"Prizma" cieš pirmo neveiksmi, "MOGO" un "Kurbads" svin graujošas uzvaras

„Optibet” Latvijas hokeja Virslīgā šodien aizvadītas trīs spēles. Divās tika novērotas lielas sagrāves („Kurbads” ar 11:1 apspēlēja „Lido”, „Mogo” ar 7:0 pārspēja „Rīgu”), bet trešajā viss izšķīrās tikai pēcspēles metienu sērijā - "Zemgale/LLU" trešajā periodā nenoturēja divu vārtu pārsvaru pret "Prizmu", kurai Georgijs Pujacs neizšķirtu panāca 29 sekundes pirms pamatlaika beigām, taču bullīšos ar 4:3 uzvarēja Zemgales komanda.

Sezonas sākuma nedaudz negaidītā līdere „Prizma” izbraukumā pret „Zemgale/LLU” pirmajā periodā nokļuva mazākumā divreiz pēc kārtas, taču tas izrādījās veiksmīgs pavērsiens, jo mazākumā vārtus guva Juris Bērziņš. Zemgalei gan izdevās atspēlēties otrā perioda pašā sākumā, bet perioda beigu pusē radās iespēja 20 sekundes spēlēt lielajā vairākumā, un ar to izrādījās pietiekami – Vladislavs Adeļsons panāca 2:1.

„Prizma” vēlreiz neizturēja mazākumu trešā perioda vidū, taču uzreiz pati tika vairākumā un ar Edija Brahmaņa vārtu guvuma palīdzību vienus vārtus atspēlēja. 3:2 „Zemgales” labā saglabājās līdz gandrīz pašām pamatlaika beigām, kad „Prizma” tomēr izvairījās no zaudējuma – 29 sekundes pirms pamatlaika beigām pieredzējušais Georgijs Pujacs panāca 3:3 brīdī, kad „Prizma” spēlēja ar tukšiem vārtiem.

Uzvaras vārti netika gūti arī papildlaikā, bet pēcspēles metienos "Prizma" pēc izvirzīšanās vadībā pirmajā kārtā nākamos divus metienus nerealizēja, kļūdoties Brahmanim un Pečuram, kamēr "Zemgale" bija nekļūdīga, uzvarot ar 4:3.

„Mogo” aizvadīja sarežģītu pirmo periodu pret HS „Rīga”, pieredzot arī, ka pretiniekiem ir iespēja spēlēt lielajā vairākumā vairāk nekā minūti. „Mogo” izturēja trijatā un pusotru minūti pirms perioda beigām paspēja atklāt rezultātu – Jānis Ozoliņš no labās malas atrada Rūdolfu Maslovski, kurš apsteidza pretinieku aizsargus un no vārtu priekšas atklāja rezultātu.

Otrajā periodā „Rīgai” arī bija daudz iespēju spēlēt vairākumā, taču nekas spožs nesanāca. Savukārt „Mogo” savus vairākumus izmantoja perfekti – vispirms Cinks trāpīja plaukstas metienu, tad Andris Siksnis vārtu priekšā savāca atsisto ripu un raidīja to vārtos, bet perioda izskaņā Siksnis guva savus otros vārtus šodien, sagaidot Kārļa Ozoliņa piespēli no aizvārtes un panākot 4:0. Pēdējā periodā „Rīga” vairs nopietnu pretestību neizrādīja, ielaida vēl trīs vārtus un par spīti cerīgajam sākumam un daudzajām iespējām vairākumā cieta sagrāvi ar 0:7.

„Kurbads” spēlē pret „Lido” nodemonstrēja, ka ļoti vēlas izvairīties no līdzīga pārsteiguma kā iepriekšējā mačā pret „Rīgu”, kad zaudēja 3:4. Šodienas mačā „Kurbada” hokejisti jau pirmo 25 minūšu laikā sabēra septiņas ripas „Lido” vārtos. Pēc pirmā perioda rezultāts bija 3:0, bet otrā perioda sākumā „Kurbada” rindās ar vārtiem mazākumā izcēlās Edgars Brancis un kopumā tika gūti četri vārti piecu minūšu intervālā. Otrā perioda pašā izskaņā „Lido” vienus vārtus atguva, izceļoties Edgaram Lipsbergam

Pēdējā periodā „Kurbads” iemeta vēl četrus vārtus, gūstot sezonas lielāko uzvaru (11:1) un vienā spēlē gandrīz dubultojot savu sezonas vārtu skaitu. Rezultatīvākie „Kurbada” sastāvā ar trim punktiem bija Brancis, Hartmanis un Homjakovs, kamēr daudziem spēlētājiem divi punkti.

Kurbads-Lido 11:1 (3:0, 4:1, 4:0)
Vārti: 2:06 Upītis (Galviņš, Homjakovs) 1:0, 11:12 Valters (Bluks, Brancis) 2:0, 14:28 Cipulis (Galviņš, Sprukts) (vair.) 3:0, 20:28 Sarkanis (Gipters, Cipulis) 4:0, 22:02 Brancis (maz.) 5:0, 24:27 Homjakovs (Zembergs, Hartmanis) 6:0, 25:02 Logunovs (J. Rēdlihs, Štāls) 7:0, 39:28 Lipsbergs (Samsikins, Vītoliņš) 7:1, 45:12 Brancis (Homjakovs, Bluks) (vair.) 8:1, 45:22 Štāls (Gipters, Aiše) 9:1, 51:17 Hartmanis (Straupe, Zembergs) 10:1, 56:59 Sarkanis (Hartmanis) 11:1

Mogo-Rīga 7:0 (1:0, 3:0, 3:0 )
Vārti: 18:30 Maslovskis (J. Ozoliņš) 1:0, 30:20 Cinks (Siksnis, J. Ozoliņš) (vair.) 2:0, 31:14 Siksnis (Saviels) (vair.) 3:0, 36:23 Siksnis (K. Ozoliņš) (vair.) 4:0, 45:33 Želubovskis (Lipsbergs) 5:0, 51:16 J. Ozoliņš (Opelts, Maslovskis) 6:0, 53:38 Bullītis (Siksnis, Ziemiņš) (vair.) 7:0

Zemgale/LLU - Prizma 4:3 PM (0:1, 2:0, 1:2, 0:0, 1:0)
Vārti: 11:45 Bērziņš (Liepa) (maz.) 0:1, 20:09 Misjus (Jākobsons) 1:1, 36:20 Adeļsons (Jākobsons, Miezis( (vair.) 2:1, 47:23 Jākobsons (vair.) 3:1, 48:18 Brahmanis (A. Širokovs, Grīnbergs) (vair.) 3:2, 59:31 Pujacs (Brahmanis, M. Širokovs) 3:3, 65:00 Adeļsons (p.m.) 4:3