Latvijas U-20 izlase uzveic arī Dānijas vienaudžus

Otro uzvaru pārbaudes turnīrā Dānijā izcīnīja Kārļa Zirņa vadītā Latvijas U20 izlase, kas vakar izrāva panākumu pār austriešiem (3:2), bet šovakar atspēlējās pret dāņiem (2:1), kuri turnīru sāka vien šodien.

Pirmajā trešdaļā vairākuma iespēju neizmantoja Latvija, bet otrā perioda sākumā divreiz skaitlisko pārsvaru nopelnīja dāņi. Un otro vairākumu mājinieki arī izmantoja, jau 12. sekundē no zilās līnijas cauri burzmai trāpot Malmes "Redhawks" aizsargam Maltem Setkovam (1:0). Iepriekšējā gadā viņu ceturtajā kārtā ar simto kopējo numuru draftēja Detroitas "Red Wings".

Drīzumā noraidījumu nopelnīja arī Emīls Ģēģeris, taču Latvija mazākumu izturēja un 33. minūtē panāca izlīdzinājumu. Pēc Denisa Fjodorova uzmetiena uz vārtiem cīņā par atlēkušo ripu izveicīgākais bija Renārs Cipruss (1:1). Trešdaļas pēdējā minūtē Latvija arī pārņēma vadību. Dāņi uz 40 sekundēm palika trijatā, un Latvijai lielā vairākuma realizācijai pietika ar 37 – tukšā stūrī no tuvas distances iemeta Fjodorovs (2:1).

Pēdējā trešdaļā komandas apmainījās nerealizētiem vairākumiem, bet 99 sekundes līdz pamatlaika beigām dāņi pieprasīja pārtraukumu un noņēma vārtsargu. Spēles izskaņa aizritēja Latvijas aizsardzības zonā, tomēr mājiniekiem reāli apdraudēt vārtus un izglābties tā arī neizdevās. Rītvakar Latvija savā pēdējā spēlē turnīrā tiksies ar Baltkrieviju.

Dānijas U20 – Latvijas U20 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)
Vārti: 24:01 Setkovs (Rendbjergs, vair.) 1:0, 32:15 Cipruss (Fjodorovs) 1:1, 39:18 Fjodorovs (Bērziņš, Melnalksnis, vair.) 1:2
Vārtsargi: Alberts Adamsens – Niklāvs Rauza