Latvija pasaules čempionāta ceturtdaļfinālā piekāpjas čempioniem Zviedrijai

Dalību 2018. gada pasaules čempionātā hokejā elites divīzijā noslēgusi Latvijas valstsvienība, kas cienīgā ceturtdaļfināla spēlē ar 2:3 atzina Zviedrijas izlases pārākumu. Boba Hārtlija vadītie latvieši turnīrā izcīnījuši astoto vietu.

Jau spēles pirmajā nomaiņā zviedriem izdevās iespiest latviešus zonā, tomēr līdz metieniem pa vārtiem zviedri netika. Spēles gaitā izkristalizējās abu komandu uzmanīgā spēles maniere, gaidot uz pretinieku kļūdām. Lēns spēles temps izrādījās izdevīgāks Latvijai, un izdevās pārņemt mača iniciatīvu. Latviešiem izdevās vairākkārt nostiprināties pretinieku zonā, taču ļoti cieši aizsardzībā spēlēja arī pretinieki, neļaujot izdarīt metienus.

Perioda vidū Latvijai radās pirmā labā iespēja – Freibergs ar labu piespēli vārtu priekšā atrada Džeriņu, pēc uzbrucēja metiena zviedrus glābjot vārtsargam Andersam Nilsonam. Latvijas izlases vārtos vairāk darba nebija arī Elvim Merzļikinam, pirmoreiz nopietni spēlē iesaistoties trešdaļas izskaņā, kad vārtsargs atvairīja Zviedrijas izlases rezultatīvākā hokejista Rakela šķīlienu.

Otrā trešdaļa sākās ar pamatīgu Zviedrijas spiedienu uz Latvijas vārtiem. Zviedri bija ievērojami palielinājuši ātrumu gan slidojumā, gan saspēlē un 27. spēles minūtē izvirzījās vadībā, kad pēc ilgstoša uzbrukuma un vairākiem centieniem ripu gan iemest, gan iebakstīt vārtos, veiksmīgs plaukstas metiens padevās Filipam Fošberjam (1:0). Nedaudz vēlāk latviešiem bija teicama iespēja rezultātu izlīdzināt, tomēr pēc Ķēniņa piespēles pa lēkājošu ripu tukšā stūrī netrāpīja Galviņš.

Tomēr jau nākamajā uzbrukumā pirmoreiz no saviem vārtiem ripu ārā nācās vilkt Nīlsonam, kurš nespēja tvert Teodora Bļugera metienu ātrajā pretuzbrukumā vārtu tālajā stūrī (1:1). Pēc vārtu zaudējuma zviedri sāka nervozēt arvien vairāk, sākot noraidīties. Latviešiem bija iespēja spēlēt gan piecatā pret trim, gan četriem pretinieku hokejistiem, tomēr vārtsargs glāba Zviedriju pēc Indraša un Ābola metieniem.

Trešās trešdaļas sākumā zviedru NHL hokejisti demonstrēja savu meistarību visā krāšņumā un atguva vadību. Aizsargs Ekholms no zilās līnijas pa gaisu piespēlēja kluba biedram Nešvilas ‘’Predators’’ rindās Viktoram Arvidsonam, kurš, gluži kā tenisā, ar nūju iesita pa lidojošo ripu, Merļzikinam jau pārvietojoties uz otru vārtu stūri (2:1). Latvieši neizmantoja kārtējo vairākumu, bet, Ābolam glābjot situāciju aizsardzībā, nācās pirmoreiz noteikumus pārkāpt arī pašiem.

Vairākumā neticamu spēli vārtos rādīja Merzļikins, tomēr Zviedrijai izdevās skaitlisko pārsvaru pārvērst vārtu guvumā, kad no lielas burzmas vārtu priekšā ripa izleca pie Olivera Ekmana-Lāšona, kurš to ieraidīja tukšajos vārtos (3:1). Latvijas izlase gan netaisījās nolaist rokas, jo 51. minūtē precīzi meta Rūdolfs Balcers, neveiksmīgi nospēlējot vārtsargam Nīlsonam (3:2).

Pēdējās minūtēs Merzļikins tika nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju. Lieliska iespēja izglābt spēli radās Ķēniņam, tomēr uzbrucēja metienu tukšos vārtos atvairīja zviedru uzbrucējs Hornkvists, ļaujot Zviedrijas izlasei atviegloti uzelpot un izcīnīt uzvaru ar 3:2.

Zviedrijas izlase tādējādi kvalificējusies pusfinālam, kur mērosies spēkiem ar ASV valstsvienību, savukārt Latvijas izlase 2018. gada pasaules čempionātu noslēdz 8. vietā.

Par trīs labākajiem Latvijas valstsvienības hokejistiem šajā čempionātā treneri atzina vārtsargu Elvi Merzļikinu, aizsargu Kristapu Sotnieku un uzbrucēju Andri Džeriņu.

Latvijas izlases hokejistu sniegumu mačā pret Zviedriju iespējams novērtēt ŠEIT.

Zviedrija - Latvija 3:2 (0:0;1:1;2:1)

Vārti: 26:36 Fošberjs (Kempe, Ekmans-Lāšons) 1:0, 31:59 Bļugers (Ri. Bukarts) 1:1, 41:49 Arvidsons (Ekholms) 2:1, 46:27 Ekmans-Lāšons (Kempe, Rakels, vair.) 3:1, 50:21 Balcers (Ķēniņš) 3:2
Soda minūtes: 10:2
Vārtsargi: Anderss Nīlsons - Elvis Merzļikins