargi: Jānis Voris (līdz 59:10, no 59:39) - Jorgens Haneborgs