Līderu duelī "Mogo" uzveic "Prizma", Liepājā ielūzuša ledus dēļ nepabeidz spēli

"Optibet" Latvijas hokeja virslīgā septīto uzvaru pēc kārtas izcīnījusi pirmajā vietā esošā "Mogo", kas līderu duelī ar rezultātu 3:2 savā laukumā pieveica "Prizmu".

Līderu dueli ar lielu spiedienu sāka "Mogo", kas nopelnīja arī divus vairākumus, taču "Prizmu" spēlē atstāja vārtsargs Jānis Auziņš, kurš reizi pēc reizes glāba komandu. Pēcāk divi vairākumi jau bija viesiem, bet otrās trešdaļas otrajā pusē "Mogo" atguva iniciatīvu. Neizmantojusi vēl divus vairākumus, "Mogo" 35. minūtē beidzot guva vārtus. To paveica debitants Kaspars Saulietis, kurš pretuzbrukumā saņēma ripu uzbrukuma zonā, pavilka to zem sevis un ar metienu stūrī pārsteidza Auziņu (1:0). Minūti līdz perioda beigām mājinieki dubultoja pārsvaru. Artjoms Pankevičs uzbrukuma zonā piespēlēja Tomam Opeltam un sagaidīja piespēli atpakaļ, vārtu priekšā precīzi pielabojot ripu (2:0).

Noslēdzošajā trešdaļā "Prizmai" izdevās atgriezties spēlē. Trešajā minūtē pirmos vārtus atguva Kristaps Riekstiņš – Edijs Brahmanis izdarīja spēcīgu metienu, un Riekstiņš no gaisa pielaboja no apmales atlikušo ripu (1:2). Savukārt 50. minūtē mājinieki tika sodīti par disciplīnas trūkumu. Ja pirmo mazākumu pie 1:2 izturēt izdevās, tad Saulieša uzbrukuma zonā nopelnītās divas minūtes izrādījās liktenīgas – vienā pieskārienā no kreisās malas izlīdzinājumu panāca Brahmanis (2:2).

"Prizmas" prieki gan nebija ilgi, jo sešas minūtes līdz pamatlaika beigām uzvaru izrāva "Mogo" – par varoni kļuva Vladimirs Mamonovs, kurš no iemetiena apļa trāpīja tuvajā stūrī (3:2). Viesi galotnē vēl noņēma vārtsargu, tomēr izglābties nespēja. Komandu pirmajā savstarpējā spēlē "Prizma" 11. septembrī bija pārāka ar 2:0, bet "Mogo" kopš vienīgā zaudējuma ir izcīnījusi septiņas uzvaras pēc kārtas.

"Mogo" – "Prizma" 3:2 (0:0, 2:0, 1:2)
Vārti: 34:12 Saulietis (Gricinskis) 1:0, 38:57 Pankevičs (Opelts) 2:0, 42:38 Riekstiņš (Brahmanis) 2:1, 50:56 Brahmanis (Širokovs) 2:2, 53:52 Mamonovs (Ozoliņš) 3:2
Vārtsargi: Henrijs Ančs – Jānis Auziņš

"Optibet" Latvijas hokeja virslīgā šovakar tika pabeigtas tikai divas no trim spēlēm. Par "Mogo" uzvaru pār "Prizmu" (3:2) jau vēstījām, bet "Zemgale"/LLU ar 4:2 pieveica "Lido".

Toties Liepājā tika aizvadītas tikai 40 no 60 minūtēm. Visi trīs vārti tika gūti otrajā trešdaļā. Vispirms 24. minūtē Egils Kalns vairākumā vadībā izvirzīja "Liepāju" (1:0), divarpus minūtes vēlāk "Rīgas" uzbrucējs Raimonds Mikus Vītoliņš panāca izlīdzinājumu (1:1), bet 30. minūtē vadību mājiniekiem atguva Romāns Ņekļudovs (2:1). Taču trešais periods tā arī netika uzsākts. Organizatoriskie darbinieki visu pārtraukumu un vēl aptuveni 20 minūtes cīnījās ar ielūzušu ledu, taču sagatavot laukumu spēlei tā arī nesanāca. Potenciālas otrās uzvaras pēc kārtas vietā nu liepājniekiem draud tehniskais zaudējums.

Tikmēr trīs punktus ieguva "Zemgale"/LLU, kas mājās pieveica "Lido" (4:2). Jau 38. sekundē vadību gan ieguva viesi, kad precīzi meta Ričards Kondrats (1:0), bet 15. minūtē izlīdzinājumu panāca Artjoms Ogorodņikovs (1:1), kurš otrā perioda 13. sekundē mazākumā arī deva jelgavniekiem 2:1. Nākamajā vairākumā Arslans Jaruļļins gan atjaunoja līdzsvaru (2:2), tomēr 28. minūtē vairākumu izmantoja arī mājinieks Vladislavs Adeļsons (3:2). 47. minūtē hat-tricknokārtoja Ogorodņikovs (4:2), kuram visos trīs vārtu guvumos asistēja Rustams Begovs.

"Zemgale"/LLU – "Lido" 4:2 (1:1, 2:1, 1:0)
Vārti: 0:38 Kondrats (Masteiko, Ozols) 0:1, 14:55 Ogorodņikovs (Begovs, Ozols) 1:1, 20:13 Ogorodņikovs (Begovs, maz.) 2:1, 23:12 Jaruļļins (Kondrats, Maloļetkins, vair.) 2:2, 27:38 Adeļsons (Homjakovs, vair.) 3:2, 46:58 Ogorodņikovs (Begovs, Rosinskis) 4:2
Vārtsargi: Rihards Cimermanis – Kārlis Reinis Riba

"Liepāja" – "Rīga" 2:1 (0:0, 2:1, -)
Vārti: 23:01 Kalns, vair. 1:0, 26:39 Vītoliņš (Ansons, Ošenieks) 1:1, 29:59 Ņekļudovs (Štelmahers) 2:1
Vārtsargi: Kārlis Zakrevskis – Artūrs Šilovs