Latvijas U-20 izlase cieš neveiksmi pret Vācijas valstsvienību

Latvijas U20 hokeja izlase piedzīvoja otro neveiksmi Vācijā notiekošajā pasaules čempionātā 1A divīzijā, ar 1:4 zaudējot mājiniekiem.

Latvijas izlase savu iepriekšējo maču noslēdza vakar pēc 22:00, un mazāk, nekā pēc 24 stundu atpūtās jau devās laukumā pret Vāciju, kurai vakar bija brīvdiena. Mājinieki šo maču uzsāka ļoti aktīvi un agresīvi, gandrīz divas minūtes spēle norisinājās tikai Latvijas zonā, cīņā aktīvi iesaistoties arī Jānim Vorim, taču viesi izturēja, un perioda vidū izprovocēja pretiniekus uz noteikumu pārkāpumu. Latvijas komanda labi izskatījās vairākumā, taču apspēlēt vārtsargu Hedriku Hanē neizdevās. Drīz uz noraidīto soliņu devās Daniels Bērziņš, un rezultāts tika atklāts – Jānis Voris atvairīja Leona Gavanke metienu no zilās līnijas, taču pie ripas tika Tims Brunhabers, kura metiens bija precīzs – 0:1.

Pēc pārtraukuma Latvija izskatījās jau labāk. Labs moments bija Viktoram Jašunovam – kopā ar citu pirmās maiņas spēlētāju Denisu Smirnovu uzbrucējs aizslidoja pretuzbrukumā pret vienu aizsargu, saņēma labu piespēli no komandas biedra, taču viņa metiens nebija tik veiksmīgs. Vēl tuvāk vārtu guvumam bija Gustavs Millers, taču pēc viņa metiena ripa trāpīja pa vārtu stabu, un rezultāts nemainījās.

Otrās trešdaļas otrajā pusē Vācija veiksmīgi realizēja savus momentus un palielināja pārsvaru līdz 0:3. Pēc uzvarētā iemetiena ripa nonāca pie aizsarga Nikolasa Apendino, un pēc viņa metiena no zilās līnijas ripa atrada ceļu Jāņa Vora sargātajos vārtos, bet četras minūtes vēlāk vācieši atkal bija agresīvāki vārtu priekšā, Marko Baslers izcīnīja ripu un trešo reizi apspēlēja Latvijas izlases vārtsargu – 0:3. Perioda pēdējā minūtē Voris izglāba savu komandu no ceturtajiem zaudētiem vārtiem, atvairot bīstamu metienu.

Ceturtā ripa tomēr ielidoja Vora cietoksnī, bet nedaudz vēlāk – trešā perioda vidū. Vācija spēlēja vairākuma, mājinieku kombinācija noslēdzās ar piespēli Denisam Lobačam un viņa metienu no pustālās distances – 0:4. Tomēr Latvijas izlase neaizgāja no laukuma bez vārtiem – spēlējot piecatā pret trīs vāciešiem Deniss Fjodorovs ar stipru metienu no iemetiena apļa panāca 1:4 četras minūtes pirms sirēnas. Maču Latvija noslēdza spēlējot sešatā pret četriem, taču rezultāts nemainījās, un Kārļa Zirņa vadītā komanda cieta otro zaudējumu trīs cīņās.

Atlikušajās divās spēlēs pret Norvēģiju un Baltkrieviju Latvija nedrīkst zaudēt nevienu punktu, turklāt, jācer uz diviem Vācijas zaudējumiem papildlaikā, un uz to, ka Baltkrievija atlikušajos trīs mačos izcīnīs ne vairāk pār trīs punktiem. Jāatzīmē, ka tieši rītdien savā starpā tiksies Vācija un Baltkrievija, un Latvijai derēs tikai Baltkrievijas uzvara pamatlaikā. Turklāt, arī Francija nedrīkst zaudēt Vācijai 15. decembrī.

Pasaules U20 čempionāts hokejā, 1A divīzija, 12. decembris

Latvija – Vācija 1:4 (0:1; 0:2; 1:1)
Vārti: 14:25 Brunhabers (Gavanke, Volgemuts, vair.) 0:1, 32:18 Apendino 0:2, 36:21 Baslers (Valenti, Gavanke) 0:3, 50:29 Lobačs (Volgemuts, vair.) 0:4, 55:36 Fjodorovs (Smons, vair.) 1:4
Vārtsargi: Jānis Voris (līdz 58:43, 59:15 – 59:41) – Hedriks Hanē