Latvijas hokeja izlase cieš neveiksmi pret Slovākijas valstsvienību

Piekto zaudējumu pēc kārtas pārbaudes spēļu ciklā pirms pasaules čempionāta piedzīvojusi Latvijas hokeja izlase, kas Mihalovcē ar 1:4 atzina Slovākijas valstsvienības pārākumu. Goda vārtus viesu rindās guva Rodrigo Ābols, kuram trešais precīzais metiens sagatavošanās ciklā.

Šovakar pirmo pārbaudes spēli šajā sagatavošanās ciklā Latvijas izlasē aizvadīja tādi hokejisti kā Roberts Bukarts un Miķelis Rēdlihs, kuri ar Ņikitu Jevpalovu veidoja pirmo uzbrucēju trijnieku, kā arī Mārtiņš Karsums. Kā septītais aizsargs spēlei tika pieteikts nupat sezonu AHL noslēgušais Kristofers Bindulis, savukārt vārtu drošība tika uzticēta Mārim Jučeram.

Jau spēles pašā sākumā latviešiem nācās pasvīst aizsardzībā, jo mazākumā komandu atstāja Jevpalovs. Tiesa, četratā pret pieciem vārtus mūsējie nosargāja neskartus. Pēc uzbrucēja Pauloviča individuāla reida komandu nācās glābt Jučeram. Perioda vidū iespēja izcelties vairākumā jau bija mūsējiem, spēlējot formātā pieci pret trim. Spēle vairākumā Latvijai turpināja sagādāt grūtības - vienīgā labā iespēja pēc Bukarta piespēles radās Karsumam, tomēr pieredzējušais uzbrucējs meta garām vārtiem.

Latviešiem lielas problēmas sagādāja uzbrukumu uzsākšana, bieži vien piespēlēm nesasniedzot adresātus. Spēles 15. minūtē pēc zaudēta iemetiena aizsardzības zonā Slovākija atklāja rezultātu, viesu aizsargi nenosargāja vārtu priekšu un Martins Bakošs iebakstīja ripu vārtos - 1:0. Mājinieki uzbruka krietni bīstamāk un pārliecinoši pārņēma mača iniciatīvu. Neilgi pirms trešdaļas beigām viesi vēlreiz palika mazākumā, un 100. spēli Slovākijas izlasē aizvadošais Mihels Miklīks ar plaukstas metienu panāca jau 2:0. Pēc otro vārtu zaudējuma Jučera vietu vārtos ieņēma Uldis Čalpa. 20 nospēlētās minūtēs Latvija pa Patrika Ribārža sargātajiem vārtiem izdarīja tikai vienu metienu.

Otro trešdaļu abas komandas centās uzsākt ļoti augstā tempā, kur labāki izskatījās slovāki. Perioda ceturtajā minūtē pirmoreiz mačā kapitulēt nācās arī Čalpam, kurš nespēja atvairīt spēcīgu Juraja Valaha metienu - 3:0. Latviešiem nācās izturēt vēl vienu mazākumu, bet pēc tā viesi vienus vārtus atguva. Pretuzbrukumā pēc acīgas Indraša piespēles savus trešos vārtus šajā pārbaudes spēļu ciklā guva Rodrigo Ābols - 3:1.

Guvuši pirmos vārtus, Latvijas izlases hokejisti laukumā darbojās ar jaunu sparu. Ābolam brīdi vēlāk radās vēl viena iespēja izcelties, tomēr pēdējā brīdī patraucēja aizsargs. Slovāki tikmēr aizskrēja pretuzbrukumā divi pret vienu, tomēr ugunsgrēku paspēja apdzēst Ševčenko, patraucējot Svitanam izdarīt metienu. Diemžēl perioda izskaņā Latvija zaudēja vēl vienus vārtus, kad Binduli apskrēja un Čalpu pārspēja Davids Bondra - 4:1. Ar individuālu reidu, apspēlējot teju visus pretspēlētājus, izcēlās Razgals, taču Frenka metienu atvairīja vārtsargs.

Trešā perioda sākumā Latvijas izlasei izdevās izveidot lielāku spiedienu uz Ribārža sargātajiem vārtiem, ar bīstamiem metieniem izcēlās aizsargi Salija un Ševčenko. Viesi tika pie otrā vairākuma spēlē, taču arī šoreiz bez panākumiem. Pēc teicamas saspēles ar Pavlovu un Rēdlihu labā metiena pozīcijā nonāca Bukarts, tomēr mājiniekus glāba Ribāržs. Slovāki turpināja noraidīties un dot latviešiem iespējas, bet viesi tās neizmantoja. Brīnumainā veidā savu komandu glāba vārtsargs, pēc Ābola raidījuma ripu izvelkot no tukšiem vārtiem.

Pēdējās trešdaļas minūtēs, kad mājinieki nopelnīja jau ceturto mazākumu 12 minūšu ietvaros, viesi teju vai zaudēja piektos vārtus, tomēr pēc partneru pieļautas kļūdas mazākumā savu komandu glāba Uldis Čalpa. Rīt abas komandas Popradā tiksies atkārtoti, mūsējiem cenšoties revanšēties par pelnīto zaudējumu un demonstrēt labāku sniegumu.

Slovākija - Latvija 4:1 (0:2;1:2;0:0)

Vārti: 14:13 Bakošs (Miklīks, Hovorka) 1:0, 18:43 Miklīks (Kudrna, Čaikovskis, vair.) 2:0, 23:23 Valahs (Bondra, Svitana) 3:0, 29:24 Ābols (Indrašis) 3:1, 35:36 Bondra (Valahs, Ribāržs) 4:1
Soda minūtes: 12:8
Vārtsargi: Patriks Ribāržs - Māris Jučers (no 18:43 Uldis Čalpa)