Čempioni "Kurbads" pārliecinoši apspēlē liepājniekus

Aizvadot pēdējo spēli pirms dalības IIHF Kontinentālā kausa izcīņas trešajā posmā, Latvijas čempionvienība "Kurbads" otrdien savā laukumā "Optibet" Hokeja līgas (OHL) spēlē ar rezultātu 6:0 sagrāva "Liepāju", kuras rindās pirmo reizi spēlēja no Rīgas "Dinamo" atsūtītais Mārtiņš Dzierkals.

"Kurbads" aizvadīja pēdējo spēli pirms došanās uz Francijas pilsētu Lionu, kur nedēļas beigās jāaizvada IIHF Kontinentālās kausa izcīņas posms. Mājinieku rindās debitēja jaunākais papildinājums - Eliezers Šerbatovs. Savukārt "Liepājas" rindās pirmo spēli OHL aizvadīja no Rīgas "Dinamo" atsūtītais uzbrucējs Mārtiņš Dzierkals, kuram 19 mačos "Dinamo" rindās trīs rezultatīvas piespēles.

To, ka Rumbulas komanda uzņēmusi labu formu pirms nedēļas nogalē gaidāmā svarīgā turnīra, tā apliecināja uzreiz - jau 23. sekundē Mārtiņš Cipulis ar saviem devītajiem vārtiem sezonā atklāja mača rezultātu. Ilgi nebija jāgaida arī līdz nākamajiem vārtiem - ceturtajā minūtē Ēriks Žohovs panāca 2:0. 20 gadus vecais uzbrucējs, kurš tikai mēneša sākumā pievienojās "Kurbadam" pēc tam, kad sezonas sākumā neizdevās nostiprināties Krievijas kluba (VHL) Hantimansijskas "Yugra" sastāvā, uzvarēja iemetienā, sekoja metiens no zilās līnijas, liepājnieku vārtsargs Kristaps Nazarovs atsita ripu vārtu priekšā, kur Žohovs bija veiklākais un raidīja to vārtos.

Otrajā trešdaļā nepārprotams pārsvars piederēja liepājniekiem, taču pārvērst to taustāmā rezultātā neizdevās. "Kurbadam" piekliboja spēles disciplīna, trīs reizes dodot iespēju viesiem spēlēt vairākumos. 73 sekundes pirms beigām "Kurbads" ar Toma Hartmaņa metienu no uzbrukuma zonas vidus panāca jau 3:0 savā labā. Hartmanim tie bija ceturtie vārti šajā sezonā.

Pēdējās trešdaļas sākumā laukuma saimniekiem izdevās palielināt pārsvaru vēl vairāk - vairākumā Juris Upītis ar ripu ieslidoja uzbrukuma zonā pa labo malu, notēmēja uz izdarīja metienu, ripai cauršaujot Nazarova sargāto cietoksni. Rezultāts kļuva 4:0 mājinieku labā. Nepilnas trīs minūtes pirms beigām Upītis guva vēl vienus vārtus - 5:0. Vēl pēc īsa brīža pirmos vārtus sezonā guva komandas kapteinis Toms Bluks, raidot ripu vārtos no zilās līnijas un noformēts spēles beigu rezultāts - 6:0.

Nākamā OHL spēle jau rītvakar, kad "Zemgale/LLU" savā laukumā Jelgavā pulksten 19:30 uzņems "Prizmu". Arī šīs spēles tiešraide būs vērojama Sportacentrs.com TV un portālā.

OHL regulārā sezona, 13. novembris

Kurbads - Liepāja 6:0 (2:0, 1:0, 3:0)
Vārti: 00:23 Cipulis (Sprukts, Hartmanis) 1:0, 3:10 Žohovs (Rēdlihs) 2:0, 38:47 Hartmanis (Cipulis) 3:0, 42:41 Upītis (Sprukts, Augstkalns) 4:0, 57:15 Upītis 5:0, 57:41 Bluks 6:0.
Soda minūtes: 14:8
Metieni: 31:16
Vārtsargi: Uldis Čalpa - Kristaps Nazarovs