U-16 izlases galvenais treneris Miļuns: Mēģināsim novērtēt visus kandidātus

08.08.2018 12:21

Latvijas U-16 valstsvienības galvenais treneris Ēriks Miļuns nosaucis 22 spēlētāju sastāvu pārbaudes turnīram Austrijā. Izlases treneris Miļuns sarunā ar LHF atzīst, ka sezonas laikā iespēja apliecināt savu varēšanu tiks dota gandrīz visiem potenciālajiem kandidātiem.

Latvijas U-16 izlase no 21. līdz 24.augustam piedalīsies turnīrā Austrijā. Bez Latvijas un mājinieces Austrijas komandām šajās sacīkstēs startēs arī Šveices un Vācijas vienības.

“Šajā vecuma grupā kopumā Latvijas Hokeja federācijā ir reģistrēti 265 hokejistu. Pēc tam, kad mani nozīmēja par U-16 izlases vecāko treneri, valstsvienības redzes lokā parādījās vēl trīs jauni ārzemju spēlētāji ar Latvijas pasēm. Šosezon plānoti trīs U-16 pārbaudes posmi. Šajos turnīros mēģināsim novērtēt praktiski visus kandidātus. Atkārtošos vēlreiz – iespēja parādīt sevi tiks dota visiem labākajiem, aiz borta nepaliks neviens,” skaidroja Latvijas U-16 valstsvienības galvenais treneris Ēriks Miļuns.

“Pirmajā sasaukumā, kas mēneša beigās norisināsies Austrijā, tika izveidots 44 hokejistu saraksts, kas aizvadīs divu dienu treniņus,” atzina Miļuns. “Šos spēlētājus mēs izvēlējāmies novērtējot viņu iepriekšējo gadu sniegumu un pēc konsultācijām ar treneriem, kuri strādā šajā vecumā. Savas korekcijas kandidātu pulkā ieviesa arī fakts, ka daudz hokejistu bija aizņemti savos klubos un treniņnometnēs.”

Treneris norādīja, ka sezonas laikā rūpīgi sekos līdzi visiem U-16 izlases kandidātiem, lai labākajiem tiktu dota iespēja pierādīt sevi valstsvienības formā. “Pēc šiem diviem treniņiem nosaucām 22 spēlētāju sastāvu, kuri augusta beigās dosies uz turnīru Austrijā. Pārējiem puišiem, kuri neiekļuva sastāvā, skaidrojām, ka dzīve ar to nebeidzas un jāturpina progresēt. Ja viņi turpinās augt – noteikti dosim iespēju. Ar izlases treneru korpusu rūpīgi sekosim līdzi spēlētāju sniegumam Latvijas čempionātā un ārvalstīs.”

“Novembra pārtraukumā mēs ar U-16 izlasi dosimies uz turnīru Norvēģijā, bet decembra starptautiskajā "logā" būs turnīrs Dānijā. Neatkarīgi no snieguma un rezultāta, nākamajā posmā piedalīsies jau par 90% cits spēlētāju sastāvs,” teica treneris Miļuns.

“Lielāko akcentu mēs liksim uz spēlētājiem, kas prot spēlēt ne tikai uzbrukumā, bet arī aizsardzībā. Tā ir šā brīža Latvijas Hokeja federācijas un valstsvienības vecākā trenera Boba Hārtlija nostādne. Kanādas speciālists jau vairākkārt norādījis, ka uzbrucējiem jāprot darboties aizsardzībā, bet aizsargiem jāmāk spēlēt arī uzbrukumā. Šobrīd hokeja pasaule diktē šādus noteikumus,” skaidroja latviešu speciālists.

Latvijas izlases sastāvs turnīram Austrijā

NPK.

POZĪCIJA

VĀRDS, UZVĀRDS

KOMANDA

1

Vārtsargs

Kārlis Mežsargs

Mārupe

2

Vārtsargs

Linards Lipskis

Mārupe

3

Aizsargs

Krišjānis Salaks

IHS/Pārdaugava

4

Aizsargs

Bogdans Hodass

JLSS U-16

5

Aizsargs

Armands Pētersons

Jūrmala

6

Aizsargs

Gustavs Ozoliņš

Mārupe

7

Aizsargs

Krišjānis Fugalis

IHS/Pārdaugava

8

Aizsargs

Gustavs Stikāns

IHS/Pārdaugava

9

Aizsargs

Ralfs Cipruss

IHS/Pārdaugava

10

Aizsargs

Gustavs Ronis

Mārupe

11

Uzbrucējs

Patriks Silvestrs Klemka

Mārupe

12

Uzbrucējs

Martins Rodrigo Laviņš

Mārupe

13

Uzbrucējs

Pēteris Purmalis

Mārupe

14

Uzbrucējs

Artūrs Karaša

JLSS U-16

15

Uzbrucējs

Klāvs Veinbergs

JLSS U-16

16

Uzbrucējs

Ričards Briņecs

JLSS U-16

17

Uzbrucējs

Kristiāns Sāmītis

IHS/Pārdaugava

18

Uzbrucējs

Akims Šaburovs

IHS/Pārdaugava

19

Uzbrucējs

Roberts Cjunskis

Šveice

20

Uzbrucējs

Darels Dukurs

Šveice

21

Uzbrucējs

Anrī Ravinskis

IHS/Pārdaugava

22

Uzbrucējs

Rinalds Vagals

IHS/Pārdaugava

 

Kalendārs

Februāris 2019

P O T C P S Sv
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
25
26
27
28
1
2
3

Meklēt hokejistu

Nozīmīgākie turnīri

Mūsu Twitter